Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit találtam? Kígyó vagy...

Mit találtam? Kígyó vagy sikló? (lent)

Figyelt kérdés

A kutyánk a képeken látható hüllőt ugatta. Sziszegett, és félelmében halottnak tettette magát.(szóval nem támadott) Szeretnék megnyugodni, hogy tényleg csak egy ártalmatlan siklót találtam és nem egy terráriumból elszabadult veszélyes állatot.


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



2014. máj. 7. 10:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
76%
A vizisikló nem eszik csibét.Tápláléka hal és béka.
2014. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
90%

"kíváncsi lennék te mit csinálnál, ha épp ebéd közben előmászna egy méteres fekete sikló vagy kígyó, a konyhában!

gondolom, milyen állatvédő lennél, te mintapolgár!"

Attól függ, hogy tudom-e, hogy ártalmatlan. Ha tudom, megpróbálnám megfogni és kitessékelni. Ha nem tudom, akkor kimennék onnan, és felhívnám a hozzáértőket (interneten megtalálnám, kit kell ilyenkor hívni).

Ami a rókát illeti, azt sem bántanám, viszont sürgősen telefonálnék az illetékeseknek, ugyanis aggódnék, hogy nem-e veszett, ha szelíden viselkedik.

Képzeld, nem szokásom állatokat öldösni.

2014. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
31%

"Attól függ, hogy tudom-e, hogy ártalmatlan. Ha tudom, megpróbálnám megfogni és kitessékelni. Ha nem tudom, akkor kimennék onnan, és felhívnám a hozzáértőket (interneten megtalálnám, kit kell ilyenkor hívni).

Ami a rókát illeti, azt sem bántanám, viszont sürgősen telefonálnék az illetékeseknek, ugyanis aggódnék, hogy nem-e veszett, ha szelíden viselkedik.

Képzeld, nem szokásom állatokat öldösni."


Képzeld én sem szeretek állatot másvilágra segíteni.

de az embernek a saját háza, az a saját háza!

képzelem te milyen biológus lehetsz, mert amit ebben a válaszban leírtál, az nem életszerű, egy felnőtt nem így gondolkodik.

megnézed hogy ártalmatlan-e és kirakod, vagy ha nem az akkor majd neten kikeresed kit hívjál fel.

ahhoz be kéne menned a lakásba de ott a kígyó.

tudod te mit csinálnál, össze vissza síkitoznál,meg a családod is, és akiben a legtöbb bátorság lenne, valamit hozzávágna, ami csak elpusztítaná.

persze kimész, akkor hogy tudsz a nethez hozzáférni,meg megvárod míg kiérne valami szakember, addig a kígyó a lakásban bárhol elvackolhatja magát, és lehet meg sem találja a szakember sem, de az óradíját fizetni kell, mert nem ingyen jön ám ki!

ha meg elmegy, akkor ottmaradsz egy kígyóval a házban?

amúgy hívtam már fel ilyen embert telefonon, meg állatorvost is, és tudod mit mondtak, kedves uram, mire én kiérek, a kígyó kitudja hol lesz, ha tudja fogja meg és csapja agyon.

ez volt a szakszerű magyarázat!

2014. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, de én nem vagyok biológus. Nekem a kígyó az kígyó, nem ismerem fel a különböző fajtákat.
2014. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
100%

"ahhoz be kéne menned a lakásba de ott a kígyó.

tudod te mit csinálnál, össze vissza síkitoznál,meg a családod is, és akiben a legtöbb bátorság lenne, valamit hozzávágna, ami csak elpusztítaná.

persze kimész, akkor hogy tudsz a nethez hozzáférni,meg megvárod míg kiérne valami szakember,"

Na sikítozni tuti nem. :) Mivel az egereket is én fogom meg és telepítem ki a házból. :) Mint mondtam, simogattam már kígyót, az erdőben, igaz, arról tudtam, micsoda.

Egyébként van net a mobilomon, de tudtam, hogy ezt fel fogod hozni. :)

2014. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
64%

"ha tudja fogja meg és csapja agyon.

ez volt a szakszerű magyarázat!"

Ez valóban nagyon "szakszerű". És azt is elmagyarázták a "szakemberek", hogy hogyan lehet egy kígyót megfogni úgy, hogy ne tudjon megmarni például?

2014. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
84%

Mert a sikló az aztán egy emberevő szörnyeteg. Tipikus emberi hozzáállás, "rajtam kívül és az általam favorizált élőlényeken kívül ne legyen itt semmi, mindent kinyírok!" Szép. A biológus hallgató csak rá akart világítani arra, hogy "nem kell mindent kinyírni", de ti túlságosan is csőlátásúak vagytok, minthogy önmagatok kényelmén kívül bármi mást is meglássatok :)


Egy leendő biológus hallgató.

2014. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%
ez egy szép kis vízisikló :) kiskoromban rengeteg ilyet fogtam a Balatonban. Persze mindig sértetlenül elengedtem őket.
2014. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy miért kell ezeket az állatokat így elítélni. Ha ők nem lennének akkor egerekkel lennének tele, akkor meg az lenne a baj. Csak a tudatlan emberbe az van belenevelve, hogy "FÚJ KÍGYÓ IRTANI KELL MER' KÁROS". Nos, ez nem igaz. Talán annak is van valami oka, hogy a rákosi vipera eszmei értéke 1000000 forint... Ez a faj például világnézetben veszélyeztetett, és Magyarországon él az egyik legerősebb populáció. Erre inkább büszkének kéne lenni, nem irtani. Akinek meg bemászik a házába a kígyó, az ne azzal foglalkozzon, hogy irtsa őket, hanem azzal, hogy építse meg rendesen azt a házat... Mert azért egy normálisan megépített házba nem megy be csakúgy kígyó... Jó építést!;)

A kérdésre válaszolva ez egy vízisikló. Senkire nem veszélyes, legfeljebb egy békára.

2014. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
25%

szerintem akinek a házába kígyó kerül, az nem azért öli meg, mert ki akarja írtani a fajt, hanem azért mert k_urvára undorító:D képzeld el, hogy fürdesz és fürdés közben valahonnan előkúszik egy ilyen. Lehet, hogy te ilyen óriási természetkedvelő vagy, de hidd el, hogy egy kivétel is egyben. A legtöbb ember ordítozva rohanna el, és csapna hozzá bármilyen tárgyat, amit csak talál magánál:D vagy lefújná hajlakkal vagy ilyesmivel.


Még egyszer ismétlem: nem azért, hogy kiírtsa, és a Föld ellen vétsen, hanem azért mert ez egyesek számára visszataszító.

2014. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!