Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet mazsolát a süni?

EgyCseppaTengerből kérdése:

Ehet mazsolát a süni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy sünikém, nyáron lesz majd 2 éves. Próbáltam mindig változatosan etetni, vannak időszakai, amikor megunja a száraztápot és az alus cica eledelt, most épp ebben vagyunk. Mindig olvasok a mazsoláról, de egyik oldalon azt írják, hogy ehetik, a másik oldalon meg azt, hogy mérgező számukra, szóval nem merem neki adni, viszont a tenyésztőjétől vásárolt ételben elég sok van, ki szoktam válogatni, pedig új íz lenne számára. Most akkor ehet mazsolát vagy sem?



2022. febr. 11. 05:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem jelezte sehol, hogy ugyanaz, de ettől függetlenül még ugyanúgy köszönöm. :)
2022. febr. 11. 09:03
 12/63 anonim ***** válasza:
17%
A nyul nem ehet vizes fuvet?
2022. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
74%
12! Biztos a réten is megvárja, amíg megszárad a fű! Addig malmozik, gondolom.. :)
2022. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem csak elbujik mig esik az eso.
2022. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
85%

Ha az érdekel hogy egy állat mit ehet mit nem, akkor javaslom hogy gondolkodj el azon, hogy a természetben mik a számára elérhető táplálékok!


Nem hinném hogy egy sün találna a természetben mazsolát, így mindenképpen kockázatos. Lehet hogy semmi baja nem lesz, de csak LEHET!

2022. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként konkrétan a sünről úgy tudom, hogy kimondottan húsevő.


Legalábbis az enyém az volt, a növényeket lexarta. Inkább éhezett.

2022. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
10%
Hol lehet sunt venni? Erdemes párban tartani oket?
2022. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:
Engem is ez zavart össze, hogy a természetben nincs mazsola, valahol mégis nyugodt szívvel ajánlgatják kis nasiként, kényeztetésként úgymond, máshol meg pont az ellenkezője. Így inkább úgy voltam vele, hogy kérdezek, mivel az első sünim, nincs sok tapasztalatom és inkább nézzenek hülyének, minthogy ártsak neki. Az enyém most a húsokat kerüli el és a bébiételt kéri meg ropizik.
2022. febr. 11. 09:24
 19/63 anonim ***** válasza:
39%

#17-nek:


Nekem keleti sünöm volt, úgy találtam nagyon kicsi korában. A legokosabb, teljesen háziasodik, nagyon hamar megszokja és felismeri a gazdáit. Három-négy nap múlva ha felveszed már nem gömbölyödik össze, hanem kinyitja magát egy kis has-simogatásért!


De előre figyelmeztetlek hogy védett! Tilos tartani, és ha mégis megteszed, akkor alaposan nézz utána a téli alvásának a feltételeinek! Ha nem hízlalod fel kellőképp, nem éli túl a telet!

2022. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
67%

#18-nak:


Az enyémnek tudod mi volt a kedvenc nasija?


A macsek által otthagyott csirkecsont. XD

2022. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!