Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb fajtamentési...

Mivel jobb fajtamentési szervezettől örökbefogadni egy kutyát 35000 ft-ért,mint szaporítótól elhozni 30000 ft-ért?

Figyelt kérdés

Értem azt a részét,hogy segítek vele egy állatot. De a szaporítótól elhozottat is segítem,mert ki tudja hol végzi és így legalább tudom,hogy én gondját viselném. Ok.. támogatom a szaporítót,felfogom. De ha nem kelnek el a kutyái,ki tudja mit tesz velük?


Félre értés ne essék,nem támogatom a szaporítókat,sőt. De felmerült a kérdés,miután a tegnapi nap folyamán közölték egy fajtamentő csoportnál,hogy 35.000 ft a kutya,ivartalanítva,chippel,oltva. De ki tudja honnan származik? Ugyanúgy veszélyes mint szaporítól nem?


2021. jan. 20. 07:10
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
90%

Bizony, a tulajdoni lap nálam is felmerült, de aztán mikor kiderült, hogy ugyan nem panel, de társasház, a kert közös és nem lehet szabadjára engedni a kutyát, húzták a szájukat, mondtam befüvesítem az erkélyt(félemelet), azt neeeem lehet, hát csak 3 nm! Még csak nem is valami extra sportkutya volt, hanem uszkár jellegű keverék, mikor kiderült a gyerek, mert nyilván rákérdeztek, hogy van e párom, tervezek e gyereket, mondtam, hogy van, egyedül nevelem, de majd jövök látogatóba hogy szépen összeszokjanak, mielőtt hazaviszem, elkezdték kérdezgetni a korát meg marhaságokat hordani össze.. Áh, kész rémálom komolyan, de nem is lenne baj az irreálisan magas elvárás, ha náluk "ideiglenesen" nem teljesen máshogy tartanák az állatot, mint amit tőlünk elvárnak, mert ott lehet panelban, meg lehet gyerek mellett, meg lehet otthagyni 8 órára..


És a tutit kihagytam, hogy "egyedüli kutyának(meg se próbáld szoktatni, nem fog sikerülni hónapok alatt se)", "férfiakat nem szereti(tehát legyél leszbikus nő)".

2021. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
71%

Miért irreális a környezettanulmány? Nem a vagyonodat akarják felmérni, csak arra kíváncsiak, hogy ne az udvar végében láncra menjen vissza a kutya.

Miért irreális a kapcsolattartás? Nem heti szinten basztatnak, ha néha küldesz pár fotót, akkor soha nem fognak keresni, de ha magadtól nem jut eszedbe, akkor évente (max az elején sűrűbben, de ez logikus) megkérdezik, hogy rendben vagytok, sikerült beilleszkedni?

Persze, benne van, hogy meglátogathatják, de ez SOHA nem úgy néz ki a gyakorlatban, hogy rádtörik az ajtót.

Mi pl jó barátságban lettünk azzal, aki a kapcsolattartó volt, mi magunk hívjuk meg néha. De aki nem ilyen, azokat nem szokta látogatni, max egy évben egy-két alkalommal megkérdi mailben/telefonon, hogy miújság.


Szólni kell, ha beteg az állat, vagy ha elpusztul? Naná, ők mentették meg, tudni szeretnék az élete további sorát. Ne ajándékozd el a tudtuk nélkül? Szeretnék, ha továbbra is jó gazdája lenne.


Én semmi rosszat nem látok ezekben. Persze, kérdezgetnek, ez a dolguk. Ha az ember nem direkt támadásnak veszi, akkor nem is az.

2021. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Minden egyes válasszal egyetértek,az összessel,ha ide ha oda szól az érv. Köszi nektek
2021. jan. 20. 09:29
 14/52 anonim ***** válasza:
52%

8assal teljesen egyetertek.


Azert tegyuk hozza itt a gyakorin mennyi az ilyen alszent "ha mar kinti kutya Te nem szereted, nem tartod jol" stb emberke. Meg birom mikor meg arra is beszolnak hogy Te nem tudsz 0-24 a kutyarol gondoskodni (dolgozol jobb esetben csak 8 orat) ezert Te egy sz.r gazda vagy akinek nem kell kutya. Mert hogy gondolod hogy Te kutyat tartasz es nem egesz nap vele vagy. Akkor az a kutya nem kap szeretet, nincs jol tartva. Minden ilyen kerdesnel ahol az a fo koncepcio hogy elvan e az adott kutyafajta 7-8 orat egyedül, az elso valasz az hogy "hA nEm TuDsz VelE LeNnI eGeSz NaP aKKoR ne LeGyeN KutYad!!!!!" meg hogy az ilyeneknek minek kutya:D imadom. Fotelharc.


Egyebkent azt mondhatjuk hogy en nem tamogattam szaporitot? Ingyen hoztunk egy keverek kutyat mert lekolykezett, chip stb mi alltuk természetesen. Azota 3 eves es boldog velunk meg mi is vele.

2021. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
63%

Semmi közük hozzá mekkora a lakásom. Ahhoz sincs semmi közük, hogy mikor vállalnék gyereket. Hogy van-e férjem például. Nyilván ha megjelenek, látnák rajtam hogy nem egy c-type nő vagyok, és nem azért fogadnék örökbe kutyát hogy megkínozzam. Megmutatnám a lakcímkártyámat, és google maps-en megnézhetnék a társasházat, de tulajdonlapot biztos nem mutatnék, ha megfeszülnének se.


