Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bejegyzett tenyesztotol...

Bejegyzett tenyesztotol vettem amstaffot. Mondtam neki,h a futas a hobbim meg viszem minden hova. Tudtok gyogymasszort?

Figyelt kérdés

Ehhez kepest 1 ev utan elkezdett santitani.Azt hittem helyrejon,de nem. Levettem a feherjeadagjat. Latszik a bordaja,nem tulsulyos.

Nagyon szeretem,nem akaromvisszaadni.


Idobkenkebt jobb lesz a santitas,de mindig visszater.

Az a baj,h egy elfoglalt eletszakaszban vagyok,felujitunk ,foleg en sajatketuleg dolgozok rajta es nincs idom semmire. Nagyon nagy baj ez nekem,h hibas genetikaju a kutyam. A szulei szurtek. A labainak allasa egyenes.


A csaladtagom kutyaja(o is amstaff) a sinterrol van ingyen,neki nincs torzskonyve,o tokeletes genetikaju.


Olyan igazsagtalannak erzem,hogy 150 000 huf-ert (nem alkudoztam,nem szokasom. Ennyi az aruk.) nem tudtak adni egy jo genetikaju kutyat.


O nem egy targy. Szeretem es nem megoldas,hogy visszaadom a tenyesztonek. Az elozo kutyammal is egyutt voltam a rosszban is.


Nagyon el vagyok keseredve.

Igy is felevesen vettuk,h lassuk milyen es mekkora lesz.


Az orvos azt mondta ra,h egeszseges. Meg egyebkent se hiszek az orvosokban,velem is kicsesztek az elozo kutyammal is.



#amstaff #tenyésztő #Hibas genetika
2020. máj. 25. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
82%

A "barf" is lehet az oka...

Valakinél beválik, sokaknál, de nem véletlenül nem ajánlja 10/9 orvos.

Ráadásul ez még csak nem is egy jófajta barf menü.

Most, hogy már sánta, ne fuss vele...

És igenis egy normális táp kéne neki, mint mondjuk az Orijen.

Ha 1 éves koráig nem volt sánta, akkor a problémája valószínűleg nem genetikai eredetű...

2020. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
77%

Megfelelő orvoshoz kell vinni, ha spec bajod van, te se a csak a háziorvoshoz mégy, hogy oldja meg, hanem szakorvoshoz fordulsz, ugye?


Másrészt, igaz én jobban macskában vagyok érintett, de pl. ahol én vettem a macskát, ő a világ másik végére küld dns mintákat még azért is, hogy egy bizonyos színváltozatról megtudja, hogy hordozza a kérdéses macska, a jellemző betegségekket kizárása érdekében is így jár el. Az nem biztos, hogy elég, ha sokat kérdezősködik meg nem adja oda akárkinek. Sokkal többet is lehet tenni a nagy szeretetnél. Az, hogy gazdát körültekintően választ egy külön dolog.

2020. máj. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
71%
Próbálj meg a kaja mellé egy egyszerű zöldkagyló port adagolni. Az természetes ízületerősítő, hátha csak az a baj.
2020. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
89%
Na a nagy szaki, aki minden kérdés alá megmondja a tutit, most rájött, hogy talán mégsem ollllllyan tuti azzz:DDD
2020. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
94%

A BARF az azért kicsit több, mint ahogy te etetted a kutyádat...

Túl sok a hal, túl kevés a hús. Sok a zöldség (mondjuk az sem mindegy, milyen zöldség). Hol marad a belsőség? Hol marad az "ehető" csont?

Illetve, nem véletlenül javasolják a BARF mellé a kiegészítők adását. Adtál neki valamilyen kiegészítőt?

Egy jó minőségű táppal sokkal nehezebb kárt okozni a kutyának, mint a nem megfelelő BARF-fal.

Én nem azt mondom, hogy a BARF rossz, mert nem rossz, csak nem való mindenkinek, és nem ennyire egyszerű azért, mint ahogy te leírtad a kutyád etetését...

2020. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
95%

#15-ösnél a pont! Ez egy elcseszett barf menü! A barfnak az a lényege, hogy mindet természetesen adj! Viszont ha nem tudod, hogy mit adj mellé, akkor adj tápot, mert abban minden benne van, nem kell mellé semmi! De itt hiányzik a lazacolaj, sörélesztő, zöldkagyló, lehet kéne neki egy kis MSM, ami egy organikus kén, elsősorban gyulladáscsökkentő hatású, lehet begyulladtak az ízületei, mert nem óvtad rendesen a futások mellett! Nézz szét farkaskonyhán, barfshopon, mindenhez van leírás, mi mire jó és adj bártan ilyesmit, ezek természetes anyagok a kutyáknak, amik kiegészítik a barfot, ami önmagában tök jó, de kiegészítők nélkül csak egy üres karácsonyfa:/

Remélem jobban lesz a kutyusod!

2020. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
94%
Ja és igen, a változatosság, kéne szárnyas, vöröshús, nyuszi(szegény), vad pl.
2020. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
91%
Ez a BARF így olyan, mintha valaki eldöntené, hogy magának főz, mert az egészséges, de csak krumplit meg tészátát tud...
2020. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom a kutyusodat. A tenyésztős érvet, mely szerint "a tenyésztő visszaveszi a beteg kutyádat!! garancia! blabla" lehet ilyenkor kenni a hajunkra, senki nem akarja a kutyáját becserélni egy újra garanciálisan. :(


Egyébként tényleg el kéne vinned szakorvoshoz, hátha jobbat tud mondani, mint az okosok ezen a fórumon, akik úgyis csak azt fogják szajkózni, hogy te rontottad el. Pedig nem, nem igaz.


És igen, valszeg most ugyanúgy sokat kell járnod orvoshoz vele, mint a "szapis" vagy "korcs" kutyákkal, akiket itt annyira szidnak. Sajnálom, tényleg. Jobbulást a kutyusnak, remélem hamar megoldódik.

2020. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
95%

"Nap 400 g nyers halfile,400 g fott zoldseg,ca 400 g nyers marha csont."

Nagyon rossz az eledel így. A hal nem teljes értékű hús. A csont nem magában kell, hanem csontos HÚSKÉNT.

Hiányosan táplálod a kutyádat sajnos.

Én is nyerset etetek. De marha darálék- marhanyesedék- nyúlhús-pulykahús, stb. Halat időnként adok.

Most vettem bikaherét-pulyka szívet pl.

A belsőségek pedig szerencsére benne vannak a daráltban.

2020. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!