Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legideálisabb ivartala...

Mikor a legideálisabb ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kiskutyát és az ebrendész nagyon nyomatékosan megkért hogy csak egyéves kora körül ivartalaníttassam, miután eléri az ivarérettséget. Az eunukokkal példálózott, hogy idióta lesz ha nem fejlődhet ki a teljes hormonrendszere előtte. Azt mondta hogy az orvos azt fogja javasolni hogy 6 hónapos korában, ivarérés előtt legyen ivartalanítva, de hogy ez valami nyugatról begyűrűzött hülyeség és az orvosoknak muszáj a kamara miatt ezt mondaniuk.

Nem tudom mitévő legyek. Az előző kutyám 6 hónapos korában lett ivartalanítva, de ugye nem tudom összevetni hogy milyen lett volna ha egyévesen ivartalaníttatom.

Szerintetek mikor célszerűbb megejteni a műtétet?


2020. okt. 20. 18:14
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
95%

Azért 17-es, ez elég meredek, biztos otthagytam volna a francba az iskolát, ha ezzel a hülyeséggel jön az oktató, hogy azért nem működik a kutya, mert ivaros. Aki egy ivaros kutyát nem tud kezelni, az inkább ne menjen oktatónak. Még mielőtt beszólna valaki, az én kutyám azért ivaros, mert kiállítási célra - is - vettem, és még jó ideig így is marad.

Amúgy kérdező, én mindenképpen megvárnám az ivarérést. Igen, a hanyatló Nyugaton egy ideig nagy divat volt ez a korai ivartalanítás (ami sajnos nemrég kezdett el begyűrűzni hozzánk is), viszont pont a hanyatló Nyugaton - leginkább az USA-ban - kezdenek rájönni arra, hogy hosszabb távon elég nagy károkat tud okozni a kutyának az, ha korán ivartalanítják, számos tanulmány is született erről. A hormonok nem csak a párzáshoz kellenek, hanem a megfelelő növekedéshez is.

2020. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az első tüzelést javasolta megvárni a menhelyi állatorvos is, meg aztán a sajátunk is. Így majdnem 11 hónaposan lett ivartalanítva a kutyusunk 2 hete. Még most is ugye fiatal, tök jól viselte, semmi baja, viszont azt mondták, így jobban benő a feje lágya, nem lesz olyan idétlen, ha rendesen végbemegy a hormonális fejlődés. Én hittem nekik, amúgy meg egy tüzelést ki lehet bírni, úgy voltam vele, hogy ártani biztosan nem ártok neki azzal, ha az elsőt megvárjuk (nyilván figyelve, hogy ne csinálják fel). Amúgy kinti-benti, közepes méretű szuka, nekem olyan macera volt ez az egész, hogy nem is értem azt, aki ivarosan hagyja a kutyáját. Tüzelőbugyit ráadni, ha bejön, levenni, ha kimegy, betétet cserélgetni benne stb., tököm kivolt, mire eltelt a 3 hét, örülök, hogy több ilyen nem lesz.

Egyébként az nekem is elég meredek, hogy ivarosan nem bír egy gazda a kutyájával. Mikor még otthon laktam, anyméknál gyerekkorom óta ivaros kan kutyák voltak (akkor még nem volt divat ivartalanítani), fel sem merült olyan probléma, hogy azt hitték, ők az alfák. Pedig nem játékkutyák voltak, német juhászok és rottweilerek voltak mindig, jó nagy dögök, mégis szót fogadtak a család bármelyik tagjának, és tudták, hol a helyük, pedig a rotik közt volt kifejezetten domináns típus, na de nem a gazdáival szemben... Azért annyira nem bonyolult lefektetni nekik a szabályokat.

2020. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!