Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy akvariumot...

Most vettem egy akvariumot ami korulbelul 150-180 literes, kezdokent mit rakhatnek bele?

Figyelt kérdés

Nezegettem mar a halakat, de nem tudom, hogy melyiket konnyebb tartani, nem szeretnek belevagni kezdesnek egy nehez tartasu halba.

Azert nem tudom pontosan a meretet, mert ebayrol vettem hasznaltan, es allvannyal egyutt irta meg a magassagat. Az allvany ranezesre pont ugyanolyan magas, mint maga az akvarium, igy a magassagot elfeleztem. 122cm hosszu, hosszukas tank, nekem ezek jobban tetszenek. Allvannyal egyutt liciten nyertem 40-45 ezer forintert (fontban nyertem es a valutavaltas helyetol fuggoen valtozik az osszeg forintban meghatarozva) (kulfoldon elek) Tropusi akvarium, ezert van hozza futo is, meg buborek fujo:D, meg szuro, lampa. Azt hiszem a novenyeket koveket kavicsokat is hozza adja. Ennyi penzert jo vetel egyebkent?

Jovo heten elmegyunk erte, addig is, olvasok, olvasok es olvasok az akvarisztikarol. (Mar 1-2 hete olvasgatok:D)

Tudtok valami jo oldalt? Koszi.


2012. ápr. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

Hehe, nem 40 fontot, hanem 70 fontot kell raszannom...ez csodas:D

Kicsit atvagott a foszer, nem baj a feedbackbe benne lesz.

A futokben meg nem merultem el, de szuro teren mar latom, hogy Eheim, Tetratec, Fluval, Rena, Jbl a nyero, es kabe mind ugyanannyiba kerul. 120-250 literig jok, vagyishat olyan kell nekem.

Elmentettem par licitalosat, most megfigyelem mennyiert mennek el, de parom azt mondja, hogy pont szurobol nem akar hasznaltat venni.

Kicsit most meg ki van akadva az aron...en is, de majd megfuzom, mert jelenleg azt mondja, inkabb vesz bele hulloket....:(

Igazabol azt gondolom, hogy mivel most ugy nez ki, hogy vettem egy akvariumot allvannyal, fedovel, lampaval, elegendo disztarggyal kutyuk "nelkul", meg igy is eleg jo aron kaptam.

Persze jo lett volna, ha benne van minden frankon, de legalabb ertem, mert volt olyan redvas koszos az akvarium.

Homeroje meg nem is volt hozza. Lehet ezert hitte azt, hogy a futo elegseges hozza. Szegeny halai....egyebkent szerintem tuti lehuzta oket a wc-n, mert 3 oraval az elott, hogy elment volna erte a parom, meg kerdezte, hogy megtartom e a halakat, es akkor eppen nem volt otthon, es nem sokkal elotte ert haza, mielott odaert volna a parom. Nem akartam fizetni ertuk kulon, mert tutkeraj, hogy nem eltek volna tul az utat, de ha meg tuleltek volna is, itthon a sima csapvizben megdoglottek volna az elso ejszaka:( Szegeny halak.

Az allvany egyebkent nagyon jol nez ki, csak nem szekreny, igy 20 honapos kislanyom eloszeretettel maszik fel az also polcara. Azt tervezem, mivel van faanyagunk, megcsinaljuk szekrenynek, 3-4 ajtosnak.

Hatha lesz akcios a szuro. Ezeket ugy neztem 3 eves garival is adjak, tulajdonkeppen szerintem behozna az arat, csak igy hirtelen nagy ez az osszeg.

2012. ápr. 8. 09:27
 22/59 A kérdező kommentje:
Na, man meg a legdragabbat, az Eheim-et akarja, mert hogy az nemet. Kulon akarja, hogy legyen a levegozteto meg a szuro.
2012. ápr. 8. 11:16
 23/59 A kérdező kommentje:
Talaltam egyet, ami megfelelo lenne, az eheim classic 2213, ami 80-250 literig jo, igaz, eleg lenne a 2211, de igy ezzel akar valthatunk nagyobb tankra kesobb, meg most a 2211-et nem talaltam ott, ahol venni akarom, egyebkent meg kabe ugyanannyiba kerul mas oldalakon, akkor meg mert ne vegyem a jobbat?:D Ez most nincs 70 font kiszallitassal egyutt, zsir uj, 2 eves garival.
2012. ápr. 8. 12:06
 24/59 YourDestiny ***** válasza:
A halaidtól és a növények fajtájától, sűrűségétől is függ, hogy a szűrőnek óránként hányszor kell átforgatni a vizet. Legalább a hatszorosa legyen meg, a 3-4 kevés. Olcsó kínai szűrőt ne vegyél, csak fölösleges fejfájás. Egy 50-60 literes akváriumot elvisz az Eheim 2008, szigorúan betartott heti 30%-os vízcserékkel, a 72 litereshez elég a 2010. A gyártó által megadott adatoknak nem mindig szabad hinni. A külön levegőztető teljességgel felesleges. A víz a felszín mozgása által köti meg az oxigént, ebből adódóan elég, ha a szűrőből kiáramló víz fodrozza a vízfelszínt.
2012. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 YourDestiny ***** válasza:

