Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy őrző-védő...

Szeretnék egy őrző-védő kutyát kifejezetten erre a célra is.De úgy tudom,hogy állatot emberre uszítani nem lehet és a harapó állatot altatják is.Erre van valami kivétel? Segítene valaki aki jártasabb ebben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom (már ameddig eljutottam az információ hámozásban),hogy vannak kifejezetten őrző-védésre tanított,válogatott kutyák.Én szeretnék magamnak egy olyan társat aki ha kell meg tud védeni mondjuk séta közben,erre felé nagyon sok az olyan ember aki miatt hasznos volt könnygázt is magammal hordani..

Régóta szerettem volna újra kutyát (az előző egy Újfundlandi volt sajnos 11 évesen elvesztettem, :(.),de nekem eddig csak simán hobbi állataim voltak.


Rájuk milyen szabályok vonatkoznak? Vagy,ha vételkor/kiképzés végén kapok egy papírt arról,hogy ő személyi őrkutya (vagy valami papírt biztos kapnak,hogy végeztek ilyen sulit/kiképzést) az mentesíti a kutyát bármi alól,ha meg kell védenie és harap?


Egyébiránt milyen fajtákra számíthatok,ha egy profibb szervezetet/tenyésztőt/kiképzőt keresek meg vele? Olyan kennelt kellene néznem ami kifejezetten ilyen kutyákkal foglalkozik,vagy egy átlagos fajtán belüli is megfelel? Malinoisban biztos vagyok,olyat gyakran látok még egyedileg készített "Body Guard"-os hámokban is. :D


Minden személyes tapasztalat és információ érdekelne ezzel kapcsolatban a cikkek amiket olvastam róluk vannak már (legtöbb esetben) 10 évesek vagy épp külföldiek is,ezekre nem biztos,hogy alapozhatok.



2020. szept. 10. 22:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

Az embert megharapo allat: ha megtamad egy szemetlada es megharapja a kutyad. Akkor szepen otthagyod,ha nincs szemtanu meg kamera.

Egyebkent a kutyad oltasi konyvet kell bemutatnod,h megvan e a veszettseg oltasa. A harapas sulyossagatol fuggoen elzarjak megfigyelesre a kutyad,h mindenkit megharap-e ok nelkul vagy sem. Aztan visszakapod.



Inkabb fussatok el a helyszinrol,ha megkostolta es hatastalanitotta(d)

a tamadot. A magyar rendorseg nem szolgaltat igazsagot,csak a kutyat buntetne meg.

A legtobb kutya nem fogja kinyirni,csak max kiharap belole egy darabot vagy rafog.


Ha eleg nagy es ijeszto a kutya,nem fognak megtamadni.

2020. szept. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Őrző-védő csak kézre harap tudtommal azt preferálja amelyikben van fegyver vagy szúró-ütő eszköz, ha van.

Kimondottan Őrző-védő azért lenne jó, mert ha harapnia is kell netán nem akarnám, hogy baja legyen ebből,azért gondoltam, hogy talán ők kivételek a "támadó kutyát altatnak" szabály alól.


Természetesen én magam nem uszítanám senkire és nem is akarnám, hogy okvetlenül támadjon, de erre biztos megtanítják.


Hogy pontosítsak nem is egy fegyvert akarok amit én sütök el, hanem egy fegyvert ami akkor sül el, ha ő azt jónak látja.

Barátot, társat keresek én is a kutyában, nem akarnám hogy baja legyen egy rosszul megítélt helyzet miatt, jobb az, ha be van tanítva és megmondják nekem, hogy hogyan "működik" az ő védelmező funkciója.

Elég nekem az is ha ijesztő, vagy csak ugat, csak tartson távol a bajtól.


Alacsony vagyok, éjszakai melóm van, tele van C kategóriással a környék. Annyiszor volt már bajom emiatt..

2020. szept. 10. 23:20
 13/28 anonim ***** válasza:
66%

ma 22:15

Nagyon sok országban a rendőrök használhatják a kutyákat élesben.

Nálunk nem lehet. Még a rendezvény biztosítás is szájkosaras kutyával van.

