Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit találtam? Kígyó vagy...

Mit találtam? Kígyó vagy sikló? (lent)

Figyelt kérdés

A kutyánk a képeken látható hüllőt ugatta. Sziszegett, és félelmében halottnak tettette magát.(szóval nem támadott) Szeretnék megnyugodni, hogy tényleg csak egy ártalmatlan siklót találtam és nem egy terráriumból elszabadult veszélyes állatot.


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



2014. máj. 7. 10:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
25%

7es, sztem meg te vagy idióta, ha már így kezdesz egy írást!

a saját portámon mit csinálok, az rám tartozik főleg ha egy ilyen kígyó veszélyezteti az állatok vagy az én épségem, már a doki is azt mondta, hogy el kell intézni, van belőlük épp elég!

amúgy kérdező, ez nem sikló, azoknak nem ilyen a fejszerkezete.

ha már döglött volt, érdemes lett volna valamivel megfogni, és állatorvosnak megmutatni, kitudja milyen példány volt az!

2014. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
66%

#8 vagyok.


Kérdező, felnézek rád. :D Én sikítva rohantam volna el hogy a párszáz méterrel odébb elájuljak az ijedtségtől. xD

2014. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:
Élő volt és elengedtem :( Semmi félelem nem volt bennem gondolván hogy ez csak egy sikló.....
2014. máj. 7. 11:30
 14/61 A kérdező kommentje:
Megölni nem tudtam volna olyan rémült volt...
2014. máj. 7. 11:32
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

[link]

egyikőtök sem találkozott még vízisiklóval? :D

2014. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%
Bizony.Ez egy vizisikló.
2014. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
73%

"a saját portámon mit csinálok, az rám tartozik főleg ha egy ilyen kígyó veszélyezteti az állatok vagy az én épségem, már a doki is azt mondta, hogy el kell intézni, van belőlük épp elég! "

Elolvastad te, amit belinkeltem hazánk kígyóiról? Ugye, nem? Az a doki, aki ilyet mond, meg nyugodtan feljelenthető, és én a szakértelmében sem bíznék, ha már ennyit sem tud, hogy TILOS bántani a védett hüllőinket.

Az intelligens ember NEM GYILKOL nyakra-főre válogatás nélkül, hanem mondjuk tájékozódik, hogy melyek a veszélyes állatok, és megtanulja felismerni őket. Ha én gyakorta találkoznék kígyófélékkel, biztosan megtanulnám megismerni őket, amilyen idióta vagyok, de nálunk csak vízisikló van. De tudjátok mit, keltsétek csak a pánikot, úgyis olyan szuperül borzongató rettegni a kígyóktól. Ja, és olyan idióta is vagyok, hogy simogattam is már erdei siklót. Tessék, lehet lepontozni.

2014. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok, régen volt egy nagy tavunk, tele volt ilyennel, totál ártalmatlan, de nagyon büdös.

17-es, köszönöm a megerősítést :)

2014. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
20%

"Az a doki, aki ilyet mond, meg nyugodtan feljelenthető,"

mi vagy te önkéntes rendőr?

képzeld felénk mindenki írtja őket, mert sok van!

lehet te városi gyerek vagy a nagyvárosból és ritkán látsz ilyet.

képzeld én is megtudom különböztetni őket, de bizony vannak állatkereskedésből is szabadon engedett példányok,amik pár év alatt saját populációt hozhatnak létre, siklókkal vagy más kigyókkal párosodva.

itt felénk fogtak be ilyen kígyókat is!

jó mi?

na így írogassál, hogy mit szabad meg mit nem!

2014. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy sikló :) A csíkok szélesítik kicsit a fejét, de tipikusan sikló a testén a foltok is, és a csíkok is a feje mögött - sikló. Tonnaszámra fogtam őket kislányként a Balatonban, nagyon szeretem a kígyókat :) 20 percig tapiztam őket, majd elengedtem - biztos nem örültek a szeretetemnek, de nem bántottam egyiket se :)
2014. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!