Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet mazsolát a süni?

EgyCseppaTengerből kérdése:

Ehet mazsolát a süni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy sünikém, nyáron lesz majd 2 éves. Próbáltam mindig változatosan etetni, vannak időszakai, amikor megunja a száraztápot és az alus cica eledelt, most épp ebben vagyunk. Mindig olvasok a mazsoláról, de egyik oldalon azt írják, hogy ehetik, a másik oldalon meg azt, hogy mérgező számukra, szóval nem merem neki adni, viszont a tenyésztőjétől vásárolt ételben elég sok van, ki szoktam válogatni, pedig új íz lenne számára. Most akkor ehet mazsolát vagy sem?



2022. febr. 11. 05:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Én egy díszállat kereskedésből kaptam, Hajdú-Bihar megyéből. Viszont érdemes tudnod, hogy ha mindent meg akarsz neki venni, kezdésként nem lesz olcsó (80.000 ft felett volt mindennel együtt) és éjszakai állat, tehát szinte egész nap alszik. Félénkek, bizalmatlanok, nehezen barátkoznak. Az enyém csak engem fogad el, másokra fújkál, tüsizik és harap, egyedül én simogathatom a pociját, én etethetem. Vannak barátságosabbak is, de az jellemző rájuk, hogy egygazdisok. Ha nem akarod tenyészteni, akkor nem érdemes párban tartani, előfordul, hogy megölik egymást. (Egy bnőm sünije is megölte a testvérét.) De ha mégis kettőt akarsz, akkor inkább leányzók legyenek.
2022. febr. 11. 09:33
 22/63 A kérdező kommentje:

Köszi amúgy a válaszaid! :) Nekem törpesüni van, jó is, hogy említetted a hibernálást, az érdeklődőnek még írnám; a törpesün nem hibernálhat, mert belehal, úgyhogy nagyon kell figyelni a hőmérsékletre.

Olvastam, hogy imádják a csirkenyakat csonttal, májat, szívet. Hát, neki egyik sem kellett, pedig megfőztük neki, ki van nyalva a popója, de válogat.

2022. febr. 11. 09:38
 23/63 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes.


Akkora a különbség a te sünid és a keleti sün között, mintha nem is egy faj lennének. A keletinek teljesen mások a viselkedési jellemzői.

2022. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Egy barátomnak is afrikai fehérhasú törpesünije volt, ugyanolyan kis bunkó volt, mint az enyém. Viszont youtube-on meg olyan kis barátságosakat látok. Nekik is van személyiségük. :)
2022. febr. 11. 09:43
 25/63 anonim ***** válasza:
16%
Lehet tartani nyulat es sunt egy legterbe? kulon elkeritett reszbe vannak elzarva ha nincsenek felugyelet alatt
2022. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
69%

A miénknek leraktam egy tálcában földet, ültettem bele némi gazt, és oda járt a dolgát végezni. Egyébként szabadon mozoghatott a lakásban és az udvarban, és mindig visszajött. Általában a lakásban dekkolt, és a macskát boldogította. XD


Az meg valahogy megtanulta úgy odébb gurítani, hogy ne szúrja meg magát. Este midig a lábunkhoz telepedett. Furcsa, de nem éjszakai állat volt, hanem nappali. Ez valszeg annak volt köszönhető, hogy szinte újszülöttként találtam, és velünk szocializálódott. Bár ez egy állat vonatkozásában kicsit vicces kifejezés.

2022. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
De ne felejtsük el, hogy keleti sünről van szó. Az felnőttként majdnem akkora mint egy macska!
2022. febr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

Valószínűleg vannak különbségek köztük, már csak a tapasztalataink is ezt tükrözik. Ha az enyémet kiveszem a ketrecből, már jelez, hogy vissza akar menni, ha kint is marad néha szaladgálni, akkor sem időzik el túl sokáig. Kisebb korában volt olyan időszaka, mikor mászott ki, mindig kivettem, na akkor 20-30 perceket elvolt, de ahogy nő, egyre kevésbé van igénye rá. Bár van kereke, senki nem zavarja éjszaka, gondolom ott tornázik. :)


25-ösnek: Nem tudom, nyuszim még nem volt, de szerintem ha együtt nőnek fel, ők is összebarátkoznak.

2022. febr. 11. 10:06
 29/63 anonim ***** válasza:
100%

Na!


Nyusziról is van tapasztalatom, és szerintem gond nélkül meg lennének egymással.


A lányom 7 éves korában kapott a 26 éves féltestvérétől egy törpe nyuszit ajándékba húsvétra. Amikor a fülikénk elérte a 3 kilót, kezdtem gyanakodni. 4 kilónál elmentem vele egy tenyésztőhöz, és az nagyon elkezdett röhögni, meglátva a "törpe" nyuszit. Mint kiderült, a két legnagyobb fajta keresztezéséből lehet. "Óriás Belga", és "Lepke" keverék.


Most 7 éves, 8 és fél kiló.


Az állatorvos minden körömvágáskor szelfizik vele! XD

2022. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
A sün ehet mazsolát, baja nem lesz tőle. A vadon élő sünök is esznek lehullott szőlőt például. Viszont mivel magas a cukortartalma, nem nagyon kellene, mert könnyen elhízásoz vezethet, hiszen tápláléka bőségesen van, mozogni viszont jóval kevesebbet mozog, mint egy vadon élő állat.
2022. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!