Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet mazsolát a süni?

EgyCseppaTengerből kérdése:

Ehet mazsolát a süni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy sünikém, nyáron lesz majd 2 éves. Próbáltam mindig változatosan etetni, vannak időszakai, amikor megunja a száraztápot és az alus cica eledelt, most épp ebben vagyunk. Mindig olvasok a mazsoláról, de egyik oldalon azt írják, hogy ehetik, a másik oldalon meg azt, hogy mérgező számukra, szóval nem merem neki adni, viszont a tenyésztőjétől vásárolt ételben elég sok van, ki szoktam válogatni, pedig új íz lenne számára. Most akkor ehet mazsolát vagy sem?



2022. febr. 11. 05:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim válasza:
100%

Szia!

Atya világ, ennyi támadást kapni egy kérdés miatt! Ne aggódj, vagyunk páran, akik nem kötekedni járnak fel és nincsenek szövegértési problémáink sem. Azt sem tudom, hogy hol kezdjem, de szeretném már az elején leszögezni, hogy sok jelző eszembe jutott a sorok olvasása közben, de az meg sem fordult a fejemben, hogy felelőtlen állattartó lennél. Lerí a mondataidról, hogy felelősséggel gondoskodsz róla és nem szenved hiányt semmiben. Első süni? :) Kicsit talán túl aggódod, de emiatt nem hibáztatlak, én is ilyen vagyok. Nagyon jól tetted, hogy kérdeztél, valóban megoszlanak a vélemények a mazsolával kapcsolatban. De honnan is tudhatná ezt az, akinek fingja sincs az egész témáról, csak azért jár fel, hogy trollkodjon? A cukortarlalma nem kedvező és mivel nagy, ragacsos, fulladásveszély miatt is tartanak tőle, úgyhogy aki ad neki, vágja apró darabokra és ne legyen főeledel számára, hetente, kéthetente egyszer adhatsz pár falatot, mert hiába főeledelként inkább a rovarokat részesítik előnyben, mást is szívesen megesznek, de ha kövér a sünid, inkább ne adj neki mazsolát, válassz helyette szárított dolgokat, mondjuk láttam, azt is említetted. :) Szorulást okoz neki is, gondolom, azért nem adsz belőle annyit, hogy tele legyen vele a pocija. Az enyém is inkább mást kedvel jobban, nem a rovarokat. Látom az okosságokat azoktól, akiknek fogalmuk sincs arról, mi a különbség a vadsüni és a törpesüni közt, ne figyelj rájuk, de látom, hogy nem is kell ezt kiemelnem, hiszen tudod, mi a dolgod. Nem tudom, miből szűrik le azt, hogy nem tudod, mit adj neki enni, mert soroltad is, hogy mit nem szeret, ami mutatja, hogy utánaolvastál, kérdeztél és próbálkoztál, az nem a te hibád, hogy a kisállatod válogatós és emiatt nem lehet túl változatosan etetni, tehát egyértelműen rá fog unni ételekre. Nem tudom, ezen mit nem fognak fel mások. Ne aggódj emiatt, az enyém is ilyen, valamire ráun, hát akkor addig eszik csak tojást vagy csak bébiételt, utána újra vágyni fog a régi ízekre is.

Tényleg nem jó ötlet gyerekhez hasonlítani egy állatot, igaza van az 58-asnak. Egy állatról egész életében gondoskodni fogsz úgy, ahogy az első perctől kezdve, eteted, itatod, almozod, játszol vele, orvoshoz hordod, kiviszed a nyári természetbe, fürdeted és így tovább, míg egy gyermek le fog szakadni a szüleiről és önálló lesz, nem kell tisztába tenned, megtanulja ellátni magát, tisztálkodik, felöltözik, elmegy egyedül orvoshoz, lesznek barátai, saját családja. Egy állatnak, főleg egy olyan személyiségű süninek, amilyen neked is van, lényegében csak te vagy.

Barmokkal nem foglalkozni, ennyi örömük van az életben, hogy az online tereken kinyitják a szájukat, amit szemtől szemben nem mernének megtenni.

Remélem, tudtam segíteni és továbbra is ilyen "felelőtlen, rossz" gazdi légy! :)

Jaj és még annyit, hogy néha megpróbálkozhatsz azokkal az ételekkel, amiket eddig elutasított, előfordul, hogy rákapnak. :)

2022. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Örülök, hogy valakinek sikerült megérteni a lényeget. Igen, amiatt nem kap a szárított dolgokból sokat. Nyugtató, hogy nem csak az én sünim ilyen, akkor majd visszaáll minden. Szoktam próbálkozni a finomságokkal, megfőzni neki a nyakat, májat, ezeket állítólag imádják, mellé zöldséget, tojást, gyümölcsöt, hogy hátha meggondolta magát az utolsó próba óta, de sajnos nem. Nem baj, segített a válaszod, köszi.
2022. febr. 13. 20:48
 53/63 anonim ***** válasza:
77%
Amikor eloszor olvastam ezt a kerdest, nem gondoltam ,hogy ennyien szolnak majd hozza.
2022. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:
Hát, azt én sem gondoltam, mikor feltettem ezt a kérdést, hogy ennyi bántást kapok miatta. Legszívesebben törölném a francba, de nem találtam lehetőséget erre.
2022. febr. 14. 08:32
 55/63 anonim ***** válasza:
77%

Bal oldal -> Sajat kerdeseim -> es nyomj egy X-et.

Mivel utana mar nem fogjuk latni egymast, legyen szep napod!

2022. febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm 64-es, de az nem törli ki a kérdést, csak a követését.
2022. febr. 14. 14:07
 57/63 anonim ***** válasza:
Sebaj.
2022. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

Kedves 65-ös, sosem feltűnősködöm az állataimmal, nem azért vannak. De sok köze senkinek sincs ahhoz, hogy kinek milyen állatai vannak.

Az meg nem az én hibám, hogy nem tudod megérteni, ami le van írva, csak beszólni tudsz, hogy nem tudom, milyen kaját adjak neki. A butaságotok a szánalmas, hogy képtelenek vagytok egyszerű mondatok megértésére és mindenből az ellenkezőjét következtetitek ki. Itt ez a legnagyobb probléma. Értékelem az aggódást (bár nyilván nem az), de mindenki nyugodjon meg, TUDOM, HOGY MIT ESZIK EGY TÖRPESÜN, DE A FELSOROLÁS TARTALMAZOTT EGY OLYAN DOLGOT, AMIRŐL MÉG A TENYÉSZTŐK VÉLEMÉNYE IS MEGOSZLIK. Pont az ilyen p*csök miatt van, hogy az emberek általában kérdezni sem mernek, inkább nem tájékozódnak, nem bővítik a tudásukat, mert ezt kapják érte. Beszóltál, örüljél, mehetsz másik kérdés alá ganéskodni.

2022. febr. 14. 14:16
 59/63 anonim ***** válasza:
36%
Szegeny suni egyebkent megkapta mar a mazsolajat vagy nem?
2022. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, nem szegény süni. Természetesen nem kapott mazsolát.
2022. febr. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!