Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet mazsolát a süni?

EgyCseppaTengerből kérdése:

Ehet mazsolát a süni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy sünikém, nyáron lesz majd 2 éves. Próbáltam mindig változatosan etetni, vannak időszakai, amikor megunja a száraztápot és az alus cica eledelt, most épp ebben vagyunk. Mindig olvasok a mazsoláról, de egyik oldalon azt írják, hogy ehetik, a másik oldalon meg azt, hogy mérgező számukra, szóval nem merem neki adni, viszont a tenyésztőjétől vásárolt ételben elég sok van, ki szoktam válogatni, pedig új íz lenne számára. Most akkor ehet mazsolát vagy sem?



2022. febr. 11. 05:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
26%
29# Fotot kovetel a nep :) Látnunk kell Fulikét :)
2022. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
27%
Pillanat.
2022. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
79%

Az első képre raktam egy doboz gyufát hogy lehessen látni az arányokat, a másodikon pedig igen, egy YORKSHIRE TERRIER-el vethetitek össze a méretét!

A nyúl FEKSZIK!


[link]

2022. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
Aawwh...! Mekkora fulek :)
2022. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim válasza:
100%
A nyúl már miért dobná fel a pacskert a vizes lucernától? Max ha össze van rohadva. A mezei nyúl koplal amíg esik az eső a lucernaföldön, vagy mi??? Eleve iszik vizet a lucerna mellé. Persze nem szuperérzékeny műnyulat kell tartani házba hanem kint rendes ólban igazi nyulakat ami szaporodik is. Az a nyúl nem attól döglött meg. A kutya meg ne egyen csokit, mi a francnak a csoki egy ragadozónak?
2022. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%
Tele vén cukorral nem jó ötlet adni neki
2022. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
76%
Minden ragadozó fogyaszt növényi eredetű táplálékot.Láttam már rókát sárgabarackot enni,a macskám imádta a dinnyét,krumplit,uborkát.Próbálkozni kell,mi tetszik neki.
2022. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
76%
A horcsogom megette a sulthust a csontrol. Csirket kifejezetten szerette. Sokaig élt.
2022. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2022. febr. 11. 17:15
 40/63 anonim ***** válasza:

#34-nek:


A "lepke" fajta arról kapta a nevét hogy ha szemből nézed, akkor a feje egy kiterjesztett szárnyú lepkére emlékeztet!


#35-nek:


Semmi baja nem lesz a vizes lucernától.


De egy nyúl tartása odafigyelést igényel! Nagyjából 6-7 hónapos koráig iszik vizet, de utána már csak a táplálékból veszi fel. Bár szegénykémnek egyszer elfelejtettem nedveset adni. Mindig a rács rázásával jelzi ha kaját akar. Adtam neki, de nem evett, és a rázást is folytatta. Mérgemben kivettem mert azt hittem hogy azt akarja. Kiszaladt a konyhába, és kilefetyelte a kutya vizes-tálját csórikám. Azóta figyelek.


Az is egy hülyeség, és ráadásul állatorvosok is terjesztik, hogy nyúlnak nem szabad száraz kenyeret adni! Nekem a nyúl 3 éves korában említette a doki, én meg jót vigyorogtam, és közöltem hogy 3 éve az a nasija, imádja.

Nedvességnek bármi növényi zöld, vagy alma jó. Répa, lila és zöldkáposzta, kelkáposzta. De speciel az enyén nem eszi meg a kelkáposztát. XD


A jó kemény száraz-kenyér darabok a foga koptatására is jók. De legyen valami kemény koptatója is. A nyúlnak folyamatosan nő a foga és koptatnia kell, mivel rágcsáló. És nem árt odafigyelni a körömvágásra. Otthon senki ne próbálkozzon ezzel, mert a nyúlnak a körme egy pont után élő belsővel rendelkezik! Ha belevág valaki, dől a vér! Szerencsére nem én vágtam bele, hanem pont a doki.

2022. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!