Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit találtam? Kígyó vagy...

Mit találtam? Kígyó vagy sikló? (lent)

Figyelt kérdés

A kutyánk a képeken látható hüllőt ugatta. Sziszegett, és félelmében halottnak tettette magát.(szóval nem támadott) Szeretnék megnyugodni, hogy tényleg csak egy ártalmatlan siklót találtam és nem egy terráriumból elszabadult veszélyes állatot.


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



2014. máj. 7. 10:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a sikló védett állat Magyarországon - ahogy minden hüllő és kétéltű is. Eszmei értéke 25 000 Ft. Írtja a békákat a kertben.
2014. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
26%

Nekem mindegy lenne, hogy sikló vagy más fajta, a kígyó az kígyó és ne legyen a közelemben egy sem! Maximum a terráriumban üvegfalak mögött.

Egyébként egyet értek azzal, hogy inkább kipurcantom, mint hogy bántson bárkit vagy az állataimat. Ez csak egy kígyó, nem fog hiányozni senkinek sem!

2014. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
78%

"mi vagy te önkéntes rendőr?"

Nem, biológus vagyok.


"képzeld én is megtudom különböztetni őket, de bizony vannak állatkereskedésből is szabadon engedett példányok,amik pár év alatt saját populációt hozhatnak létre, siklókkal vagy más kigyókkal párosodva.

itt felénk fogtak be ilyen kígyókat is!

jó mi?

na így írogassál, hogy mit szabad meg mit nem!"

Hogy mit szabad, meg mit nem, azt nem én találom ki, nem én döntöm el. A hazai összes hüllő- és kétéltűfaj védett. Ha meg tudod különböztetni őket, és csak a terráriumszökevényeket ölöd meg, az egy fokkal jobb, bár nem az a szerencsétlen tehet az emberi hülyeségről, ami oda juttatta.

Egyébként fajok közötti hibridizáció azért elég ritka, pláne hogy a hüllők ezután még életképes hibridpopulációt is hozzanak létre, szóval más kérdés, hogy mivel etetik az embereket, és megint más, hogy mi a valóság. Ha hozzáértő szakember bizonyítja, annak elhiszem. Én úgy tudom, fogságban sem olyan egyszerű dolog a hibridek létrehozása.

2014. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
73%
55%-os: Persze,nyugodtan elintézheted őket,ha van felesleges pénzed,hogy kifizesd a bírságot.Egyébként kíváncsi lennék,hogy milyen hibrid siklókat/kígyókat láthattak felétek,mivel elég macerás,hogy az állatkereskedéses kígyó,meg a Magyarországon élő sikló utódot hozzon létre.Sőt lehetetlen.
2014. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
81%

"Egyébként egyet értek azzal, hogy inkább kipurcantom, mint hogy bántson bárkit vagy az állataimat. Ez csak egy kígyó, nem fog hiányozni senkinek sem!"

Csak az ökológiában. Az ember azzal a felkiáltással pusztítja a neki nem tetsző állatokat, hogy "úgysem fog hiányozni senkinek". Honnan tudja mégis olyan jól? Mára már számos bizonyíték van számos faj irtásának negatív következményeiről. Lehet utánaolvasni.

2014. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
29%

85%os, ne itt tartsál már biológia órát.

mikor nyáron naponta találkozik az emebr több kígyóval is, jóhogy megcsapkodja ha eléri.

fölösleges pénz kifizetni??

ez érdekes, itt felénk senki sem fizetett és nem is jelentett fel senkit sem, de úgy elvannak szaporodva, hogy volt aki a konyhában találkozott velük!

szóval a baromságaidat, tartsd meg magadnak.

kíváncsi lennék te mit csinálnál, ha épp ebéd közben előmászna egy méteres fekete sikló vagy kígyó, a konyhában!

gondolom, milyen állatvédő lennél, te mintapolgár!

2014. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
77%
Igen,a parasztok lehet megcsapkodják őket,de az értelmes ember ilyet nem tesz.
2014. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
71%
A félreértés elkerülése végett,én egy másik 85%-os vagyok.Az előző kommnet az enyém.
2014. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
13%

#27-es válaszoló, melyik országrészben élsz?

Elég sajnálatos, hogy így elszaporodtak ezek a dögök. :(

2014. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, ti hol éltek, de nekem itt a városban nem hiányoznak a kígyók.

Régebben falun meg azért csapkodtuk őket, mert sok volt!

Egyébként meg ha megeszi a békát, akkor gondolod, hogy a kiscsibét nem eszi meg? Nem állatkínzásból pusztítják falun, hanem azért mert nem az udvarra, kertbe való.

Egy rókának sem örülnél az udvarodban gondolom. Ettől független a természetben felőlem lehet akármennyi.

2014. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!