Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírnátok egy olyan petíciót,...

Aláírnátok egy olyan petíciót, hogy tiltsák be a harci kutyák tenyésztését?

Figyelt kérdés
2020. máj. 24. 19:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként ez ugyanaz a hülye, aki kétnaponta kiír egy harcikutyás kérdést. Simán csak válasz nélkül kellene hagyni és jelenteni és akkor találna más elfoglaltságot.
2020. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
90%
Hogy lehet ilyet kijelenteni, hogy felesleges ilyen állatot tartani? Mert a csivavának aztán rengeteg értelme van, igaz? Egyáltalán nem felesleges, kedves, okos, hűséges kutyák. Nem mindenkinek jön be a kistestű kutya. Nincs bajom velük, aranyosak, de a kutya alatt én pl. teljesen mást értek, mint ezek az 5 kiló alatti kisállatok. Német juhászok, illetve rottweiler volt nekem eddig, most egy staffi keverék van, sose bántottak senkit, normálisan meg voltak nevelve. Ennyin múlik a dolog, nem a kutya méretén. Ja, ellenben a volt lakótársam csivavája megharapott, valamint az exem tacskója is. Ennyit a kistestű tündibündikről.
2020. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
89%

Szeretem, mikor ilyen csökött agyúak akarják megszabni, hogy ki mit tegyen és milyen állatot tartson. De mi alapján is akarod irányítani, szabályozni és korlátozni más emberek döntését?


Tudod mit? Szerintem az ilyen embereknek, mint te, kedves Dominik, felesleges gyereket vállalni, tilos lenne autóba ülni és kifejezetten ártalmas tömegközlekedésen utazni. Maradjanak egész életükben a lakásukban! Csak mert én azt mondom!

2020. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
3%

A lepontozás megy, de az egyetlen érvetek az, hogy sosem bántottak senkit. Az alapján akarom más emberek döntését szabályozni, hogy ne veszélyeztessék az én vagy a kutyám életét. Hülye gazdák mindig lesznek, de a hülye gazdag kistestű kutyával nem tud akkora kárt okozni, mint egy hülye gazda nagyestű kutyával.


A lényeg abban van, hogy POTENCIÁLISAN komoly kárt tehetnek az emberben és ez rendre meg is történik. A csivavák nem tudnak komoly kárt tenni az emberben akkor se, ha összeharapdálnak.


Ugyanakkor néhány kivételtől eltekintve az emberek kutyát kedvtelésből tartanak és nem szükségből. Senkit nem érne hátrány a nagytestű kutyák fokozatos kivezetésével, ellenben meglenne az az előnye, hogy nem fordul elő többé tragédia.


Ha valahol hibás az érvelésem, mutassatok rá, de a személyeskedést nem tudom elfogadni és azt sem, hogy jobban tetszenek a nagy kutyák.

2020. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
72%

Ezért kéne vizsgához kötni a kutya tartást és akkor nem tartana kutyát olyan aki nem ért hozzá.

Nagy hülyeség lenne minden nagytestű kutyát betiltani, nem is értem mi jár a fejedben...

2020. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a meglévő jogszabályok betartatása már eleve csökkentené a problémákat. Mert amíg nincs szankció, nincs büntetés, addig szarnak a szabályokra.
2020. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
50%
Vizsgát csak úgy lenne értelme, ha képzés is lenne előtte. Nekem soha nem volt kutyám, első kutyás vagyok felnőttként, mégis jobban tudok bánni a kutyámmal, fegyelmezni, nevelni, szabályokat betartva, mint sok többedik kutyás. Sok infót a neten szedtem össze, például itt a GYIK-en is.
2020. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
79%

26: Persze, majd faluhelyeken csivavák és yorkie-k lesznek házőrzők, ugyanezen fajták lesznek mentőkutyák is és még sorolhatnám.

Ismerek olyan sztorit, hogy csivava harapott arcon egy kislányt, örökké viselni fogja a nyomát.

Az érveléseddel nincs gond, gyönyörűen levezetted miért gondolod így. Viszont azért be kell látni, a legkevésbé sem egészséges vagy normális így vélekedni a nagytestű kutyákról.

2020. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
89%

Nekem "haacikutyám" van. Baromi veszélyes. Épp rajta fekszik a macska és mosdatja a fejét. A szomszédokat is halálra nyálazza, ha átnyúlnak megsimogatni.


Bár hazudok, szokott sérülést okozni. Múltkor orrbavert a farkával amikor fürdettem a kertben, mert annyira csóvált, hogy majdnem felszállt. Na, az marhára fájt utána órákig.


Mellette van egy munkavonalas németjuhászom. Azt nem simogatod meg és inkább ő az, aki a gatyát is leszaggatja a betörőről, pedig mindkettővel járunk sportolni, meg őrző-védőzni. A "harcikutyám" még a sípolós játékát is odaviszi a postásnak. 🤔


Szóval gondolom azért személyeskednek, mert te meg általánosítasz. Olvasol valamit valami szennylapban ahol a boxert is harcikutyának titulálják, mert gőze sincs a firkásznak a fajtákról.


Egyébként ha a labrador megharap valakit, az nem hír.


Bármelyik fajtából kerülhetnek ki veszélyes egyedek, elég hozzá egy szaporító aki rossz idegrendszerrel ad el kutyát vagy simán csak a rossz nevelés. De ehhez kellene 70 feletti IQ, hogy végiggondold.

2020. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
100%
31! Tökéletes! 👏
2020. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!