Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kiskutyákkal?

Mi legyen a kiskutyákkal?

Figyelt kérdés

Van 6 Staffordshire kiskutyám 10 hetesek...

Senki nem akarja őket megvenni,elajándékozni se tudom senkinek...Mi legyen velük?


2010. júl. 15. 18:23
 61/117 A kérdező kommentje:
Áh tényleg nem akarsz megsérteni...Figyelj,a szukát egy másik kan is felcsinálhatta volna...Egyébként is,nem értem miért kell ezen problémázni...Nem akarom ivartalanítani a kutyámat,mert szerintem az neked se esne jól,ahogy neki se...
2010. júl. 15. 21:50
 62/117 Akiteki ***** válasza:
73%

Igazad van! Ne is ivartalanítsd! Csinálj minden tüzeléskor 6 kölyköt, aztán azoknak is 6x6 kölyköt. És maradjon mind a nyakadon. Egy idő múlva téged esznek meg, ha nem akarnak éhen pusztulni.


A fajtamentés a bajbajutott kutyákat hivatott segíteni, nem a szaporítókat.

A bíróságon kötnénk ki, ha nálunk a fajtamentő alapítvány bevállalná, hogy elhoz a szaporítótól egy alom kölyköt, mert feljelenteném, hogy az alapszabállyal ellentétes tevékenységet csinál.

2010. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
89%

a KUTYA észre sem veszi hogy ivartalanították! Élni tud úgy? IGEN

Pisilni tud tőle? IGEN

Enni-inni Iszik a ivartalanítás miatt? IGEN

a Szuka kutya ivartalanítása megelőzhet csomó Rákot ami a méhénél alakulhat ki, és meghosszabbodik az élettartama mert nem teszed ki veszélynek hogy megsérül az ösztönei hatására!

És 1 EMBER NEM KUTYA NE HASONLÍTSD ÖSSZE a 2-őt! ez 2 külön faj!

2010. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Persze, egy másik kan is felcsinálhatta volna.

Ja. Én is mindjárt felcsinálom a szomszéd asszonyt, és ha gyereket szül, majd magasról teszek az egészre. Elvégre más is felcsinálhat a szomszédasszonyt, nem igaz?


Mi lenne ha megtanulnád, hogy a kutyádért felelősséggel tartozol!!!!

A kutya nem csak úgy van, te felelsz érte. Ha a te kanod volt, akkor te vagy a felelős, meg a szuka gazdája.


Ja, és az ivartalanítás semmi kárt nem okoz a kutyának. Egyáltalán semmilyen hátrány nem éri.

Ugyanis a kutya, az emberrel ellentétben nem örömszerzésből csinálja, pusztán fajfenntartási célból. Az ösztön vezérli, és nem a szerelem, vagy a sex élvezete.


Egyáltalán nem zavarja ha ivartalanítják, sőt jót tesz neki ,egészségesebb és nyugodtabb lesz.


De tudod mit? Szard le magasról amit mondjuk. Már mondtam, nem fogadj meg semmit se amit mondunk. Jövőre is pároztasd a kutyádat meg aztán évente kétszer. Tíz év alatt majd összejön vagy 100 kutya ami majd nem kell senkinek, és akiket majd be lehet hajítani egy menhelyre. Ügye milyen remek lesz?

2010. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
85%

Elöttem leírták, hogy NEm bírod felfogni hogy másnak lehet Sőt van is Igaza, neked csak az az igaz amit a te bátyád és te Összeokoskodtatok, szóval összehordtatok mindenféle hülyeséget!

NEm bírod elfogadni hogy mi az igazság! (Igazi vesztes taktika..)

2010. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
22%

De jó... Mindenki azzal jön h hülye szaporító, de segítséget nem ad, csak néhány ember... :D mindenki azt mondja h menhelyről vagy tenyésztőtől szerezzen be 100-200 ezerért kisskutyát aki egyáltalán szeretne kutyát.... mert ha máshonnan hoz akk csak a szaporítókat bíztatja és gazdagítja vele... Na kiváncsi vagyok ezekből az emberekből hány hozott a leírtaknak megfelelően kutyát... Mindenki csak az észt osztja de ők se jobbak... sztem a kérdező már tanult a hibából, nem hiszem h kockáztatna még1x ilyet...


én fajtamentőket ajánlom...



(és még 1 kérdés: aki az utcán talált kutyát és hazavitte és úgy gondolta megpróbálja megtartani, de nincs pénze ivartalanításra??? az is hülye mert miért nem hagyta az utcán meghalni a kutyát.. akk inkább meg se mentette volna... gratulálok nektek...)

2010. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 anonim ***** válasza:
80%

És az biztos jólesik neki,hogy megbolondul a szukáktól,igaz?

És ha nem találsz egyszer szaporítani való szukát?És a szukát nem sajnálod a vemhesség,ellés,kölykök nevelése miatt?

Egyébként felvilágosítalak,hogy értsed:a kutyád nem az élvezetért akar fedezni,hanem a fajfenntartás ösztöne miatt.Gondolom,azt sem tudod,hogy a fedezés sokszor a kannak is fájdalmas,akár súlyosan meg is sérülhet,ezért fordul elő tenyésztőknél is,hogy egy-egy kan nem akar fedezni többet.

Az ivartalanításból hamar felgyógyul,semmi hiányérzete nem lesz.Az szerinted miért van,hogy a szolgálat és a segítőkutyákat ivartalanítják?Ha tönkretenné őket testileg vagy lelkileg,nem tennék ki neki a nagyértékű,magasan képzett munkakutyákat.

Az én kan tacskókeverékem felnőtten lett ivartalanítva,ehhez képest 15 évig élt.Előző bullom szintén,Ő 17 éves korig bírta.Az összes kortársuk meghalt már(volt köztük több is,akivel fedeztettek),de Ők még mindig vígan éltek.

2010. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/117 anonim ***** válasza:
87%
SŐT a KAn-t és a Szukát is ajándékozd el! Legyen Jó életük ahol törődnek velük! neked/nektek nem való kutya! NEm fogadod el a tanácsokat/IGAZSÁGOT!
2010. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
84%

Oké. Azt hajlandó vagy elfogadni, hogy a MAgyar Állatorvosi Iparkamara nevű szervezet jobban ért a kutyákhoz, mint te és a bátyád?

Mert itt az állásfoglalásuk az ivartalanításról:

[link]

2010. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 A kérdező kommentje:

Ez oké nekem,a kutya nem ember,és nem akarunk több kölyköt,

De más módszer nincsen?...Meg én azt nem értem,egyes emberek szaporítónak neveznek engem,mert először pároztattam a kutyámat és lett 6 kölyök...Nem terveztem kiskutyákat,úgyhogy az ilyen embereknek,el lehet felejteni...

2010. júl. 15. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!