Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bejegyzett tenyesztotol...

Bejegyzett tenyesztotol vettem amstaffot. Mondtam neki,h a futas a hobbim meg viszem minden hova. Tudtok gyogymasszort?

Figyelt kérdés

Ehhez kepest 1 ev utan elkezdett santitani.Azt hittem helyrejon,de nem. Levettem a feherjeadagjat. Latszik a bordaja,nem tulsulyos.

Nagyon szeretem,nem akaromvisszaadni.


Idobkenkebt jobb lesz a santitas,de mindig visszater.

Az a baj,h egy elfoglalt eletszakaszban vagyok,felujitunk ,foleg en sajatketuleg dolgozok rajta es nincs idom semmire. Nagyon nagy baj ez nekem,h hibas genetikaju a kutyam. A szulei szurtek. A labainak allasa egyenes.


A csaladtagom kutyaja(o is amstaff) a sinterrol van ingyen,neki nincs torzskonyve,o tokeletes genetikaju.


Olyan igazsagtalannak erzem,hogy 150 000 huf-ert (nem alkudoztam,nem szokasom. Ennyi az aruk.) nem tudtak adni egy jo genetikaju kutyat.


O nem egy targy. Szeretem es nem megoldas,hogy visszaadom a tenyesztonek. Az elozo kutyammal is egyutt voltam a rosszban is.


Nagyon el vagyok keseredve.

Igy is felevesen vettuk,h lassuk milyen es mekkora lesz.


Az orvos azt mondta ra,h egeszseges. Meg egyebkent se hiszek az orvosokban,velem is kicsesztek az elozo kutyammal is.



#amstaff #tenyésztő #Hibas genetika
2020. máj. 25. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
97%
Jaj már az is mindent elmond, hogy sánta, de azért még futtatja. Ja, hogy nem az egész maratont? Akkor is LOL. Mondjuk csóri kutya miatt nem nevetek...
2020. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
86%
Olyan ez, mint mikor valami szerencsétlen megveszi a luxus autót, aztán már rendes kerékre nem futja, meg csak ötezerért tankol...
2020. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
26%

Uh, de rosszmájú itt mindenki.


Ha tenyésztőtől veszi a kutyáját valaki az a baj, ha nem akkor az a baj, itt mindenki helikopter csak aki kérdez, az nem :D

2020. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszem hogy rosszindulatúság, hogy napokon keresztül tanácsokkal bombázzuk a kérdezőt. Igen, le lett neki írva hogy nem ok amit csinál, meg lett indokolva, és javaslat is lett adva, hogy mi lenne jobb helyette. Én ebben nem látok rosszindulatot :)
2020. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 A kérdező kommentje:

A tenyeszto az osszes kutyajat nyers marhan tartja az anyatej utan. Csak marhan. Az en etrendemre nem mondta,h rossz. Beszeltunk az etrendrol. Minden kutyaja egeszseges. Minden nap csak 3-4 orat tolt el a kutyak etetesevel igy is...


Fanni barfshopjaban vettem 4 kulonbozo alkalommal hust es budos romlott volt ,amikor hazabittem es azonnal adtam a kutyamnak. Az allaga se olyan,mint a hentesnel a husnak. Kosz,de tobbszor nem akarok kidobni husokat,mert ott veszem.


Arrol meg,h nem eszik a kutya voros hust: minden etetesnel van 1015 dkg voroshus a csonton.

2020. máj. 28. 17:58
 66/77 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem tűnik túl kiegyensúlyozott táplálásnak a csak nyers marha, a sok vöröshús azért megterheli a májukat is. De ő tudja, nyilván a rutinvizsgálatoknál látná ha baj lenne.
2020. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 A kérdező kommentje:

Nagyon sok lenezo ,rosszindulatu,tiszteletlen komment erkezett.


Az elozo kutyam az orvosok eveken at felrekeztek es meghalt. Igy mostmar fenntartassal kezelem a velemenyuket es hozzaertesuket. Undorito,ahogy lehuzzak az embert es kiserleteznek gyogyszerekkel a kutyakon meg embereken. Meg olyan vizsgalatokat vegeznek,ami nem visz elorebb. A Szt Istvan Egyetem is ugyanigy eredmenytelenul kezelte az elozo kutyam. Sajnos teljesen elvesztette az egesz csaladom a bizalmat. Ennyit arrol,h azert nem viszem orvoshoz,mert nem tellik ra...



Ha nem mozgatod ezeket a kutyakat,akkor lesznek agresszivak. De ez ugye nem vilagos itt nemelyik gunyolodo embernek. Gondolom nincs nekik ilyen kutyajuk. A csivavanal meg whippetnel nincs olyan nagy problema,ha harapdal..


A tenyeszto 20 eve gyartja a kutyakat. 1 anyat evekig pihentet uj szules elott. Nem szulnek minden evben. Mindig is marhan tartotta az osszes kutyat. Minden kutyajat szureti dp ellen stb -re. Minden honapban kapjak a next guard spectrat.


A tapok gabonat tartalmaznak,ami koztudottan izuleti fajdalmat okoz a legtobb elolenynel. En is tapasztaltam sajat magamon meg mas kutyajan. Dehat ezzel nem tud vitatkozni egy nem futo ember. Mi se elunk gabonaelyhen meg meki kajan....

Akinek kicsi vagy vekonyabb termetu kutyaja van,ott nem jelenik meg a santasag ilyen valoszinuseggel egy keves folos suly miatt. Az konnyen beszel. Olyanoknak mindegy ,hogy eteti,nem lesz santa a kutya. Konnyen szapul engem. Elozo kutyamnal en se ertettem,miert santa nemelyik kutya. Meg minek kell vigyazni a sulyara annyira pontosan. Soha baja nem volt.


