Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet mazsolát a süni?

EgyCseppaTengerből kérdése:

Ehet mazsolát a süni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy sünikém, nyáron lesz majd 2 éves. Próbáltam mindig változatosan etetni, vannak időszakai, amikor megunja a száraztápot és az alus cica eledelt, most épp ebben vagyunk. Mindig olvasok a mazsoláról, de egyik oldalon azt írják, hogy ehetik, a másik oldalon meg azt, hogy mérgező számukra, szóval nem merem neki adni, viszont a tenyésztőjétől vásárolt ételben elég sok van, ki szoktam válogatni, pedig új íz lenne számára. Most akkor ehet mazsolát vagy sem?



2022. febr. 11. 05:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
12%

A kutyának sem lesz semmi baja a csokoládétól, ezek nagy tévhitek.

A nyúl az ami egyedül a vizes lucernától feldobja a pacskert, nem gondolnám, hogy a sün, ami eszik kis gyümölcsöket, a mazsolától bármi baja lenne...

Ha a tenyésztője rakja a kajájába, ne a fotelharcosoknak higyjél már...

2022. febr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok sünszakértő, de a mazsola az semmi, csak aszalt gyümölcs, nem értem mi mérgező lenne benne.
2022. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:

Nem a fotelharcosoknak hiszek, hanem süntenyésztők oldalait néztem meg, sőt a napokban írtam is egynek, ő meg azt mondta, nem is hallott még olyat, hogy mazsola legyen benne. Viszont akik nem tenyésztik őket, csak gazdik, adnak nekik. Lehet, hogy éppen komoly baja nem lesz valamitől, de hasmenése, szorulása például lehet egy-egy dologtól. Csak gondoltam, felteszem itt is a kérdést, hátha van itt is valaki, aki komolyabban foglalkozik törpesünikkel. Szőlő miatt írták egyébként pár helyen, azt hiszem.

Köszönöm a válaszaitokat.

2022. febr. 11. 08:32
 4/63 anonim ***** válasza:
75%
A mazsola tele van nyomva cukorral, nem? Meg szinte minden csomagolt aszalt gyümölcs, olvasd el a csomagot. Ez ilyen kis állatoknak lehet nem a legjobb, de nem vagyok szakértõ.
2022. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
78%
A sün rovarevő, nincs szüksége mazsolára
2022. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igazad lehet, a szőlőben sok a cukor, azt még én sem ehetem a magasabb cukortartalma miatt. Köszi, hogy időt szántál a válaszra.
2022. febr. 11. 08:46
 7/63 anonim ***** válasza:
87%
Itt nem csak arról van szó, hogy állat meg magas cukortartalmú. Egy rovarevő állatról beszélünk, nem rágcsálóról. Ha új ízeket akarsz neki, akkor vegyél szárított lisztkukacot vagy szárított feherhalat.
2022. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:
Köszi 5-ös,viszont attól függetlenül, hogy a rovarokat részesítik előnyben, ajánlják a gyümölcsöket és zöldségeket is, neki meg kell is a változatosság tényleg, mert ráun, ha valamit sokáig eszik. Nyári hőségben kiemelték, hogy kaphat sűrűbben lédús gyümölcsöt, csak ne váljon állandó eledellé. :)
2022. febr. 11. 08:52
 9/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es. Tudom, hogy elsősorban rovarevő, egyszerűen csak átnéztem, hogy tenyésztők miket ajánlanak kiegészítő eledelként és miket nem. Van neki szárított, csak abból nem ehet annyit, amennyivel jól tud lakni, de azért köszi a tippet. :)
2022. febr. 11. 08:57
 10/63 anonim ***** válasza:
53%
5-7, ugyanaz.
2022. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!