Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kiskutyákkal?

Mi legyen a kiskutyákkal?

Figyelt kérdés

Van 6 Staffordshire kiskutyám 10 hetesek...

Senki nem akarja őket megvenni,elajándékozni se tudom senkinek...Mi legyen velük?


2010. júl. 15. 18:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 A kérdező kommentje:
Én komolyan egy szóval se mondtam,hogy nem lesz ivartalanítva(a kutyát amúgy a bátyjám hozta)és ő is itt él velünk,és megmondja,hogy a kan kutyánál ez normális,mert egész életében egyszer kell pároztatni...
2010. júl. 15. 21:35
 52/117 anonim ***** válasza:
84%

Te egy begyepesedett agyú szaporító vagy,ha tetszik,ha nem.

A fajtmentők nem azért vannak,hogy a magadfajtát megszabadítsák a felelőtlenül legyártott felesleges kiskutyáktól.

Miért vagy szaporító?

-lehoztál egy felesleges almot ismeretlen genetikai adottságú kutyáktól

-alap dolgokkal nem vagy tisztában

-nem érdeklődtél fedeztetés előtt,van-e REÁLIS,nem a "nekem kell mindenképp kiskutya-féle" szomszéd bácsikra gondolok,reális kereslet kutyákra

-a saját kutyád problémáit nem tudod kezelni

-az utódokat biztos nem szerződéssel,fullra oltva,chipezve(utóbbi már kötelező is minden kiskutyánál,mielőtt elkerül tőled!)fogod adni felelősségteljes gazdiknak

-másra akarod tolni a gondot,pl.fajtamentőkre

- stb.

Egy tenyésztő nem így viselkedik!

A fajtamentők is el fogják msélni neked,miért is vagy felelőtlen szaporító,pont az ilyenek áldatlan tevékenységét próbálják megelőzni.

Ja és mielőtt hülye megjegyzést tennél a hozzáérésemre:állattenyésztő a szakmám,ezen kívül küllembírói végzettségem van az összes bull tpusú terrierre.Ezen kívül sokat önkénteskedem menhelyeken.

Az utóbbi kb.20 évben folyamatosan bullterrierem volt,az előző munkavizsgás volt és versenyeztem vele munkakutyaversenyeken,a mostani flyball-ozik.

2010. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
77%

Ja és a bátyád pont annyit ért a kutyákhoz,mint én az atomfizikához.

Ha baromságokat tud tanácsolni,szerezzen gazdit a kicsiknek ő!

2010. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 A kérdező kommentje:
Miért azt hiszed te okosabb vagy a bátyjámnál?vagy nálam?
2010. júl. 15. 21:39
 55/117 A kérdező kommentje:

Nem érdekel milyen végzetséged van,engem akkor se vonjál kérdőre,hogy minek szaporítok,meg a baromságokkal...

Ja és ne írj regényeket,mert úgyse olvasom el...nem ismerjük egymást,úgyhogy nem kell a másikat leszólni...

2010. júl. 15. 21:43
 56/117 A kérdező kommentje:

Ja és nem vagyok tenyésztő...Beszéld meg a bátyjámmal ő az

és ugyanez a véleménye mint nekem...

2010. júl. 15. 21:44
 57/117 anonim ***** válasza:
92%

,, ő is itt él velünk,és megmondja,hogy a kan kutyánál ez normális,mert egész életében egyszer kell pároztatni..."


NEM KELL!! NEM IGAZ BASSZUS, A SOK ÖNJELÖLT KUTYASZAKÉRTŐ.


Szerinted mégis a farkasoknál is minden kan, és minden szuka hoz létre utódokat?! Nem! Csak az alfa hím és nőstény!


Komolyan, engem a butaság ami bosszant. Oké, hogy nem vagy tisztában a dolgokkal. Ez nem baj. Az se baj, hogy lettek kölyök kutyák.

A baj az, hogy nem érted meg amit mondunk neked.

Nem akarlak megsérteni, de a kutyáddal szerintem hamarabb sikerülne szót érteni.

2010. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
59%

Ritka az olyan internetes fórum, aho lkutyához értő, felelősségteljes emberek válaszolnak a kérdésekre, ez szerencsére pont egy ilyen. Amit csináltál, az szaporítás, de sajnos jelenleg erről Magyarországon nem igazán tájékoztatják az embereket, így nem tudhattad. mostmár ez mindegy, megtörtént. Nem a te hibád, de kérlek következőre felelősségteljesen gondolkodj te is! És kérlek, ha ilyen jellegű kérdést látsz, hogy hogy kell fedeztetni, meg ilyenek, írd le nekik a kis történetedet az el nem vitt kiskutyáidról.


Most a legjobb, amit tehetsz, hogy megkeresed a staff mentést, vagy valamelyik rendes menhelyet (Noét ajánlom) és megkéred őket, hogy segítsenek.


Ha expresszen, meg ilyen helyeken elajándékozod, akkor szaporítókhoz, vagy olyan emberekhez fognak kerülni, akik harcoltatják őket. Ezt gondolom te se szeretnéd.


Illene az első pár oltásukat, és a chipet kifizetni nekik, mert ez ma már kötelező.

Legrosszabb esetben szó nélkül tedd ki a menhely előtt őket egy biztonságos dobozban. Ők biztosan felelősségteljesen fognak gondoskodni róluk.

És tanulj a hibádból, taníts másokat. Ma magyarországon 10 millió emberre 1,5 millió gazdátlan kutya jut sajnos.

2010. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:
85%

NAh akkor véget vetek a vitának:

-Volt Orvosi vizsgálat mind2-kutyának a fedeztetés elött?

-Egészségesek voltak a kutyák?-Orvosilag is?

-GEnetikai betegségük van? ha van csak akkor tudod ha orvos látta

Egyáltalán mér állsz neki egyáltalán fedeztetni, csak azért mert 2-3 esetleg 4 ember azt mondta neki kell kutya, aztán mégsem kell, DE ha mindek kellett volna, akkor azzal is számolnotok kellett volna hogy 1 kutya nem 1 adott darabszámu kiskutyát ellik, hanem lehet 4-5-kicsivel TÖBBET! Azokra is gondolni kéne!Hogy eltudnád-e őket TE tartani, hátha többet ellik.

HA a fent említettek közül akár 1! nem volt meg, akkor ha tetszik ha nem 1 szaporító lettél, ha csak 1 alomra is de szaporítottál felelőtlenül!

2010. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:
87%

Bár nem nekem írtad, de igen. A kutyákhoz jobban értünk mint te meg a bátyád.


Tudod, mi se úgy születtünk, hogy értünk hozzá. Sőt, én vállalom hogy egyáltalán nem vagyok kutya szakértő, csak ,,gyenge amatőr" . De mi veled ellentétben nem szégyellünk tanulni a nálunk okosabbaktól, a szakértőktől.

2010. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!