Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy őrző-védő...

Szeretnék egy őrző-védő kutyát kifejezetten erre a célra is.De úgy tudom,hogy állatot emberre uszítani nem lehet és a harapó állatot altatják is.Erre van valami kivétel? Segítene valaki aki jártasabb ebben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom (már ameddig eljutottam az információ hámozásban),hogy vannak kifejezetten őrző-védésre tanított,válogatott kutyák.Én szeretnék magamnak egy olyan társat aki ha kell meg tud védeni mondjuk séta közben,erre felé nagyon sok az olyan ember aki miatt hasznos volt könnygázt is magammal hordani..

Régóta szerettem volna újra kutyát (az előző egy Újfundlandi volt sajnos 11 évesen elvesztettem, :(.),de nekem eddig csak simán hobbi állataim voltak.


Rájuk milyen szabályok vonatkoznak? Vagy,ha vételkor/kiképzés végén kapok egy papírt arról,hogy ő személyi őrkutya (vagy valami papírt biztos kapnak,hogy végeztek ilyen sulit/kiképzést) az mentesíti a kutyát bármi alól,ha meg kell védenie és harap?


Egyébiránt milyen fajtákra számíthatok,ha egy profibb szervezetet/tenyésztőt/kiképzőt keresek meg vele? Olyan kennelt kellene néznem ami kifejezetten ilyen kutyákkal foglalkozik,vagy egy átlagos fajtán belüli is megfelel? Malinoisban biztos vagyok,olyat gyakran látok még egyedileg készített "Body Guard"-os hámokban is. :D


Minden személyes tapasztalat és információ érdekelne ezzel kapcsolatban a cikkek amiket olvastam róluk vannak már (legtöbb esetben) 10 évesek vagy épp külföldiek is,ezekre nem biztos,hogy alapozhatok.



2020. szept. 10. 22:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%

Látod, még ez is azt mondta, hogy ritka itthon az ilyen kutya.


Első szóra ereszt: pont ezt mondom, hogy ezek a kiképzett ŐV kutyák csak ember mellett alkalmazhatóak.


Az pedig, ha a segéd tudja ütni, azt jelenti, hogy a kutya sebezhető, hiszen leszúrható, leüthető. Azaz szintén csak akkor működik a dolog, ha ott van a gazda, aki besegít.

2020. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben már az is elég, ha úgy néz ki a kutya, mint akitől félni kell. Ez sokaknál annyit takar, hogy a közepesnél nagyobb termetű, esetleg fekete vagy fekete-cser (mit a rotik). ;)

Az ŐV más kérdés. Az egyik ismerősöm azért kezdett el a kutyájával ilyen téren is foglalkozni, hogy a kutya ne támadjon öntevékenyen, ha a gazda is ott van és első szóra le tudja állítani. Sok helyen tényleg csak karra fogatnak, ami a kutyának jó energia levezetés, de aki civilként nem csak a "ritualizált" formáját szeretné űzni, azt is meg lehet oldani. Legalábbis ahonnan hoztuk a kutyánkat, ott a szülőkkel így dolgoztak, viszont úgy voltak képezve, hogy alapesetben ugatás, sakkban tartás és csak legvégső esetben fogtak. Ha élesben megharapnak valakit közterületen, azzal csak a gond van.

2020. szept. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb testű fekete kan mudim van. Az utca másik oldalára átmennek, ha sétáltatom. Pedig leültetem, ha jön valaki. :))


Csak a szín, a méret (kb térd alattig ér) és a villogó világosbarna szemei miatt. És persze szép hosszú szemfogai vannak :).

2020. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
50%
Én nem szeretem a német juhászt, de azt tuti hogy nála nemigen találsz intelligensebb könnyen kiképezhetô őrző-védő. Tudom, hogy már nem divat, és valami különlegesre vágysz,ami már a megjelenésre is eltántorító. Mondj nekem olyan kutyafajt, akinek K9-es vizsgája van, és nem Német Juhász.
2020. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A fekete nj elég ijesztő tud lenni.
2020. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Igen az.
2020. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Azthiszem azóta egy kicsit eltértünk a témától, nekem nem kommandós kutya kell, nem ház őrzése (ez nem is tudom honnan jött, arra van riasztó), és nem is kell, hogy szupermant is leszedje csak a buta cigány kisfiúkat riogassa,nincs kedvem minden második nap amiatt aggódni, hogy ki fog megint nekem támadni egy pár szál cigarettáért.:D


Fel is vettem a kapcsolatot egy fb csoport által egy profi kiképzővel,amennyiben önvédelem és nem okoz a kutya 8 napon túl gyógyuló sérülést alkalmazható védelemre is, ha szükséges, különben nem is lenne értelme annak, hogy venni lehet ilyen kutyákat vagy ilyen kiképzésre lehet őket vinni.


Fajta végül Dobermann lett, ők tenyésztik és válogatják a kutyákat. Malinois vagy Rottweiler lett volna a másik lehetőség. Az egyik túl pörgős a másik túl nehéz fiú nekem, így ők is a dobit ajánlották. :)

2020. szept. 13. 00:59
 28/28 anonim ***** válasza:
18%
Erre elég lett volna egy bármilyen pásztorkutya. Kiképzés se kell.
2020. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!