Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bejegyzett tenyesztotol...

Bejegyzett tenyesztotol vettem amstaffot. Mondtam neki,h a futas a hobbim meg viszem minden hova. Tudtok gyogymasszort?

Figyelt kérdés

Ehhez kepest 1 ev utan elkezdett santitani.Azt hittem helyrejon,de nem. Levettem a feherjeadagjat. Latszik a bordaja,nem tulsulyos.

Nagyon szeretem,nem akaromvisszaadni.


Idobkenkebt jobb lesz a santitas,de mindig visszater.

Az a baj,h egy elfoglalt eletszakaszban vagyok,felujitunk ,foleg en sajatketuleg dolgozok rajta es nincs idom semmire. Nagyon nagy baj ez nekem,h hibas genetikaju a kutyam. A szulei szurtek. A labainak allasa egyenes.


A csaladtagom kutyaja(o is amstaff) a sinterrol van ingyen,neki nincs torzskonyve,o tokeletes genetikaju.


Olyan igazsagtalannak erzem,hogy 150 000 huf-ert (nem alkudoztam,nem szokasom. Ennyi az aruk.) nem tudtak adni egy jo genetikaju kutyat.


O nem egy targy. Szeretem es nem megoldas,hogy visszaadom a tenyesztonek. Az elozo kutyammal is egyutt voltam a rosszban is.


Nagyon el vagyok keseredve.

Igy is felevesen vettuk,h lassuk milyen es mekkora lesz.


Az orvos azt mondta ra,h egeszseges. Meg egyebkent se hiszek az orvosokban,velem is kicsesztek az elozo kutyammal is.



#amstaff #tenyésztő #Hibas genetika
2020. máj. 25. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 A kérdező kommentje:

1,5 eves koratol futtattam. Tudtam,h elotte nem futhat velem. Be is tartottam. Pitunk is van es o nem ingatag. Az mas testalkat. Hibatlan. 😂😂

Latom punkkam nem tudsz olvasni,h amstaffosokat kerdeztem.


A pit az vekonyabb gyorsabb testalkat. Neki nem lesz ilyen problemaja soha.

Akinek nem ilyen testalkatu a kutyaja,az hogy tud valaszolni ??? Ez a testalkat problemaja szerintem.


De koszonom a valaszt. Utananezek a vizsgalatoknak. De azok is csak vizsgalatok. Nem MEgOLDASOK.


En vmi gyogytornara gondoltam. De itt latom,nincsenek hasonlo problemaval kuzdo gazdik....

2020. aug. 15. 18:19
 72/77 anonim ***** válasza:
100%
Korábban még azt írtad, hogy együtt futottatok 1.5 éves korától, addig sprinteltetted lézer fénnyel. Az nem futtatás?
2020. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
96%

Leírtad, hogy futtattad fiatalon, szóval kár a gőzért.


A megoldás az volna, ha te sose mennél kutya közelébe többé!!!!

2020. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 A kérdező kommentje:

Akkor fiatalon a lakasba kellett bolna tartanom??? O olyan,ha nincs mi utan futni,nem mozdul meg. Egyedul voltunk mindig ,nem volt semmi ,ami utan futhatott volna. A tobbi kutya is futkarozik labda meg stb utan. Az is sprint.


Lenyeg,h ezt megbeszeltem a tenyesztovel es o heyesellte. En ugy gondoltam,h az egeszsegugyi eloirasokat betartom. Igazabol az lett volna a tiszta,ha kapok egy konkret listat,h pontosan hogy lehet mozgatni. Tudtam,h velem egyutt nem futhat. De senki se mondta,h a rovidtav futas is karos. Ezert vettem tenyesztotol,h o segit infoval. Amikor jatszik mas kutyaval,akkor is kergetoznek meg birkoznak. Az nem ugyanaz? Nem volt kivel jatszania egyszer se. minden nap egyedul volt kutya,ahol mentunk. Mit kellett volna tennem?

2020. aug. 20. 22:02
 75/77 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni a kutyád jelzéseit. Ha magától nem mozdul meg, akkor nem futtatni.


Kölyköt úgy nevelünk fel, hogy igény szerint mozog. Ha fut magától, pajtásokkal stb, az oké. Érzi ő, hogy meddig mehet. Ezt kellett vona tenni.


Valamint sèta és szellemi fárasztás. Nem kell a lakásba zárni, de lézerfény után sprinteltetni se.


Azt azért elmondom, hogy a sprint a legrosszabb, legmegterhelőbb az ízületeknek. A hosszútáv statikus mozgàs.

2020. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
100%

Másfél-2 éves korig annyit mozogjon a kutya, amennyit ő magától szeretne. Össze kell hozni másik kutyákkal, ha nincs, akkor kutyasuliba vinni pajtizni, ott játsuik, fut eleget a fajtársaival. De nem szabad direktbe futtatni, SEHOGY, ezt amúgy a legbénább, legalapabb kutyás könyv is leírja, hogy amíg növésben, fejlődésben van, nem szabad célzottan mozgatni, főleg nem futtatni. A lézeres futtatás a legeslegrosszabb, amit valaha tehettél a kölyökkutyáddal, egyetemben a hiányos, elcseszett etetéssel, ha kölyökkora óta csak halat és marhacsontot kapott, akkor az még pluszban hozzájárult ahhoz, hogy ne tudjon megfelelően kifejlődni, megerősödni a csontozata, izomzata, egész szervezete.

