Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb fajtamentési...

Mivel jobb fajtamentési szervezettől örökbefogadni egy kutyát 35000 ft-ért,mint szaporítótól elhozni 30000 ft-ért?

Figyelt kérdés

Értem azt a részét,hogy segítek vele egy állatot. De a szaporítótól elhozottat is segítem,mert ki tudja hol végzi és így legalább tudom,hogy én gondját viselném. Ok.. támogatom a szaporítót,felfogom. De ha nem kelnek el a kutyái,ki tudja mit tesz velük?


Félre értés ne essék,nem támogatom a szaporítókat,sőt. De felmerült a kérdés,miután a tegnapi nap folyamán közölték egy fajtamentő csoportnál,hogy 35.000 ft a kutya,ivartalanítva,chippel,oltva. De ki tudja honnan származik? Ugyanúgy veszélyes mint szaporítól nem?


2021. jan. 20. 07:10
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
73%

A szaporító mellett kb semmilyen érv nem szól.


De elég sokat elárul, hogy magadra veszed a korábbi válaszoló írását, pedig gyanítom nem rád, hanem az itt korábban sok értelemmel író szapipárti ellen szólt... :D

2021. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem a törzskönyvtől tartok tenyésztőnek valakit, hanem ha tényleg tenyésztőként foglalkozik ezzel. Szóval törzskönyvvel, bejegyzett kennellel is lehet valaki szapi, és egy standard is lehet rossz. Elég, ha a csapott hátú német juhász kutyákra gondolunk design vonalon. Rontani egy fajta egészségét nem tenyésztés.
2021. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
82%
41-es,te aztán azonnal le tudsz szűrni bármit egy hozzászólásból xD igazán okos lehetsz,én meg ezt szűrtem le xDD. Kicsit engedd már el a dolgot,hogy nem mindenkinek az a véleménye mint neked. Mindenkinek más a gondolata de látom,hogy sokak a szaporítók mellett állnak,ha fajtamentők és szapik között kell választani.
2021. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
Sajnálom,nem vitát akartam robbantani. Minden véleményt elfogadok,nekem minden válaszadó hasznos volt.
2021. jan. 20. 16:09
 45/52 anonim ***** válasza:
18%

Aki itt írta a spórolást az agyonverést meg a kiéheztetés meg kirakást: Azok az emberek a legalja emberileg is, tőlük én sem vennék állatot, hanem feljelenteném őket DE nem csak ők a szaporítók!Aki ilyat csinál, amiket írtál az kb 20%, legalja, megélhetési szadista empátianélküli szemét szaporító!


A többi szaporító, aki szereti az állatokat, gondoskodik róluk, "véletlen" alom született, vagy összehozták a sajátjukat a szomszéd kutyájával, hogy cukik legyenek a kölykök, vagy azt mondják legalább egyszer szüljön a kutyájuk, azok jó 30%ban vannak jelen a szaporítók közt, de még ők is szaporítók!


Aztán vannak azok a szaporítók, akik imádják a bizonyos fajta állatok kinézetét, és letenyésztenek egy két almot mellékes jövedelemforrásként, meg imádnak gondoskodni a kicsikről, dokihoz járnak és szeretik a tenyészállatatikat is és figyelnek arra, hogy tesókat ne hozzanak össze, neten fogdossák az ivaros fajtajellegű kutyákat, hogy új vérvonal legyen.. na ők vannak többségben! 50% kb..


MINDEGYIK szaporító spórol az etetésen, de csak a legalja nagyon durván, a többi egészséges mértékben, és szerintem sok törzskönyves tenyésztő is igyekszik legolcsóbban kihozni a még kutyának megfelelő étkezést meg játékot meg kb mindent.. EGYIK SINCS ÚGY, hogy kutyapalotát épít luxusjátékokkal és a legdrágább táppal az ideiglenesen nála lévő kölyköknek, hanem ár érték arányban vásárol. Értsd nem megveszi az importált szárított húsos bölénycsontot rágókának, hanem megvesz egyet a fresnapfban fele annyiért, mondjuk egy szárított bőrös cuki cipőt, a legalja meg nem vesz nekik semmit.


Az a szaporító, akitől én hoztam a cicát olyan luxusmászókát vett a macskáknak, megmutatta a tápot, amit evett, drágább almot használt(catsbest), mutatta a furminátort, volt karomvágója, macskamentája, pávás tollas játszócucca meg a lakásban sok macskafekvőhely volt kialakítva magasabban és alacsonyabban is, és egy hatalmas vastag összetekert szőnyeggel(1.80 magas) borított kaparófájuk volt.


Pedig szaporító. 3 kölyök volt az alomban, kettőt ismerős vett meg, egyet rakott fel, gyorsan lecsaptam rá:)


Aki nem tenyésztő, az szaporító, és szaporítóból, ahogy tenyésztőből is, sokféle van.

2021. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
27%

Nem, szaporítóból csak egy féle van: olyan, aki keverékeket gyárt; nem érdekli, hogy a kölykök betegek lesznek-e; nem érdekli, hogy a miatta megszületett kutyák x év múlva milyen sorsra jutottak.

Hogy most ezt pénzért teszi, vagy önzésből, az édes mindegy.


Minden egyes menhelyen lévő kutya szaporítótól származik! Na ennyit a munkásságukról.

