Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legideálisabb ivartala...

Mikor a legideálisabb ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kiskutyát és az ebrendész nagyon nyomatékosan megkért hogy csak egyéves kora körül ivartalaníttassam, miután eléri az ivarérettséget. Az eunukokkal példálózott, hogy idióta lesz ha nem fejlődhet ki a teljes hormonrendszere előtte. Azt mondta hogy az orvos azt fogja javasolni hogy 6 hónapos korában, ivarérés előtt legyen ivartalanítva, de hogy ez valami nyugatról begyűrűzött hülyeség és az orvosoknak muszáj a kamara miatt ezt mondaniuk.

Nem tudom mitévő legyek. Az előző kutyám 6 hónapos korában lett ivartalanítva, de ugye nem tudom összevetni hogy milyen lett volna ha egyévesen ivartalaníttatom.

Szerintetek mikor célszerűbb megejteni a műtétet?


2020. okt. 20. 18:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%
22-es menj ki te. Soha nem volt régen szaporulat szabályozás csak a beteg perverz mocskos emberek akarnak istenként állandóan beavatkozni és felborul az egyensúly. Magyarországon csirkevin az egyetlen állatvédő vele kell elbeszélgetni.
2020. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Tevenyereggyarto ***** válasza:
93%

#23


“Soha nem volt régen szaporulat szabályozás”


Dehogynem volt. Csak nem ivartalanítás volt hanem a nem kívánt szaporulatot agyonütték/ vízbe fojtották/ élve elásták/ télen kidobták megfagyni stb. Vannak olyan “konzervatív” emberek akik mai napig így intézik el a nem kívánt szaporulatot. Gondolom a túlbuzgó vegán Csir Kevinnek teljesen oké ha agyba-főbe van elletve egy állat és a kölykeit születésük után kivégzik. Még hogy állatvédő ....

2020. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
3%
nem szállok vitába veled ahhoz több neuronnal kellett volna születned. Csir Kevin empatikus, te tudsz az állatok fejével gondolkozni? Ha kutya lennél te örülnél ha a gazdád kivágatni a zacskód? ne mondd hogy nem mert nem lenne igaz....na befejeztem nemolvasok el választ ne ird le bár zgy is le fogod. de tényleg nem fogom elolvasni privátot sem.
2020. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Tevenyereggyarto ***** válasza:
87%

Azért leírom a véleményem mert tudom ,hogy elolvasod (ha nem akkor meg nem, ennyi). A kutyák nem azért párzanak ,hogy “átéljék a családalapítás örömét”. Náluk ez színtiszta ösztön. Magyarország ha valamiben rekodot tönt akkor az a kóbor kutyák-macskák mennyisége. Elvégre egy tenyésztésre alkalmatlan állatot hülyeség ivarosan hagyni, minek ? Ha úgy sem szaporodhat akkor miért kínozzam a hormonokkal ? Ha már más fejében gondolkodás: láttál már ivaros kant amint megérez egy tüzelő szukát ? Hogy éreznéd magad ha soha nem szexelhetsz (önkielégítés se!) de már nagyon kívánod ? Mindezt egész életedben. Állatkínzás. Az ivartalanított állatnak fogalma sincs ,hogy mi történt vele, csak már nem kínozzák a hormonok.

Tudod, embereknél is létezik sterilizálás meg hasonlók. Ha pedig egyszer megállapitanák nálam ,hogy xy okok miatt soha nem lehet gyerekem és nem is szexelhetek többet akkor szerintem kasztráltatnám magam. Elvégre ha már nem szabad akkor miért kívánjam ? De próbáld ki nyugodtan: se szex se önkielégítés mondjuk csak 10 évig.

Csir Kevinnek láttam nem egy videóját. Érzelmileg próbálja zsarolni, bűntudatot kelteni az emberekben. Marha erkölcsös módja ez az “eszmék” terjesztésének....

2020. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%

Arra mondjuk nem reagáltál ,hogy mit gondolsz a nem kívánt szaporulat megöléséről.

Melyik a nagyobb állatkínzás ?

1) évente kétszer elletni kutyát-macskát s a kölyköket agyonütni/ vízbe fojtani/ utcára dobni stb


2) elvégezni egy rutinműtétet s ezzel rengeteg betegségtől és felesleges szaporulattól megkímélni az állatot

2020. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%
Te beszélsz arról, ki mennyi neuronnal rendelkezik, amikor fennen vallod, hogy ki nem mennél egy menhelyre? Tudod mennyi állat nem jön ki onnan élve pusztán azért, mert megszületett, és nem kell szerencsétlen senkinek? Tudod te mennyi betegség kínozza a kóbor kutyákat és macskákat? Akik sajnos nem, nem jók ökológiai szempontból sem, mert túl vannak szaporodva pont az olyan felfogásúak miatt, mint te! Képmutató vagy, mert látni se akarod a nyomorukat de még te szólod le más neuronjait és beszélsz ostobaságokat büszkén! Tudod te, hogy az anyaállatnak mekkora teher a folyamatos ellés? DE, a legjobb dolog az ivartalanítás, egy ivarosan hagyott állatom sem lesz sose! És de, csak bele kell gondolni, hogy akarnék-ebeteg lenni, ha az megelőzhető lenne, akarnék-e állandóan terhes lenni, vagy akarnék-e állandóan hajléktalan lenni. Na, ha magamnak nem ilyen sorsot szánok, akkor nem szánok ilyet az állatomnak se!
2020. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként szerintem 22-es kint volt, nem ő szorulna rá egy kis érzékenyítésre, hanem te, 21-es!
2020. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy komplett, de komolyan. Gáz, hogy csak ennyi maradt meg neked. Hol divat ez szerinted? Elárulom, a kisvárosban, ahol nagyanyámék éltek már az '50-es, '60-as években ivartalanították a kan állatokat, mert tettek a velesleges szaporulat ellen. Ez nem divat, hanem felelősség!


Mea culpa, egyforma hülyeségeket harsogtok...

2020. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
95%
Miért az a beteg, aki vigyáz az állatára és megelőzi a nem kívánt szaporulatot és egy csomó betegséget? Döbbenet, micsoda unintelligensek böfögik tele a gyk-t...
2020. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként nem, nem okoz gondot a levegővétel, ellenben veled, aki látom pukkadozik saját maga fertőző ostobaságában és dühében. Kezeltesd magad! :)
2020. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!