Bár arról nem írtál(vagy nem találtam a kommentáradatban), de a zöldkagylópor "kötelező" a fejlődési szakaszban, még teljes értékű, minőségi, gabonamentes, magas hústartalmú tál mellé is adni szokták, nemhogy olyan étrend mellé, amit magad állítasz össze.

Az meg ciki, ha nem bízol semmilyen orvosban és 15 éve egy oltást sem adattál magadnak, egy alap vizsgálatot sem nézettél(írtad a nőgyógyászt, az még cikibb, ha annál sem voltál 15 éve), viszont a Te dolgod. Az viszont felelőtlenség, ha a kutyádat sem nézeted meg. Ő nem tud elmenni magától, rád van utalva, neked kell gondoskodnod róla. Egy viszgálat során pedig nincs bizalmi kérdés, vérvétel, a doki elküldi laborba kivizsgáltatni, ott lényegében tesztekre csepegtetik a kutyád vérét, nem kap semmilyen beavatkozást, a doki legfeljebb a vizsgálat alapján gog ajánlani gyógyszert, kezelést, amit vagy elfogadsz, vagy nem. A röntgen stb szintén ott helyben a szemed láttára mutatja ki, ha valami gebasz van, itt sem lényeg a bizalom, mert a gép mutatja ki és a saját szemeddel láthatod az eredményt.

2020. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
100%

Ket fekete kan amstaffom van tenyesztotol, testverek, egy alombol, mindketto 32 kg, 3 honaposan hoztam el oket.

Kolyokkent napi 3x vittem oket 20 perces kis setakra, azon kivul orakat jatszottak a szobaban.

Fel evesen ivartalanitva lettek.

2 evesen kezdtem oket futtatni, rovid kis tavokkal, fokozatosan ketnaponta, mai napig is ketnaponta viszem oket, 1 orat laza tempoban, canicross modon.

Ezen kivul napi 3 seta megmaradt es hosszabbodott, 3x20 percrol fokozatosan 3x1 orara. Ilyenkor szabadon is jatszanak, meg van labda utan rohangaszas es tanulas.

Nem tudom a futason kivul mit csinalsz a kutyaval, de ha igaz, hogy ketnaponta 3 orakat futtatod, az nagyon sok, probald agyilag is farasztani feladatokkal, meg tanitsd dolgokra. Enyemek imadnak tanulni trukkoket, barmire kepesek, nagyon okosak.

Ok is barfoznak. De mi csirkevel kezdtunk, 3 hetente valtottunk. Folytattuk nyul, pulyka, barany, borju, kacsa, liba, marha, oz, furj, szarvas. Mai napig is valtogatom, az osszeset kapjak, ami elerheto szamomra, kb 10(!) kulonfele allatbol. De a barf szerint 3-5 fajta is eleg, hal napot heti 1x szabad csak tartani, tojast heti 1x, furtojas ketnaponta kuraideig, belsoseg mindennap keveset, de a napi 5% legyen meg, mert hianya lehet! Nyugodtan lehet gyengebb csontost is adni, farhat, libanyak, baranyszegy, nyulgerinc, amin tobb hus van, a hus meg a csont kozott vannak az inak, porcok, nagyon fontos tapanyagok. Ragnivalo csontot, akar szaritott borcsontot is adhatsz, kulon.

Ha nagyon sargas, laza a szeklete, az lehet a nagyon sok zoldsegtol is, ha jol emlekszem, ugy irtad, hogy a harmada zoldseg az egesz kajanak. Probald meg felezni, 15% zoldseg eleg, a csontoshus(ne sima natur csont, hanem husos-porcos) legyen kb 50%, azaz az egesznapi adagja fele. 30 % szinhus(ne csak hal, halat csak heti 1x adj es legyen legalabb 3 kulonfel hus, voros is, feher is, pl nyul-borju-furj, de mas is lehet) es ugye 5% belsoseg, fele mindig maj, masik fele lep-vese valtogatva. Zoldseget nem kell megfozni, amugy meg a baracktol is lehet hasmeneses, akarmilyen piciket adsz csak, az hashajto hatasu, adj inkabb bogyos gyumolcsot(fagyosan is lehet kapni sima szupermarketben, fagyasztott erdei gyumolcs) meg adhatsz almat, repat, uborkat. A nagyon rostosak(sutotok, cukkini, barack, szilva stb) mint meghajtjak a kutyat, valoszinu azoktol sarga, laza a szeklete, nem a zsirtol, hisz egyaltalan nem adsz sok zsirt, sot, nagyon krveset adsz, pedig a kutyak abbol nyerik az energiajukat, nem a szenhidratbol. Sok (kinti) kutya telre direkt kap kacsahajat, hogy egy kis pocakot novesszen, megsem fossak veg az udvart, pedig te negyedannyit sem adsz.

Ha hasmeneses, laza a szeklet, akkor a csont-hus arannyal kell babralni, nem az a megoldas, hogy nem adsz belsoseget, mikor arra szuksege van.

Izuletvedo(joint aid, c11) nagyon fontos, adj mindennap, eddig is kellett volna.

Azert kozben irhatnal majd, hogy mi van a kutyaddal, mit valtoztattal.

Boldog unnepeket.

2020. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!