Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírnátok egy olyan petíciót,...

Aláírnátok egy olyan petíciót, hogy tiltsák be a harci kutyák tenyésztését?

Figyelt kérdés
2020. máj. 24. 19:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye megvan hogy itt nem két ember vitatkozik? 🤣 Mióta nem látjuk az össz százalékot azóta még annyira se lehet megkülönböztetni egymást, de látom ez egyeseknek nem esett le.
2020. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
8%

És a huskyrol szó sem volt mint a kutyatamadasok leggyakoribb elkovetoje. Igen ritkán ők a támadók. Fentebb a labradort és a keveréket írták. Nem tudom te milyen környékén laksz de nálunk pont ez a kettő a leggyakoribb. Meg a német juhász. Ez olyan mintha azt mondanád hogy több magyar bűnöző van mint c típusú. Természetesen számokban valószínűleg így van. De ha arányaiban nézed hogy magyarból mennyivel több van, már nem biztos hogy ugyanez az eredmény jön ki.


És a bull típusú kutyák tartó mindig fröccsögve tiltakoznak hogy az ő kutyajuk bezzeg nem olyan, jól nevelt stb. Aztán ki tudja hogy úgy van e?

2020. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam a Labradort meg a keveréket!

Itt nem csak én keverem a valaszadókat...

Gondolom ez még neked nem tűnt fel!

2020. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet hogy nem neked írtam. Mit tudom én hogy ki kicsoda.
2020. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem bullom van, távolról sem téveszthető össze bull típusokkal, de ismerek bullosokat, és ők sem egy homogén massza. Van, aki tényleg nagyon odafigyel, van, aki mesélte is, hogy mennyire kellett fogni már pici kölyökként, hogy akárkinek nagyon nem való, ezeknek az ismerőseimnek normálisan viselkednek a kutyáik is, de ők tényleg normálisan nevelik őket. És persze látok én is felelőtlen gazdit, bull típusú kutyákkal és más fajtákkal is. Kisebbségben vagyunk azok, akik odafigyelünk.

Nekem border collie mixem van. Valaki a borderekre is orrol, mert ő csak neveletlenekkel találkozik. Én is találkozom neveletlenekkel, és az én kis mixem is lehetne az, ha nem foglalkoznék azzal, hogy ne legyen neveletlen. Vasárnap 10km-es teljesítménytúrán voltunk, utána egyből ledőlt a fekhelyére aludni.

Ismerek egy csivit a környéken, akinek a gazdája meg van róla győződve, hogy a kutyája azért agresszorkodik, mert ki lett ivartalanítva, és ez a kutya bosszúja emiatt. Mellesleg megszállottan hisz a gazdi abban is, hogy a koronavírus biológiai fegyver. Egyszer sem láttam, hogy rászólt volna a kutyájára, amikor az elkezdett acsarkodni... Szóval én őket messziről kerülöm.

2020. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
9%
Abban hogy a koronavírus biológiai fegyver, sokan hisznek. Diplomások, sőt orvosok is..... Bár nem osztozom ebben a nézetben, de kijelenteni se merném, hogy nincs igazuk. Bocsi az offért.
2020. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért jegyeztem meg még ezt is, hogy ennyire szélsőséges a bácsi véleménye alapvetően más témákban is, miközben ugye az acsarkodó kutyáját nem neveli, csak ráfogja, hogy ezzel áll bosszút, amiért kivették a golyóit. :-)


Normális gazdik nem így intézik el a kutyájuk helytelen viselkedését. Nekem például sok munkám van abban, hogy a kutyám ne vetődjön például a görkorisok után. Mentett, gondolom, valami rossz tapasztalat, esetleg baleset miatt alakult ki nála, hogy ezek a zajok idegesítik. Én nem hagyom rá, viszem ingerközelbe, leültetem, rászólok, lenyugtatom, beszélek hozzá, és kapja a falatot, ha minden oké, és igaz, hogy felkapja még a fejét 1-1 zajosabban gurulóra, de sokat javult.

2020. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
100%
"Normális gazdik nem így intézik el a kutyájuk helytelen viselkedését." Tökéletesen igazad van. Bár meg kell mondjam, nekem a mentett palotapincsi -keverékemmel jobban meg kellett küzdeni hogy normálisan viselkedjen mint anno a németjuhászom nevelésével. Gondolom a gazdi aki kidobta, nem vette kutyaszámba, aztán amikor már nem bírt vele, kiba.szta z utcára.
2020. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
100%
Mentettekkel mindig van meló. De én nem bántam meg, nagyon jó látni, mennyire kivirult másfél év alatt, és én szívesen foglalkozom vele. Rehabilitáltam már nimfapapagájokat is, akik tacskó mellett voltak, és a vadászösztön erős volt a kutyusban, szegény madarakat nem hagyta békén. Most már ők is családban vannak, jó helyen, szépen feloldódtak.
2020. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bántam meg, azóta sikerült nála elérni hogy ne legyen agresszív a macskákkal, meg más kutyákkal sem. Klassz képeim vannak ahol együtt, alszik a cicánkkal a kedvenc fotelükben. :) Bár nem hittem volna hogy idáig jutunk mikor befogadtam. De megérte, úgy gondolom.
2020. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!