2020. szept. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%
Ki kell rakni egy táblát a kapura, hogy a kutya harap. Ha ezután betör hozzád valaki, akkor nem a te hibád, hogy megharapta a kutya, hiszen te előre szóltál. Bár ez jogilag nem tudom mennyire számít.
2020. szept. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

14 vagyok

Egyébként egy jó tenyésztő től származó rottweiler, barátságos, vagyis lehet a társad, de megrettentő külseje van, és ha jársz vele őrző védőzni, akkor arra is megtaníthatod.

2020. szept. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Az őrző-védő kutya csak emberrel együtt ér valamit. Sajnos beleragadnak a fogásba (így vannak tanítva) és ha már 2 támadó van, vagy épp nem a fegyvertartó kezet kapja el, hanem az üreset, akkor kb. annyi is neki. Persze a legtöbb embert azért simán elriasztja.
2020. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:33

A sportkutya valóban csak a tanult kézre fog.

De, gondolom, még nem láttál bundás öv-t.

Pl. mondioring.

2020. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
33%

Tobbezer eves multra visszarekinto osi pasztorkutya fajtak mar a genetikájukban hordozzak az orzes-vedes tudomanyat ... parszazeves kitenyesztett fajtakbol ki lehet eroltetni ezt a tudast, de hamar az agyukra megy az ilyenfajta fegyelem.


Fajsúlyban is van kulonbseg: egy kozel szazkilos pásztorkutyával kevesen mernek szembeszallni, míg egy 30-40 kilos kutyát meg felkezzel is beleversz ugy a foldbe, hogy csak ugy nyekken.

Egy szazkilos kutyaba belerughatsz, meg sem erzi … egy atlagos kutyát meg felrugsz a Holdig ha jol eltalalod.

2020. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%

Láttam ilyet. Láttam izraeli katonakutyákat is, amik a guruló kocsiba az ablakon beugranak és támadják a sofőrt, stb...

De attól még ha rossz helyen fog a kutya, pl. lábon, üres kézen, vagy több támadó van, akkor a kutyának annyi, mert leszúrják, leütik, lelövik, stb. Pont emiatt ezek rendőr és katonakutyák, mert ott van vele, mellette a közelben az intézkedő rendőr/katona/hatóság.

Nem azt mondom, hogy ez rossz, de a kitartott fogás csak akkor működik, ha egy ember van, a fegyvert tartó kezet fogja meg a kutya, stb... és kell az intézkedő ember, a gazda, aki ezek után a kutyák visszahívja, lehívja az áldozatról.


Én láttam ilyet élőben is. A kutya kifejezetten karra dolgozott. A segéd mielőtt a kutya odaért volna, a háta mögé dugta mind a két kezét. A kutya összezavarodott és próbált a háta mögé kerülni a segédnek, aki forgott, hogy a kutya mindig szemben legyen, így gyakorlatilag egy körtánc alakult ki. Ez persze rossz kiképzés, mert egy katonakutyának nem csak karra kell mennie, hanem akkor lábra, vagy döntse fel az ellenséget és úgy fogjon rá. De ilyet idehaza nem találsz. Az itthoni rendőrkutyák és egyéb civilek által kiképzett kutyák is többnyire csak karra fognak.


Olyat is láttam, hogy a segéd az egyik alkalommal nagyobbakat ütött a bottal a kutya oldalára, miközben az kitartotta a fogást, a következő alkalommal a kutya már nem akart fogni, mert emlékezett a szokásostól erősebb botütésekre.

2020. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
19-es, pedig van ilyen kutya. Én kifogtam egyet. Ő nem csak karra fog, persze a segéd karra fogatja, de ha nincs kar, akkor fog lábra is, meg mindenhova. Az elején mondta is a segéd, hogy inkább bundát hoz, mert látja, hogy a kutya folyamatosan figyelgeti mindenét, hogy hova fogjon. Ha meg üti a bottal, annál jobban megy előre, egyáltalán nem fél, nem ijed meg. Viszont első szóra ereszt, azonnal. Mondta is nekem a segéd, hogy mennyire ritka az ilyen kutya. És itthon vettem, 80%-ban munka, 20%-ban show vonalas kutya. (Hatos voltam.)
2020. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!