Amúgy 90 m2-es a lakásom, a yorkiemnak tökéletes, napi 5x viszem le sétálni, és tegnap kacsamellet főztem neki és azt ette. Ha ez sem lenne elég a kedves állatvédőknek, akkor nem tudom mi. Bár szerintem ebben is találnának szálkát. #9 voltam.

2021. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
70%

Gyereknél sincsenek ilyenek, azért.


Értem én, hogy a LEGJOBBAT akarják, de az elég jónak is rendben kellene lennie és nem, nem felelősek az állatért onnantól, hogy valaki más lett a gazdája, nincs semmi erkölcsi alapja a csekkolásnak. Havi szinten is sok a kapcsolattartás, elég lenne meghagyniuk "hogyha gond van, szólj, segítünk akkor is, ha nem tudod megtartani a kutyát" Ez így eredményes lenne és bőven elég. Őszintén van elég dolgom, amúgy sem vagyok annyira szociális, nincs kedvem elcsevegni arról, hogy tartom a kutyámat az előző "tulajdonossal", de hogyha elkap valami bőrbetegséget, ne kelljen már az előző tulajt tájékoztatni..


Szerintem ezek abszurd elvárások felnőtt embereknél, hogy folyamatosan csekkolja őket az előző tulaj minden téren, egy kutya miatt, de a 12es majd biztos átérzi, ha majd az egyik kérdés érzékeny pontjára tapint bármilyen téren.. Tényleg tőlem annyit kérdeztek és annyi marhaságot mondtak.. Teljesen hülyének néztek, de lehet, hogy a pasi modora is dobott rajta egyet.

2021. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
55%
Na megjöttek az állatvédők lepontozni :D
2021. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
70%

A szaporítótól kapsz a pénzedért egy bizonytalan hátterű kutyát, bizonytalan egészségügyi állapottal, oltás, chip nélkül a legtöbb esetben. A befolyt pénzből pedig tovább szaporít.

A fajtamentéstől kapsz egy oltott, chipezett, ivartalan kutyát, a befolyt pénzből további kutyákat tudnak menteni.

Igen, a mentés szigorú feltételeket szab. De ez a kutya érdeke, ezzel szűrik ki a komolytaln jelentkezőket. Valóban túlzásnak tűnhet, amit elvárnak, de ez is azért van, mert aki ezeket teljesíti, az nagyobb esèllyel fog gondoskodni a kutyàról, és nem mond le róla, mert megunta.

Ahol tájékoztatást kérdek a betegségről, az gyakran azért van, mert tudnak ajánlani a problémához értő állatorvost, vagy a velük szerződött rendelő kedvezményesen látja el az állatot.

Tulajdoni lap azért kellhet, mert albérletbe nem szívesen adnak örökbe, hiszen nagyon gyakori az, hogy költözésnél a kutyáról lemondanak, mert az új helyre nem vihetik.

2021. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
90%

Nemelyik allatvedo egyesulet tenyleg elveti a sulykot, de nem ez a jellemző.

Legtobb helyen annyi az elvaras, hogy meglatogatod a kutyat 1-2x, van sajat lakas/haz, ha van udvar, akkor a kerites rendben legyen, en ugy irtam mar a levelet is nekik, hogy ezt mind beleszőttem, mas allat nincs, fiatalok vagyunk parommal, dolgozunk, de en relative sokat vagyok itthon, mert 1 napot vegig tolok, 2 szabad es igy tovabb. Kintibenti kutya lesz. Konkretan mar nem tudtak mit kerdezni. Kornyezettanulmany nem volt es latogatni sem jonnek, en kuldok par havonta kepeket es par mondatban beszamolok, mi tortent velunk. Ez igy szamomra teljesen korrekt, nem olyan elvarasok, amiket ne lehetne teljesiteni.


De nonszensz pl. hogy gyereket ne is tervezz, vagy tul fiatal vagy.

2021. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
70%

14-es: Te melyik gyakorit olvasod?

A kinti kutyaval se az a baj, hogy kint tartod, hanem az, hogyha rovidszoru es/vagy kistestu, mert ezek a kutyak nem kint tarthatoak! Ezt kb mindig mindenki leirja az ilyen hulyeknek, akik peldaul tacskot tartanak kint.

Soha senkit nem lattam, aki azt irta volna, hogy munka mellett ne legyen kutyad... Itt is inkabb az a kifogasolhato, ha valaki napi 13 orat van tavol, utana ha hazaer is szarik a kutyara, aztan csodalkozik, ha egesz nap ugat es a szomszedok ki vannak keszulve.


Es bizony, hogy a kertben tartott kutyakkal is kell setalni napi egyszer, ezt is le szoktak sokan irni, aztan meg ezeket az embereket nezik hulyenek, de kozben csodalkoznak a kedves gazdik, hogy szokik a kutyajuk, meg felasta a kertet. Milyen meglepo, hogy a biodiszletnek tartott kutya unatkozik, ki gondolta volna 🤦‍♀️


Nem egeszen ugy vannak a dolgok, ahogyan te azt leirtad, de mindegy.

2021. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!