Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatom a kutyámat csak...

Elaltathatom a kutyámat csak mert nincs hol lennie?

Figyelt kérdés

A kutyám 11 éves csivava. Vérkeringésévél van baj és stb de vízhajtóval és egyéb gyógyszerekkel kezelhető az állapota és jól van. Ha nem szedne a gyógyszereket rövid időn belül fájdalmas halála lenne.


A kutyámat gyerekként kaptam (14 évesen) azóta ma már én nevelem,etetem,itatom és gondozom.


Egy olyan élethelyzetbe kerültem amit nem akarok részletezni, de nincsen semmi lehetőségem. A családom azt mondta nem akarja a kutyámat gondozni amíg távol vagyok. (Évekről beszélünk max csak látogatni jöttem volna haza 1-2 hónapja ) Nem hajlandóak gyógyszert adagolni neki, kaját adni neki, sétáltatni stb. Itthagytam volna a gyógyszereket,utaltam volna annyi pénzt havonta,hogy mindent biztosítanak neki.

De nemet mondtak.


Nincsen más aki magához venné.


A kutyám egy egyesülettől lett hozva. Csak engem tudott elfogadni és nélkülem nagyon nehéz lenne akkor is ha lenne valahol helye. A családom többi tagjától is fél, remeg. Pedig már évek teltek el. 2 hóbapig nem látott 1x. Depressziós volt és nem is kapott rendesen enni. Nem foglalkoztak vele.


Azt mondták altassam el. Senki mellett nem lenne jó helye és nincs is aki magához venné. Gondozni sem gondoznák.


Ilyen esetben ha elmondom ezt a dokinak akkor elaltatják a kutyát??


Nem akarom részletezni. Nagyon rosszul vagyok,a szívem megszakad, ez a döntés számomra a legnehezebb és bűntudatom van már most. Nem tudok vele maradni. Elkell mennem. Nincs lehetőségem elvinni magammal.


L


2020. szept. 17. 16:23
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudod mással milyen lenne neki,ez igaz,pont ezért ne foszd meg a lehetőségtől. Csinálj egy facebook gazdikereső posztot neki ,meg vedd fel a csivava fajtamentéssel a kapcsolatot (ha létezik ilyen) . Van megoldás,ne add fel .

Egy ilyen kistestű eb,még így eü.problémákkal is élhet 4-5 évet,vagy akár többet is . Ne ítéld halálra azért,mert szerinted mást nem tudna megszokni kérlek . :(

2020. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Verkeringes-sziv-es maj betegsege van. 9 fele gyogyszert szed mindennap. A teste megfeszult es hatalmas volt amikor eloszor beteg lett. Eros fajdalmai lehettek es sokat sirt. Akkor derult ki hogy ezek a betegsegei vannak. A vizhajto az egyik legfontosabb. Ez a majszoveteiben valo kezelesre szolgal. Kihajtja a vizet magabol es igy nem "durran"szet a teste. A szive nagyon lassan ver. A verkepe normalis egyebkent.
2020. szept. 17. 17:15
 23/49 A kérdező kommentje:
Istenem soha!!csak en nem tudtam mik a lehetosegek. En a kutyamnak a lehetosegeit keresem es nem akarom hogy elaltassak..de azthittem ilyenkor nincs mit tenni. Keverek kutya. Nem igazan hasonlit a csivavakra.
2020. szept. 17. 17:17
 24/49 anonim ***** válasza:
56%
Egy egygazdás, beteg, öreg kutyáról beszélünk. Őszintén, ki fogja bevállalni? Az altatás lenne a leghumánusabb.
2020. szept. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Egy voros(olyan mint egy roka) nezzetek meg batran ha erdekel nyilvanos a profilja.
2020. szept. 17. 17:18
 26/49 anonim ***** válasza:
98%

A csivava átlagos életkora 15-18 év, de vannak olyanok is, akik 20 évet is megérnek. Én is a fajtamentőket javasolom neked, hátha.

Az élethez sajnos a halál is hozzá tartozik, és a környezetünkben élő állatok sokkal rövidebb ideig élnek, mint mi. Ezzel minden kutyásnak számítania kell. Ha megbetegíted magad, az neked sem jó.

2020. szept. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon aranyos a kutyusod, úgy sajnálom, hogy beteg :(
2020. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy nem irok tobbet. De tenyleg nem tudok az mellett elmenni..en a legjobbat akarom neki!!!!es a kerdesem csak azert ez volt..mert ugy gondolom/tam nincsen mas lehetosegem. A dokival holnap meg telefonalnom kell es hatha o is tud segiteni par dologban es nem rogton altatas. Par napja tudom csak hogy..kilepek az eletebol es lehet hogy ritkan van mar soha nem latom ot tobbe.
2020. szept. 17. 17:33
 29/49 anonim ***** válasza:
97%

Van bőven olyan állatorvos, aki ha pengeted a pengöt, azt csinálja, amit kérsz - akár 130%-osan egészséges állatot is altat. Akár a szomszédét is.

Másrészt, teljesen megértem a kérdező döntését, és csak mérsékelten vagyok szemétláda, tehát normális állatorvos is létezhet, aki egyetért, és vállalja.

2020. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Az allatorvosa amugy nagyon rendes,kedves es jo doki. En sokat koszonhetek neki es rendszeresen viszem a kutyamat hozza ellenorzesekre is.
2020. szept. 17. 17:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!