Erdekessegkepp: amelyik nap hust kapott,aznap santult . Amikor halat,akkor nem. Amikor az adag be volt mar tartva.



Beleptem barf csoportba. Ha beengednek,akkor tudok ott nezelodni,etrendet egyeztetni. Stb.


Minden epito kommentet vegigveszek es koszonok.


A vekonyabb alkatu (csontozat keskenyebb) nincs samtasag ennel az etrendnel.

2020. máj. 28. 21:35
 68/77 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bízol az orvosokban, akkor mit csinálsz, ha ténylegesen lebetegedik a kutya? Mondjuk kullancs miatt vagy mérget felnyal mittom. Vagy ha Te leszel beteg? Oltást sem adatsz sem kutyának, sem magadnak? Mert akármennyire nem értik sokszor ők sem, akkor is okosabbak, mint Te vga én vagy akárki, aki nem szakember.

Nem akarok rosszat mondani a tenyésztődről, de nem egészséges az ilyesfajta egyoldalú táplálás, sem az övé, sem a tiéd. Biztos nem a hústól sántul le és a hal hozza rendbe, ez több ennél, de ugyebár sosem fogjuk megtudni, ha nem nézeted meg dokival.

A tápok közül meg tudod, van gabonamentes is ám. Rengeteg olyan összetevőjük van, amik fontosak főleg az ilyen beteges, érzékeny kutyáknál, nem véletlenül mondják sokszor "mentő opciónak", mert ha tényleg minőségit adsz, azzal nemigen lőhetsz mellé. Persze jó a barf, de az nem barf, amit Te csinálsz, ezzel csupán hazavágod a kutyád. És vannak amúgy olyan gabonafélék, amik a kutyáknak is jók, pl a rizs, főleg ha hasmenéses a kutyád. Lehet ez is pl baja, van olyan kutya, akinek szüksége van némi rizsre vagy kölesre, zabra ezek egészséges gabonafélék, amik nem nyírják ki a kutyát, nézz utána, vagy pl amaránt, hajdina is jó köretnek a kutyusnak.

A súly meg minden kutyánál számít. Ha az arányokat nézed, egy 10 kilós foxin ha van 2 kiló plusz súly, az ugyanúgy terheli az ízületeit, mint a 30 kilóson a 6 kiló felesleg. Attól még, hogy egy kutya alapból kicsi súlyú és te nem érzed a különbséget egy 3 vagy egy 5 kilós yorki között hidd el, a kutya érzi.

2020. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 A kérdező kommentje:

)8)


Kullancs ellen next guard spectrat adok.


Evente oltatom.


Oiacon veszem a kutyanak a halat a sajatommal egyutt. Emberi fogyasztasra alkalmasat...


Azota kap csirkemajat,szivet.


A Fanni barf boltjaban kaptam romlott budos szarvashust. Kosz nem veszek ott semmit. Vilagosan rairjak,h emberi etkezesre nem alkalmas...


A barfboltban nem irjak ra a vadaszterulet helyet,azaz csak szarvas ,de nem vadon elo... ugyanugy gyogyszerezve van...


Azota meg marhalabszart szoktam meg adni meg szarvas aprohust.


Kacsat nem adok... nagyon zsiros,az nem jo kutyanak.


Azota klasszisokkal jobban van. De meg mindig nem ok valahogy. Most fogok menni oltasra,ott megkerdezem ezt a santasagot illetve az ingatagsagot. Az elozo kutyam stabilan allt,nem lehetett ilyen konnyen az egyensulyabol kimozditani.


Futni azota is jarunk. A tenyesztovel egyeztettem. Szerinte is jarjak nyugodtan. Szepen fejlodik az izomzata. Kevesbe santit.


En 15 eve nem jartam orvosnal ,semmi bajom nincs azota,amiota uj etrenden vagyok. Tonkretettek az eletem kb,amig jartam es elhittem a hulyesegeiket. (Dietetikus meg nogyogyasz meg stb)Elitelem tovabbra is az orvosokat. Leszerepeltek tobbszorosen elottem. Nagyot csalodtam mindben. Nem a penzt sajnalom az orvostol,hanem elegem van a felrekezelesekbol meg az ember hulyenek nezesebol.


A sok rosszindulatu kommentelonek: gondolom kutyad sincs vagy eleteben nem jartal vele futni,csak kerti disz.


Olyan etelt nem adok a kutyamnak,mint a tapok,amiket meg se foghatok,mert etelintoleranciam van nemely osszetevojere. Kisse hulyen venne ki magat a kutyam elott,ha gumikesztyuben adnam neki az a szaraz szemetet. A tapon levo kutyak mindig fejletlenebbek meg gyengebbek a husokon nevelteknel. Nem fejlodik ugy az izmuk stb. En se eszem semmilyen feldolgozott etelt meg konzervet meg bezacskozott cuccokat.

2020. aug. 12. 20:44
 70/77 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pubi, benézted. Agility és futás is van a kutyámnak, heti 5-6-szor, pitbull, és köszöni szépen, jól van.


Nem ingatag (?!) és nem is sántít. Ki az isten az a tenyésztő, aki egy sánta kutyával hagy futni?! Pont olyan hülye, mint te!


Csináltass neki egy erg-t/ct-t, jó eséllyel, mivel fiatalon futtattad, egy életre elcseszted az ízületeut. Arthrosistól kezdve, dp-n át, krónikus gyulladásig minden lehet... de te sak futtasd, idióta!

2020. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!