Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatom a kutyámat csak...

Elaltathatom a kutyámat csak mert nincs hol lennie?

Figyelt kérdés

A kutyám 11 éves csivava. Vérkeringésévél van baj és stb de vízhajtóval és egyéb gyógyszerekkel kezelhető az állapota és jól van. Ha nem szedne a gyógyszereket rövid időn belül fájdalmas halála lenne.


A kutyámat gyerekként kaptam (14 évesen) azóta ma már én nevelem,etetem,itatom és gondozom.


Egy olyan élethelyzetbe kerültem amit nem akarok részletezni, de nincsen semmi lehetőségem. A családom azt mondta nem akarja a kutyámat gondozni amíg távol vagyok. (Évekről beszélünk max csak látogatni jöttem volna haza 1-2 hónapja ) Nem hajlandóak gyógyszert adagolni neki, kaját adni neki, sétáltatni stb. Itthagytam volna a gyógyszereket,utaltam volna annyi pénzt havonta,hogy mindent biztosítanak neki.

De nemet mondtak.


Nincsen más aki magához venné.


A kutyám egy egyesülettől lett hozva. Csak engem tudott elfogadni és nélkülem nagyon nehéz lenne akkor is ha lenne valahol helye. A családom többi tagjától is fél, remeg. Pedig már évek teltek el. 2 hóbapig nem látott 1x. Depressziós volt és nem is kapott rendesen enni. Nem foglalkoztak vele.


Azt mondták altassam el. Senki mellett nem lenne jó helye és nincs is aki magához venné. Gondozni sem gondoznák.


Ilyen esetben ha elmondom ezt a dokinak akkor elaltatják a kutyát??


Nem akarom részletezni. Nagyon rosszul vagyok,a szívem megszakad, ez a döntés számomra a legnehezebb és bűntudatom van már most. Nem tudok vele maradni. Elkell mennem. Nincs lehetőségem elvinni magammal.


L


2020. szept. 17. 16:23
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
87%

Na, ácsi, ha a kutya egyesülettől van, akkor van szerződés, amiben vannak bizonyos kötelezettségek. Szóval te nem kereshetsz neki más gazdit, másik egyesületet csak úgy.

Létezik még az az egyesület, ahonnan örökbe fogadtátok a kutyát? Esetleg jogutódja? Velük vedd fel a kapcsolatot, és ők kötelesek segíteni a szerződés alapján. Ha ők már nem léteznek és jogutódjuk sincs, akkor a csivava fajtamentést keresd meg.

2020. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
9%
Engedd el a picit, csak szenvedne. :(
2020. szept. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként állatorvos egészségügyi okból altatja a beteg kutyát, de az örökbefogadási szerződés erre is kitér, szóval mindenképp az egyesülethez kell első körben fordulni, ha pedig ők már nem léteznek, és jogutódjuk sincs, akkor a fajtamentés biztosan segít.

Kitartást!

2020. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom milyen szakember az, aki egy nem idős, egészséges kutya kinyírását javasolja egyéb lehetőségek megfontolása nélkül. Hogy a nyavajába lehet egy nem fájdalommal élő élőlényről azt mondani, hogy jobb lesz neki holtan, mint élve?

Ahhoz nem kell "fotelállatvédő trollnak" lenni, hogy azt javasoljuk, keressen a kérdező a kutyának gazdát facebook csoportokban, csivava mentőknél, ismerősök között, stb. Egy 11 éves csivi még nem idős, és meg lehet neki adni az esélyt arra, éljen még máshol néhány évet.

Bármennyire is szeretjük azt hinni, hogy a kutyánk csak hozzánk ragaszkodik, de előttünk is megvolt valahogy.

Amúgy ha egyesülettől jött, oda is kell visszaadni. Vagy az ciki lenne?

2020. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Az egyesulet megszunt mar. Es orokbefogadta akkor a csaladom. Az evek soran ugy alakult hogy olyan kotelek alakult ki koztunk aminek soran nagyon megszerettuk egymast es azota en felelek erte.


Nem akarok beszelni az okokrol. De nem tud velem lenni a kutyam. Annyira faj ez nekem. Nagyon nehezen viselem es orlodok, nagyon kivagyok. Nem erzem hogy jogom lenne elvenni egy eletet. De senkinek sem kell a kutyam. Van 2 hely egyesulet ahol erdeklodtem. Nem kerik ot, mert van mar egy betegsege amit kezelni kene es oreg igy is. Ott is az altatast javasoltak. Uristen most is sirok es nehez errol beszelni/irni.


Azert kerdeztem mert nincsen senki akitol tanacsot kerhettem volna. Valamint a kutyam mindenkitol fel es valoszinuleg mar senkit nem tudna megszokni, az orvoshoz is elvittem anno amikor tavol voltam. Azt mondta a doki hogy nagyon rosszul van. Es depresszios lett. Ugy erzem hogy mas mellett is ez lenne ha csodafolytan valakinek kellenne o.


Nincs kedvem errol tobbet irni. Szetszkad a szivem.

2020. szept. 17. 17:09
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya olyan állapotban van, az egyesület is javasolhatja az altatást inkább, az életkora nem mérvadó, ha olyan a betegség, de ezt mi pontosan nem tudjuk megítélni, hiszen csak annyit tudunk, amit a kérdező leírt, az meg kevés.

Fel kell venni a kapcsolatot azzal az egyesülettel, ahonnan a kutya van, elmondani nekik mindent pontosan, ahogy itt is van, ők sokkal jobban fogják látni a helyzetet, hiszen ismerik a védencüket.

2020. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a csivava fajtamentést megkerested már a problémával?

[link]

2020. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

A kutyam ez elott egy tenyesztonel volt aztan egy olyan gazdinal volt rovid idot aki eltorte a farkat, a leletek szerint o verve is volt, mert olyan sebek voltak rajta. 2 gazdi utana visszaadt, mert nem akartak vele bajlodni mondvan hogy morog,fel,remeg. Aztan akkor jottem en az eletebe es nekem majdnem masfel ev kellett de utana a vilaga kozepe lettem es forditva is. Nem tudom hogy masnal milyen lenne neki.


A doki azt mondta..o mar idos eb.

2020. szept. 17. 17:12
 19/49 anonim ***** válasza:
62%
Ne gyilkolj meg egy elolenyt csak azert mert megvaltoztak a korulmenyeid … valoszinu eddig jol elvoltatok. Sokkal embersegesebb lenne valami mas megoldast talalni es akkor a te eleted is ugyan olyan nyugodtan folytatodhatna, mint ahogy az eddigi kis kutyabaratode is. Nem sorolom fel ujra hiszen elottem mar annyian megtettek, de olyan megoldast is talalhatnal ahol a kecske is jol lakik es a kaposzta is megmarad.
2020. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a fajtamentést, ha ők is megerősítik, amit a doki javasolt, akkor lehet, hogy tényleg jobb elengedni a kutyust. Nekik legalább megvan erre a lehetőség, az embernek akkor sem engedik az eutanáziát, ha csak a gépek tartják életben és kommunikálni sem tud már.
2020. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!