Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legideálisabb ivartala...

Mikor a legideálisabb ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kiskutyát és az ebrendész nagyon nyomatékosan megkért hogy csak egyéves kora körül ivartalaníttassam, miután eléri az ivarérettséget. Az eunukokkal példálózott, hogy idióta lesz ha nem fejlődhet ki a teljes hormonrendszere előtte. Azt mondta hogy az orvos azt fogja javasolni hogy 6 hónapos korában, ivarérés előtt legyen ivartalanítva, de hogy ez valami nyugatról begyűrűzött hülyeség és az orvosoknak muszáj a kamara miatt ezt mondaniuk.

Nem tudom mitévő legyek. Az előző kutyám 6 hónapos korában lett ivartalanítva, de ugye nem tudom összevetni hogy milyen lett volna ha egyévesen ivartalaníttatom.

Szerintetek mikor célszerűbb megejteni a műtétet?


2020. okt. 20. 18:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%

nekem állatorvos mondta - igaz, nem kutya, hanem cica -, hogy érdemes megvárni az ivarzást, mert másmilyen lesz a testalkat, ha előtte, illetve másmilyen, ha utána.

és tényleg így történt. az ivarzás után ivartalanított macska nagyobb (kandúrosabb) formájú lett, a másik, akit már 8 hónaposan vittem, maradt picike, csajosabb.

gondolom, kutyáknál is hasonlóan működik

2020. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%
Én 7 hónaposan ivartalaníttattam a kan németjuhászomat, mert már akkor is nagyon domináns volt, ezért javasolták, hogy minél előbb műttessem meg, mert ha berögzülnek a dolgok utána már hiába minden. Így is hatalmas lett, és gyönyörű. A személyisége nem változott, az örző védő ösztöne nagyon erős, és még mindig domináns, de sokkal jobban kézben tartható, irányítható.
2020. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%
8-as miért lenne szegény? Az a kutya szegény, amelyik ellik nyakra-főre, aztán daganatos lesz. Ez egy kín, én is megszabadítanám az állatomat tőle.
2020. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok allatorvos ezert szakmailag nem tudom alatamasztani, de nálunk az volt a helyzet:


Noverem a kutyait 10 honapos kora korul ivartalanitatta azzal a címszóval, hogy ne legyenek majd vadak a kutyai.

En nagyjából 1,5 eves kora korul tettem meg az enyemmel mert a doki azt mondta, hogy a hormonalis dolgok nem csak a nemiséghez kellenek hanem a kutya normal kifejlodesehez is, ezert varjuk meg ezt az idoszakot. Megnyugtatott, hogy ettol nem lesz vadabb a kutyam.


Most, hogy mar mindenki tul van rajta … összegezhetjük:


Noverem kutyai lenyegesen kisebbek maradtak es egyáltalán nem szelidek … en kutyam akkora lett mint egy elefant es olyan bekes mint ha mindig alacsony lenne a vernyomasa.

2020. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
77%
A dominancia továbbra sem ivarosság függő. Ha a gazda hagyja, hogy ő legyen a domináns, akkor töketlenül is az lesz. Domináns kutyához határozottabb gazda szükséges. Amelyik alapból az, ivartalanítás után is az lesz. Amelyik nem, az ivarosan sem.
2020. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%
Ivartalanitas csak a tamadasi kedvet csokkenti, tehat nem fog kezdemenyezni a kutya … a vadsagat minden esetben a gazda hatarozza meg es a kutya jolneveltsege.
2020. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
77%

Elnezest a OFFert, csak a témával kapcsolatban eszembe jutott:


En is hezitaltam, huztam az idot … tudtam, hogy egyszer ugy is meg kell csinaltatni de valahogy sosem akart megszuletni a dontes. Minket tuljdon keppen a kutyaoktatonk vezetett ra rafinaltul.

Meg ivaros volt a kutya, egy olyan igazi vasott rosszgyerek. Kis tulzassal mar az ongyilkossagon gondolkodtam amikor mas kutyasok segitsegevel eljutottunk a mostani oktatónkhoz. Nezi a kutyát a srac, csak huppog-hammog … jo-jo, de mikor ivartalanitod?-kerdezte … mondtam a magamet, magyaraztam a hulyesegeimet … megint csak huppog-hammog … lement az ora es fizetni akartam, de az oktato nem fogadott el semmit … ? … nem mukodik a kutyad, nem kell fizetned. Tok zavarban voltam, nem ertettem a dolgot. Heti rendszeresseggel jartunk, foglalkozva is volt a kutyával, minden tok faszan alakult, de a srac nem fogadott el egy fillert sem. Megmondom oszinten, nagyon zavarba ejto dolog ez. Nem is tudtam mit kezdeni vele, allandoan azon gondolkodtam, hogy most miert. Minden alkalommal csak azt a valaszt kaptam, hogy meg nem mukodik a kutyad, nem kell fizetned. Nem mukodik a kutyam? Ul-fekszik minden megvan, porazfegyelem megvan … jo mondjuk nem igen visszahivhato, de meg olyan fiatal. Nem ertettem mi baja. Persze kozben mindig beszelgettunk a kutyákról, a kutyázásról es az ivartalanitas lenyegerol ... rengeteg tortenetet meselt es végül is elhatározásra jutottam. Megtortent a dolog, a kutya ivartalanítva lett.

Basszus azóta fizetem az iskolát :) viszont a kutya viselkedese, a hozzam valo viszonya es minden akkorat valtozott, hogy elkepeszto. Most mar ertem, hogy miert mondta "nem mukodik a kutyad". Pedig elotte is szentul megvoltam gyozodve rola, hogy milyen jolnevelt a kutya, csak meg fiatal. Dehogyis (!) a hormon elvette az agyat. Most a jo kutya …

2020. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is azt tanácsolta az elején az állatorvos, hogy 8 hónapos koráig várjunk, én is rengeteget olvastam a témában, és tudom, hogy a 'hanyatló nyugaton' biztos mindent rosszabbul csinálnak, mint mi, de kb mindenhol azt írták, hogy minél korábban annál jobb, annál kevésbé viseli meg a műtét és még nem alakulnak ki az ivaros rossz szokásai. Végül 5 hónaposan lett ivartalanítva, kan kutyus. A műtét más napján már mintha mi sem történt volna.
2020. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%
Amerikában 10 hetes kölyköket ivartalanítanak... Ez számomra már beteges. Jó, hogy nem az anya méhben.
2020. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%

21-es


Menj el egy-ket menhelyre es valoszinu megváltozik a velemenyed. De lehet az is eleg ha elbeszelgetsz egy allatvedovel.

2020. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!