Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit találtam? Kígyó vagy...

Mit találtam? Kígyó vagy sikló? (lent)

Figyelt kérdés

A kutyánk a képeken látható hüllőt ugatta. Sziszegett, és félelmében halottnak tettette magát.(szóval nem támadott) Szeretnék megnyugodni, hogy tényleg csak egy ártalmatlan siklót találtam és nem egy terráriumból elszabadult veszélyes állatot.


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



2014. máj. 7. 10:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Egyik link sem jó nekem... :/
2014. máj. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
Nem jó a link..
2014. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
9%

a sikló is kígyó, csak a harapása nem veszélyes, bár ha sarokba szorítják, és nincs menekülőútja, bizony a sikló is harap.csak ezt kevesen tudják.

de nincs mérge, emberre teljesen veszélytelen.

de sajnos hazánkban két viperafajta is honos mostanra már, az egyik harapása nagyon is veszélyes, míg a másik egy darázscsípés erejével ér fel.

azért nem árt kerülni őket.

én ha találok, mindig kinyírom, mert kitudja hogy milyen elszaporodott populáció van a környéken.

pár éve volt nálunk egy kistermetű, de az egyik sertés megharapta, és rosszul is lett.mikor elintéztem, még nekem is nekem ugrott, pedig nem volt több 30centisnél.

az állatorvos mondta, hogy bizony mérges vipera fajta volt, nem árt elpusztítani, mert elszaporodhat a környéke!

2014. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
2014. máj. 7. 11:06
 5/61 A kérdező kommentje:
itt vannak a jó linkek!
2014. máj. 7. 11:08
 6/61 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ez nem sikló.
2014. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de a 3-as egy idióta. A hazánkban élő mindkét viperafajta (meg a többi hüllő is) szigorúan védett!

[link]

Kiemelném: "Egyik sem veszélyes az emberre, legalábbis mindkét állat marása alacsony toxicitású, haláleset emiatt utoljára 2001-ben történt."


Kérdező, a kígyót sajnos nem tudom beazonosítani a képekről, de az biztos, hogy nem ez a két vipera.

Talán ez még segíthet, a te képeid elég kicsik: [link]

2014. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ez bizony nem sikló...


amúgy melyik megyében laksz? Kicsit most beparáztam.

2014. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Győr-Moson-Sopron megye :D Hát még én, teljesen odaguggoltam hozzá fotózni :D Lehet hogy egy terráriumszökevény?
2014. máj. 7. 11:18
 10/61 A kérdező kommentje:
2014. máj. 7. 11:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!