2021. jan. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen mindegy mit írsz utolsó,én olyan helyről hoztam a Jack Russelem,ahol királyi soruk volt. 6 hónaposan hoztam el,nem dobták ki,minden oltást megkapott és most,5 évvel később is megkeresnek 1 fotó erejéig,ugyhogy ne általánosíts már. A legtöbb helyen meg le is írják,hogy csak szerető,gondoskodó családba adják. Nem biztos,hogy utána keres is mindenki,na de a tenyésztő is leszarja. 3 éves törzskönyves kutyámat egyszer sem kereste meg a tenyésztő. A fajtamentők lehet,hogy érdeklődnének,náluk nincs tapasztalatom.
2021. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
87%

Ez sajnos nem fekete vagy fehér. "Ismerek" olyan szaporítót, akinek vannak ismerősei a bírák között. Megoldotta, hogy nem az van feltüntetve a törzskönyvben apaként, amelyik állat valóban csinálta a kölyköket (a szuka alomtestvére), hanem az egyik díjnyertes kan.

Ennek ellenére hiába szaporító, laikus nem tudja, mert szerződéssel, törzskönyvvel adja a kicsiket, jó drágán.


De ismerek normális tenyésztőt, aki tisztában van a standard dolgokkal, a foghibás vagy hibás fülállású egyedeket azonnal kiivartalaníttatja és vagy olcsóbban adja el "hibásként" vagy megtartja házi kedvencnek, de ugyanúgy foglalkozik vele mint a tenyészállatokkal.

Egy valóban jó tenyésztő kiszűri az idegrendszeri problémákat, a jó tulajdonságokat erősíti és nem csak szaporít a vakvilágba, hanem valóban a fajta erősítése a cél.


Ha egészen őszinte akarok lenni, akkor azt mondom, hogy ma már Magyarországon baromi nehéz valóban tisztességes tenyésztőt találni mind a kutyások, mind a macskások között.

2021. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
91%
Én azt nem értem, hogy aki nem hivatalos tenyésztőként valóban úri sorsban tartja a kutyáit, miért nem tesz azért, hogy hivatalossá tegye a tevékenységét? Ha tényleg erősíti a fajtát, akkor még jót is tenne a papíros szapikkal szemben vagy az esetleges rossz standard ellen.
2021. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
41%

49, én vagyok a macskás. A család, akitől vettem a cicát, akin minden maincoon jegy gyönyörűen megvan, kivéve azt a brutális nagy csúnya állat, amit én szeretek a fajtán, egyszerűen szépnek tartja ezt a fajtát, szereti otthon látni, gondoskodni róla, de 3 macskájuk van, kettő öreg, egy fiatal, és mikor az épületükbe költözött egy albérlő egy törzskönyves maincoonnal(hím), kérdezték, hogy mit szólnának kicsikhez, mert az ő macskájának is jó, meg nekik is, a kölyköket meg elosztják.


Panelben laktak, közepes körülmények, normálisan dolgoztak, két gyereket neveltek, semmi kedvük tovább nemesíteni a fajtát, energiájuk és pénzük sem lett volna hozzá, ugye a törzskönyves állat 200 körül fut, hogy hurcibálják versenyekre idejük meg aztán pláne nem utazgatni vele és a gyerekeik miatt nem is akartak annyi kölyöktől megválni, szegény két lány elég levert volt, mikor elhoztam az utolsó kicsit.


A legtöbb embernek nincs kedve, ideje, pénze ezekhez a dolgokhoz. Akartak cuki cicát nevelni, olyat, ami nekik tetszik, adódott egy lehetőség, kihasználták, gyönyörű, hatalmas, bojtosfülű egészséges, dús szőrzetű nem allergiás cicák lettek, tényleg elképesztően szépek. Lefotózták az apát, nyertek rajta egy kis pénzt meg hatalmas élményt és ennyi. Normális, gondoskodó emberek voltak, a világ nem fekete fehér!


Szaporítók is sokfélék, még ivaros a macskám, ki tudja, talán ha megtetszik majd a gyerekem osztálytársának mi is összehozunk egy almot, aztán majd megtartunk egy macskát pluszba. Royal canint eszik, hatalmas kaparófája van, oltott, féregtelenített, karomvágott, sokat babusgatott macsek, sőt még egyszer sétáltattuk is hámmal, de nem jött be neki.


A szaporítók nagyrésze olyan, mint egy átlagos normális ember. Dédiék kutyája kan, 8 hónapos, még ivaros, jól meg is lóg(1500nmes telek, idős tulaj mellett lóg meg általában a kapunál) és simán felcsinálhatja valamelyik kóbor szukát, tessék, akaratlan szaporítók, de ha a felcsinált kutya a miénk lenne, visszajönne vemhesen, megtartanánk a kicsiket, nevelgetnénk és próbálnánk jó gazdit találni nekik, esetleg egyet meg is tartanánk, hisz ismernénk az anyját..


Értem én, hogy a tenyésztők nagyon sztárolják magukat, mert sok melót ölnek a tökéletes versenykész kutyákba, de az is állatbarát, aki nem tőlük szerez kutyát, és az is beleöl a nevelésébe rengeteg melót és pénzt, csak a külsejét nem akarja feltétlen standartra, ezért letojja, milyen egy kutyának a füle állása. Cuki, cuki, ha meg nem cuki, akkor találunk olyat, aki cukinak tartja. Ha nem találunk, megtartjuk őt IS és nem fogjuk utálni, mert épp nem a legszebbnek találjuk, mint a másik kutyát.

2021. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!