Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bejegyzett tenyesztotol...

Bejegyzett tenyesztotol vettem amstaffot. Mondtam neki,h a futas a hobbim meg viszem minden hova. Tudtok gyogymasszort?

Figyelt kérdés

Ehhez kepest 1 ev utan elkezdett santitani.Azt hittem helyrejon,de nem. Levettem a feherjeadagjat. Latszik a bordaja,nem tulsulyos.

Nagyon szeretem,nem akaromvisszaadni.


Idobkenkebt jobb lesz a santitas,de mindig visszater.

Az a baj,h egy elfoglalt eletszakaszban vagyok,felujitunk ,foleg en sajatketuleg dolgozok rajta es nincs idom semmire. Nagyon nagy baj ez nekem,h hibas genetikaju a kutyam. A szulei szurtek. A labainak allasa egyenes.


A csaladtagom kutyaja(o is amstaff) a sinterrol van ingyen,neki nincs torzskonyve,o tokeletes genetikaju.


Olyan igazsagtalannak erzem,hogy 150 000 huf-ert (nem alkudoztam,nem szokasom. Ennyi az aruk.) nem tudtak adni egy jo genetikaju kutyat.


O nem egy targy. Szeretem es nem megoldas,hogy visszaadom a tenyesztonek. Az elozo kutyammal is egyutt voltam a rosszban is.


Nagyon el vagyok keseredve.

Igy is felevesen vettuk,h lassuk milyen es mekkora lesz.


Az orvos azt mondta ra,h egeszseges. Meg egyebkent se hiszek az orvosokban,velem is kicsesztek az elozo kutyammal is.



#amstaff #tenyésztő #Hibas genetika
2020. máj. 25. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
84%

Eszem ágában sincs a lelkiismeretes tenyésztőket bántani, de egy mentett mixnek sokszor vasból van a gyomra, különben nem élne túl utcai szeméten, amíg segítséget nem kap. A tenyésztett kutyákat szelektálják, válogatott kaját kapnak.

Vidd a kutyát ortopéd dokihoz, fogd vissza a mozgásban, ha nem akarod, hogy lebénuljon, adj neki kevesebb zsírosat. Embernek is kell idő regenerálódni, ha sportol, különben jönnek a sérülések.

2020. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
53%
Én tudom, mi lehet a gond. Nem birkóztattad eleget más kutyákkal. Hiszen kapott farhátat, futott sokat, de a harmadik lételeme kimaradt: a birkóztatás 😂😂😂😂
2020. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
100%
#32 nem értem.
2020. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát akkor lehet birkózás közben megsérült! Lehet valami olyan baja lett, amit észre sem vettél, valami maradandó, ficam, rándulás, ami olyankor jön csak elő, ha leterheled!
2020. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Johet meg barmi eszrevetel. Mindent atnezek.


32: szokott birkozni. A mostani santulas elott kb 1-2 orat birkozott egy baratjaval. Nem szokott ennyit birkozni mostanaban . Futtatoban voltunk es ott vannak lukak. Lehet belement kozben. Vagy csak tulterhelte,mert tul sok ideig birkozott.


A barfot jobban at fogom ragni egy ilyen csoportban,az biztos.


Az megnyugtatott,h nem genetikai hiba. Koszonom.


A disznocsont szamara 5 perc alatt megeheto ,kb 40 dkg-os darab.

2020. máj. 25. 22:20
 36/77 anonim ***** válasza:
87%

Uramisten, HONNAN tudod, hogy nem genetikai hiba???

Azért, mert a neten ismeretlen emberek, akikről azt se tudod, hány éves, milyen képzettsége van stb. valamit mondanak a témában?

Ha szereted a kutyádat, vidd el rendes ortopéd orvoshoz, rendes, átfogó kivizsgálásra.

Persze, tudom, szerinted az orvosok is hülyék, a trénerek is hülyék, meg az összes BARF-boltban romlott a hús, tehát valszeg a BARF szerint etetők is hülyék, mert onnan veszik a húst...

Illetve eddig is mindenki hülye volt, aki nem futott x órát a kutyájával, meg nem járt kondizni, hogy fizikailag le tudja nyomni a kutyát...

Szerintem gondold ezt át, és vidd el a kutyát orvoshoz, ne pedig a random, LÁTATLANBAN, a kutya vizsgálata vagy akárcsak megtekintése nélkül kapott netes tanácsokra alapozz, a kutya érdekében mondom.

2020. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
88%
En sem tudom mi alapján nyugodott meg, hogy nem genetikai.. Koszonhetoen a sok uri gellernek itt..
2020. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
96%
Remélem a disznócsontot nem nyersen adod ..
2020. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, előbb vizsgáltasd ki a kutyát. Egy vérvételből kiderülhet mi a baja. Ha nem, akkor röntgen, meg minden. Ha semmi ilyesmi, akkor az életmód a baj. Talán mégsem a hosszútávfutásokra termett. Vagy a hiányos étrend.
2020. máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
100%
A barfos bolokban romlott a hús? Ne haragudj, de melyik boltban vásarolsz? Sürgősen jelenteni kéne...antsz, fogyasztóvédelem...
2020. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!