Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírnátok egy olyan petíciót,...

Aláírnátok egy olyan petíciót, hogy tiltsák be a harci kutyák tenyésztését?

Figyelt kérdés
2020. máj. 24. 19:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
100%
Idézőjelesen kedves Dominik!! Nekem egy 25 kilós sintértelepről mentett foxi-németjuhász keverék kutyám van! Fél évbe telt rehabilitálni a mindentől való rettegését! Mire kezdte volna megismerni az életet, a játékot, a boldogságot, jött egy kicseszett csivafax és úgy nyakon harapta a szerencsétlen mögöttem rettegő kutyámat, hogy ömlött belőle a vér!!! Na, én meg az ilyen kutyákat irtanám ki és nekem meg van rá az okom !!!!
2020. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
100%
Ott is a gazda a hibás, utolsó...
2020. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
100%

Tudom.

De ilyen alapon, mint amit az a kölyök mond ..

Nekünk meg kistestű okozott komoly sérülést ..

Akkor őket is tiltsuk be ...

2020. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyát be lehetne tiltani csak mert valakinek egy olyan bajt okozott.

Első körben be kellene tartatni a jelenlegi szabályozásokat.

Ha ez megvan, akkor lehetne továbblépni például továbbképzéssel, még csak képzéssel, vizsga nélkül, hogy az emberek kapjanak egy alap ismeretet, és ehhez hozzászokjanak. Nagy elmaradások vannak felelős állattartás terén még azoknál is, akik régóta tartanak állatot, falvakban rengeteg a lefárasztatlan kerti dísznek tartott kutya, a fogyóeszköznek számító szabadon mászkáló macska, az állatkereskedések dolgozói is sok tekintetben nem értenek azokhoz az állatokhoz, akiket eladnak, de még tenyésztői körökben is vannak tájékozatlanságok, madaras körökben találkozom sok butasággal, amit én csak azért tudok jobban, mert utánajártam, mert érdekelt, de külföldi oldalakon is tájékozódtam.

Biológia tananyaghoz is hozzá lehetne tenni ezt-azt az állattartás kapcsán, ehhez viszont a tankönyveket is meg kellene reformálni.

Ha már a megfelelő tájékoztatás, a megfelelő ismeretek a mindennapjaink részét képezik, és nem azon vitatkozik kutyás a kutyással, hogy egyik használ pórázt a parkban, másik nem, egyik összeszedi a kutyaszart, másik nem... tehát ha már megfelelőek az alapok, akkor lehet akár vizsgát is bevezetni, állattartói jogosítvánnyal akár.

De egyből nem szabad ilyenekkel lerohanni a tömeget, mert sok állat kerülne az utcára, a menhelyek meg így is túl vannak terhelve, a tömeges altatás pedig nem megoldás.

2020. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak van igaza.
2020. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%

Továbbra sem sikerült érdemben cáfolni.


Vizsga és szabályok betartatása: Jól hangzik, de önmagában kevés, látszik az autóbaleseteken is.


Mentő- és egyéb kutyák: Többször írtam, hogy ha van funkciója, semmi akadálya a nagytestű kutyáknak.


Agresszív kiskutyák: Nagyon kicsi az esélye, hogy halálos sérülést tudnak kokozni. Csúnya dolog az arconharapás, de más egy kiskutya és egy nagy kutya esetében.


"Az érveléseddel nincs gond, gyönyörűen levezetted miért gondolod így. Viszont azért be kell látni, a legkevésbé sem egészséges vagy normális így vélekedni a nagytestű kutyákról."


Ez megint értelmetlen, csak annyit tudtál írni, hogy nem egészséges/normális, de azt nem fejtetted ki, hogy miért nem.


"Bármelyik fajtából kerülhetnek ki veszélyes egyedek, elég hozzá egy szaporító aki rossz idegrendszerrel ad el kutyát vagy simán csak a rossz nevelés. De ehhez kellene 70 feletti IQ, hogy végiggondold."


Huszadjára: Csak nem mindegy, hogy az a veszélyes egyed 2 kilós vagy 50. Neked ezt nem sikerült végiggondolnod, szóval az iq-d nyilván még az enyémnél is kisebb.


"Na, én meg az ilyen kutyákat irtanám ki és nekem meg van rá az okom !!!!"


Egyetértek, semmilyen házikedvencet sem engedélyeznék, de ez egy másik kérdés.

2020. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
100%

"Vizsga és szabályok betartatása: Jól hangzik, de önmagában kevés, látszik az autóbaleseteken is."


De mit érne egy petíció, ha a meglévő szabályok betartatásával is gondok vannak?

2020. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy "funkciója van"? A kutya NEM eszköz, nem használati tárgy. Beteg egy gondolkodásod van, ha az élőlényeket úgy nézed van-e funkciója...
2020. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
100%

Agresszív kiskutyák: Nagyon kicsi az esélye, hogy halálos sérülést tudnak kokozni. Csúnya dolog az arconharapás, de más egy kiskutya és egy nagy kutya esetében.


Nagyon kicsi, de biza meg van az esélye!!! Meg mi az, hogy más egy kiskutya esetében?? Akkor nekik mindent szabad, csak mert kicsik és nem okoznak akkor a kárt, mint egy nagyobb???? Milyen egy beteg ember gondolkodik már így ?!!?

2020. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
100%

Szart sem érnek a petíciók, egy rakás betartatlan jogszabályunk van. Nem csak kutyás téren.

Meg van szabva, milyen akváriumban nem szabad halat tartani, nézz be némelyik plázába, ott vannak némelyik üzlet előtt a betiltott akváriumtípusokban a halak, amiknek még úszni sincs elég helyük, nem rejtegetik, ott van nyilvánosan, ott vannak a biztonságiak is, de soha egy ellenőrzés, büntetés.

Megállókban tilos dohányozni, mégis dohányoznak, és fel vannak háborodva, ha valaki rájuk szól, mert mondjuk zavarja a füst.

2020. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!