Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet mazsolát a süni?

EgyCseppaTengerből kérdése:

Ehet mazsolát a süni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy sünikém, nyáron lesz majd 2 éves. Próbáltam mindig változatosan etetni, vannak időszakai, amikor megunja a száraztápot és az alus cica eledelt, most épp ebben vagyunk. Mindig olvasok a mazsoláról, de egyik oldalon azt írják, hogy ehetik, a másik oldalon meg azt, hogy mérgező számukra, szóval nem merem neki adni, viszont a tenyésztőjétől vásárolt ételben elég sok van, ki szoktam válogatni, pedig új íz lenne számára. Most akkor ehet mazsolát vagy sem?



2022. febr. 11. 05:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
34%
Nagy a sötétség a mazsolával kapcsolatban, először annak kellene utánanézni, nem itt írogatni a butaságokat. Szóval mi is a mazsola? Mivel is nyomják tele?
2022. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
Nem én írtam, hogy bármivel is telenyomják, viszont a szőlőnek magasabb a cukortartalma, így gondolom a mazsola készítés során sem tűnik el belőle. Az lenne a felelőtlen állattartás, ha mindent adnék neki felelőtlenül, nem aggódva az egészsége miatt. Viszont köszönöm a te hozzászólásod is, remélem, neked legalább szebb estéd lett a beszólásod miatt. :)
2022. febr. 11. 22:09
 43/63 A kérdező kommentje:
Még annyit azért megemlítenék, hogy éppen amiatt kerültem bizonytalanságba, hogy sok tenyésztő véleményét olvastam ezzel kapcsolatban, amik nagyon eltértek egymástól. Gondoltam teszek egy próbát itt, hátha tud valaki magyarázatot is adni, hogy ha nem ajánlatos, akkor miért nem. Csupán erről van szó és ha emiatt felelőtlen vagyok, akkor sajnálom, de továbbra is az leszek, mert ezután is utána fogok járni a dolgoknak és inkább nem adok neki mazsolát. Ilyen felelőtlen legyen minden gazdi és akkor nem kockáztatja senki a kiskedvenc egészségét. Attól, hogy egy kinti sün például hibernál, a törpesünnek nem lehet, mert belehal. Miért ne lehetne másban is különbség köztük?
2022. febr. 11. 23:43
 44/63 anonim ***** válasza:
0%
Engedd vissza a természetbe inkább!
2022. febr. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
Nem fognék be kinti sünt, mivel védett állat. Az enyém afrikai fehérhasú törpesün, ami hobbiállat és a természetben meg is halna a hőmérsékletváltozás miatti hibernációtól, ugyanis nekik nem szabad bealudniuk. De azért köszönöm a választ, még akkor is, ha nem volt hasznos és inkább beszólásnak szántad. :)
2022. febr. 12. 01:15
 46/63 A kérdező kommentje:
Ti elolvassátok a hozzászólásokat, mielőtt válaszoltok? TUDOM, hogy mivel etessem, TUDOM, hogy miket és miket nem ehet, DE VAN EGYETLEN EGY DARAB, amiről megoszlanak a vélemények a tenyésztők közt is. Komolyan magyarázkodnom kell egy kérdés miatt, mert csak kötekedni tudtok és meg sem akarjátok érteni, amit ír az ember? Kérlek másold be nekem azt a mondatomat, ahol azt írtam, hogy fogalmam sincs, hogy mivel kell a sünimet etetni. Ennyire unatkoztok, vagy mi a fene van?! Ne aggódj, pontosan tudom, hogy savasat, fűszerest nem ehet, tudom, hogy milyen zöldségeket, gyümölcsöket fogyaszthat és milyet nem, tudom, hogy milyen élő eleséget ehet, tudom, hogy milyen szárított ételt és száraztápot ehet, tudom, hogy milyen nedves állateledelt kaphat. Istenem, ennyi rosszindulatú választ egyetlen egy kérdés miatt, mert valaki szeretne kedveskedni az állatának és nem akar neki olyat adni, amitől a legjelentéktelebb baja is lehet... Hihetetlenek vagyok!
2022. febr. 12. 02:41
 47/63 A kérdező kommentje:
Jaj és mielőtt belekötnétek; tudom, hogy nem ehet tejterméket sem, tudom, hogy vannak konzerves kaják is, ha nem akarok neki élő állatot adni és képzeljétek el, egészen hihetetlen módon ez a felelőtlen gazdi azt is vett már neki. Ugye milyen szörnyű vagyok? Nem kell aggódni, el van látva mindennel, de ha kicsit olvasnátok is a beledumálás előtt, akkor láthatnátok, hogy valahol említettem azt is, hogy ráun az ételekre, ezért szerettem volna új ízeket adni neki, csak válogatós.
2022. febr. 12. 02:45
 48/63 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem tudom, hogy honnan szeded, hogy mindenáron mazsolát akarok neki adni. Ezt sem írtam sehol, hogy ha törik, ha szakad, én adni fogok neki. De leírom újra, mert látom nem sikerült megérteni; HAMAR MEGUNJA A KAJÁKAT, amiket eszik és most ott tartunk, hogy alig kell neki valami, ezért gondoltam arra, hogy feldobnám az ízét valamivel, hogy új legyen neki.

Szörnyűek vagytok.

2022. febr. 12. 17:04
 49/63 A kérdező kommentje:

Nem fogom újra és újra leírni, amit már leírtam nem egyszer. Ha lusták vagytok elolvasni vagy nem tudjátok felfogni, akkor nem tudok mit tenni. Ha neked jobb abban a hitben lenni, hogy nem tudom, mit szabad neki adni, akkor legyél ebben. Attól még a valóság nem ez lesz.


Viszont amikor majd lesz egy gyereked, aki étvágytalan lesz (nem betegség miatt) és bizonyos ételeket nem eszik meg, amiket kellene, elkezd válogatni, ráun arra, amiket eddig kapott és próbálnál új ízeket adni neki, egy szavad ne legyen, ha azt fogják mondani, hogy minek vállal gyereket, aki azt sem tudja, hogy mit adjon neki. Csupán azért, mert érdeklődsz és bővíteni szeretnéd az ismereteid és rákérdezel valamilyen élelmiszerre, amivel kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Mert bizony lesz ilyen.

2022. febr. 13. 18:31
 50/63 A kérdező kommentje:
Annyira tudtam, hogy ez lesz a válasz. Sikerült megérteni a lényeget, látom... unatkozz máshol, ne rajtam.
2022. febr. 13. 19:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!