Ha azt írják, hogy 80-250 literig jó, akkor az egy 80 literes akváriumhoz felel meg. Ez a szűrő nem éri meg az árát. Ha külső szűrőt szeretnél, és belső nélkül fog dolgozni, akkor ajánlom a TetraTec szűrőcsaládot. Igaz, a gyári töltet felejtős, viszont kiváló ár/érték arányú szűrők.


[link]


Ha olcsó és erőteljes szűrő kell, akkor nézd meg ezt, sokkal többet ér bármilyen belső szűrőnél:


[link]


120 literig tökéletes, csak töltet kell bele. Ha belejösz az akvarizálásba, akár 150-160 litert is életben tarthatsz vele. Verhetetlen ár, csak töltet kell bele ;)

2012. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
En a tetratec ex700-at neztem, az nagyobb teljesitmenyu, azt neztem, hogy a 600-as az 120 literig jo, es nekem 131l es van, a 700-as 120-250-ig jo. 70 font az is. Szoval ez meg az eheim classic kozott vacillalok, nem tudom, az eheimre azt mondjak ott minden ami benne van oke, a tetraba meg meg kell cucc, szal az eheim tulajdonkeppen olcsobb, nem?
2012. ápr. 8. 12:38
 27/59 anonim ***** válasza:

elég ha a víz felszínét fodrozza a szűrő, ezzel oldódik be elég oxigén. a szűrő 800 l/h körül legyen. a jó márkák amit mindenki elismer az atman, eheim és tetratec, a jbl és sera szűrőket van aki szereti és van aki szidja, ezért nem sorolom oda, de azok is jók lehetnek ha valakinek van tapasztalata vele, de nekem nincs. ne vegyél gagyi szűrőt mert amivel olcsóbb annyival rosszabb is és ha baja lesz akkor nehéz hozzá alkatrészt találni. Az a baj hogy én csak forintban tudok szűrőket mutatni ezért az nem sokat és mert angliában gondolom teljesen más árak vannak.

ami jó 130 literhez és jó márka:

-atman at-3336: [link] nkeem 3338 van ebből a családból és nagyon jó szűrő nagyon meg vagyok vele elégedve

-jbl CristalProfi e700: [link]

-serafil bioactive 250: [link]

-eheim classic 2215 (a 2213 kevés): [link]

-serafil 900: [link]

-tetratec ex 700: [link]

a legismertebbek ezek de vannak még mások is. nem szeretnél túl drágát, ezért nem linkeltem eheimeket a classicon kívül mert elég húzós áruk van és gondolom nálatok sincs ez másképp. a linkeknél nem az ár a lényeg, csak hogy milyenek és össze tudod az árukat hasonlítani mert gondolom az áraik között nálatok is hasonló lesz az arány.

örülök hogy tetszett az e-book. [link] itt lentebb görgetsz és találsz még.

2012. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Megneztem ezt a sera szurot, nalunk ez ugyanannyiba kerul, mint a tetra:(, lehet magyarba veszem meg:D
2012. ápr. 8. 12:50
 29/59 anonim ***** válasza:

hát ha tudsz vele várni míg hazajössz akkor jobban jársz.

mennyit ér forintban 1 font?

2012. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 YourDestiny ***** válasza:
A TetraTec EX700 többet ér az Eheim Classicnál. A Tetra ülepítő rendszerű, valamint 4 szűrőrekeszt tartalmaz, ezzel szemben az Eheim egyet sem. Minden bele lenne hányva, sokkal problémásabb lenne a tisztítása. Nekem egy EX700-am van, több mint egy éves, ami a mai napig hangtalan. 140 litert szűr, pont határérték, ugyanis efelett már kevés lenne a flow (vízáram). A gyári töltetből a biolabdákat és a szenet dobtam ki, 2 liter Siporax ment a helyére. Ez azt jelenti, hogy a töltetre 4 ezer forintot kell rászánni. Ezen kívül a Tetra sokkal erőteljesebb, valamint a szűrőtérfogata is az Eheim kétszerese.
2012. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!