Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatom a kutyámat csak...

Elaltathatom a kutyámat csak mert nincs hol lennie?

Figyelt kérdés

A kutyám 11 éves csivava. Vérkeringésévél van baj és stb de vízhajtóval és egyéb gyógyszerekkel kezelhető az állapota és jól van. Ha nem szedne a gyógyszereket rövid időn belül fájdalmas halála lenne.


A kutyámat gyerekként kaptam (14 évesen) azóta ma már én nevelem,etetem,itatom és gondozom.


Egy olyan élethelyzetbe kerültem amit nem akarok részletezni, de nincsen semmi lehetőségem. A családom azt mondta nem akarja a kutyámat gondozni amíg távol vagyok. (Évekről beszélünk max csak látogatni jöttem volna haza 1-2 hónapja ) Nem hajlandóak gyógyszert adagolni neki, kaját adni neki, sétáltatni stb. Itthagytam volna a gyógyszereket,utaltam volna annyi pénzt havonta,hogy mindent biztosítanak neki.

De nemet mondtak.


Nincsen más aki magához venné.


A kutyám egy egyesülettől lett hozva. Csak engem tudott elfogadni és nélkülem nagyon nehéz lenne akkor is ha lenne valahol helye. A családom többi tagjától is fél, remeg. Pedig már évek teltek el. 2 hóbapig nem látott 1x. Depressziós volt és nem is kapott rendesen enni. Nem foglalkoztak vele.


Azt mondták altassam el. Senki mellett nem lenne jó helye és nincs is aki magához venné. Gondozni sem gondoznák.


Ilyen esetben ha elmondom ezt a dokinak akkor elaltatják a kutyát??


Nem akarom részletezni. Nagyon rosszul vagyok,a szívem megszakad, ez a döntés számomra a legnehezebb és bűntudatom van már most. Nem tudok vele maradni. Elkell mennem. Nincs lehetőségem elvinni magammal.


L


2020. szept. 17. 16:23
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
74%

Add át vissza fajtamentőknek.Azt mondtad onnan hoztad,vissza is veszik,ha még létezik a szervezet.

Vagy csak simán rákeresel egy csivava mentő szervezetre.Ha 11 éves annak még bőven van egy 4-5 éve,ne vedd el tőle.


Sőtt,ha segítséget kérsz facebookon biztos vagyok benne,hogy sima gazdik is bevállanák az ellátását attól,hogy a rokonaid nem,nem egy ember kezel szívférges,daganatos,cukorbeteg (stb) kutyát amiről mások lemondtak.

2020. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
87%

Nyomorek kutyakat is befogadnak egyes allatbaratok, csinaltatnak neki kerekeket es vallalnak minden ezzel jaro nehezseget is csupan csak allatszeretetbol.


Biztos talalsz jo megoldast en szoritok neked.

2020. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
92%

Írta a kérdező, hogy az az egyesület már nincs meg, ahonnan a kutya van.

A fajtamentés fog segíteni, akkor is, ha nem fajtatiszta, csak fajtajellegű. Nyugi. Akármi a megoldás, te megtettél eddig is mindent, amit tudtál. Most az a megoldás, hogy a fajtamentéshez fordulsz, természetesen mellette a dokival is konzultálj.

Nézd, én láttam már olyan kutyát, akit állatszeretetből hagytak szenvedni, azaz nem altatták el időben, hanem kivárták, míg magától pusztult el. Az is egy egyesület volt, de ők még nem voltak elég rutinosak akkoriban, szerintem utólag ők is másképp döntöttek volna. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az egyesület meg fog tenni mindent, hogy a kutyust életben tartsák, és ha mégis el kell engedni szerintük is, azt azért fogják mondani, mert tényleg szenvedés lenne a kutyának.

2020. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
29%
Nincs olyan élethelyzet, ahová egy 3 kilós kutyát ne tudnál magaddal vinni.
2020. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
O nem harom kg hanem 4,5 kg es szallasos helyre nem johet es nem is vihetem csak ugy egy masik orszagba stb
2020. szept. 17. 18:32
 36/49 A kérdező kommentje:
Ersd meg! En csak jobban tudom mi tortent az eletemben es miert nem maradhat velem.
2020. szept. 17. 18:33
 37/49 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem maradhat nem maradhat.Mindig meg lehet oldani,ha valaki meg akarja,de te innen is látszik,hogy eldöntötted mit akarsz.


Írtuk is,keress nekik egy csivava fajtamentést.Facebookon millióval össze futhatsz.

2020. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
79%
34: de, pl ha börtönbe megy, és emellett még rengeteg más olyan szitu van, ahova egy 20 dekás állatot se tudna vinni.
2020. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
39%
Külföldre jöttem egyedül 3 darab 30 kg-os kutyával. Csúsztam az indulással, mert nem találtam olyan szállást ahol mindhárom kutyával élhettem volna. Hatalmas macera volt, úgyhogy nekem ezt ne.
2020. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
89%

Fajtamentés.

Állat és ember, a yorkie-k mellett is van sok apró kutyájuk és erősen rehabos esetet is láttak már.

Eszkuláp - ők kifejezetten az esélytelenekre szakosodak: orvosi kezelésre szorulók, rehabosok, kis eséllyel gazdisíthatók stb.


És azt sem lehet mondani, hogy nincs ilyenre egy szűk befogadói réteg, mert van. Az enyémet hasonlóan cifra állapotban szedtem ki egy gyepiről.


(Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy biztos találsz olyan állatorvost, aki lealtatja, mert inkább ő, mint valami házi barkács módszer.)

2020. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!