Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb fajtamentési...

Mivel jobb fajtamentési szervezettől örökbefogadni egy kutyát 35000 ft-ért,mint szaporítótól elhozni 30000 ft-ért?

Figyelt kérdés

Értem azt a részét,hogy segítek vele egy állatot. De a szaporítótól elhozottat is segítem,mert ki tudja hol végzi és így legalább tudom,hogy én gondját viselném. Ok.. támogatom a szaporítót,felfogom. De ha nem kelnek el a kutyái,ki tudja mit tesz velük?


Félre értés ne essék,nem támogatom a szaporítókat,sőt. De felmerült a kérdés,miután a tegnapi nap folyamán közölték egy fajtamentő csoportnál,hogy 35.000 ft a kutya,ivartalanítva,chippel,oltva. De ki tudja honnan származik? Ugyanúgy veszélyes mint szaporítól nem?


2021. jan. 20. 07:10
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az egyesületek nem egyformák, én is belefutottam szélsőségesekbe, de ahonnan pl. az én kutyám van, ők egész korrektek.

A Spitz mentésről mellesleg tudom, mert követem őket (majdnem tőlük lett kutyám, de máshol találtam meg az ideálisat), hogy akár külföldre is kiviszik szívféreg műtétre a védenceiket, ha ott van hozzáértő állatorvos. Ezt melyik szapi teszi meg?

2021. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
82%
Véletlenül sem támogatom a szaporítókat, én végül a kutyámat tenyésztőtől vettem nem állatmenhelyről, de azért annak örülök, hogy végre valaki megfogalmazta mi a ki nem mondott probléma az állatmenhelyek többségével. Nevetségesnek tartom, hogy egy kutya örökbefogadása sokkal több körülményt igényel mint egy gyereké. Gondolkodtam rengeteget ezen az úton is, meg is látogattam egy menhelyet, kihangsúlyozva, hogy csak érdeklődök, de az a lekezelő ki ha nem én stílus amit ott tapasztaltam az egyenesen felháborító volt.
2021. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
25%

Egyik se, mert az eladó kutyáik 3 hónapos körül vannak, esélyük sincs semmilyen betegség kijövetelére.. A többi kutyát meg úgy ahogy próbálják életben tartani, mint az emberek 80%, elviszi dokihoz, meghallgatja a lehetőségeket és dönt. Nyilván vannak a rendkívül suttyó alsó rétegből is, ahol a kutya éhezik és megverik, már a kicsit is, ha zavarja őket, de azok embertársaikkal is hasonlóan bánnak. Ha a postás Tamás bácsi kutyája átszökött a szomszéd a Mari néni kutyájához a rossz kerítésen, azok tisztességesen igyekeznek gondoskodni róluk, és a többség ilyen.


Vagy meghallod, hogy a gyerek osztálytársa most kapott egy tacsit, és nektek is pont tacsitok van, vártok egy két évet, abból pedig lesz egy 4-5 tacsi(tacskó jellegű, nem fajtatiszta de cuki eb), és elosztogatod a tanárninek meg az uncsitesónak, meg a Zalánéknak, egy kölyköt meg megtartasz, akkor sokkal jobban jársz, mintha máshonnan szereznél kutyát. Mindet viszed dokihoz, egy alom után ivartalanítod a nagyobb tacsit, aztán boldogan éltek és még a kutyákról is hallasz valamit anélkül, hogy kutakodnál. Régen is így volt, ezek is szaporítók, jól mentek a dolgok az emberek ismerősi körben kerestek is gazdikat a kutyának, ha valamiért nem tudtak gondoskodni róla. A suttyóbb aluliskolázott, erőszakosabb/drogos réteg nőtt meg, de belőlük van kevesebb, csak nagyobb hírverést kap, ha egy ilyen embert találnak.


Mellesleg én imádom a macskám, de ha ki kellene vinnem ausztriába több, mint félmilliós kezelésre, biztos nem tenném meg. Olyan 200nál van az a lélektani határ, amennyit költenék rá, hogy jobban legyen, nagyobb kiadást nem engedhetek meg magamnak.

2021. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
68%

Szaporító:

- A kölyök etetésén spórol, ahol csak tud.

- Az oltásokon, féreghajtáson ahol tud, spórol.

- Egy kiskutya NORMÁLIS felnevelése (2 oltás, 3 féreghajtó, normális etetés) 8 hetes korig 40-50.000 ft.

- Megveszel egy kölyköt olcsón. Helyette a szapi gyárt 5 másik almot, mert úgy is lesznek még ilyen emberek, akik felvásárolják. Ha pedig még sem, akkor majd mennek a kicsik az útszélére vagy a föld alá.

- A felelőtlen, állattartásra alkalmatlan emberek vesznek szaporítótól kutyát. Ezért van az, hogy utána rengeteg kölyök, kamasz és felnőtt kutya kerül be menhelyre és fajtamentéshez. Mert az ilyenek, mint te, megveszik occsón a kölyköt, majd rájönnek, hogy nem akarnak utánuk takarítani, nem akarják a rombolásról sok-sok munkával leszoktatni, nem akarják a sok százezres orvosi költségeket fizetni egy patella vagy dp esetén.

- Ha már a szuka nem tud eleget elleni (vagy az adott "fajta" kimegy az ilyen egyszerű emberek divatjából) a szaporító kidobják az árokpartra az agyon elletett, végletekig kizsákmányolt szukákat. Vagy egyszerűen agyonveri, kiéhezteti.

- semmiféle felelősséget nem vállalnak a szaporítók.


Tehát amit pénzelsz ezzel:

- elhanyagolt, rosszul táplált és rosszul tartott kölykök

- teljes mértékig kizsigerelt szuka kutyák

- sem betegségre, sem idegrendszerre nem szűrt almok, rengeteg beteg kutya



Ezzel ellentétben a menhelyek, fajtamentők:

- Amennyire kapacitásuk van, befogadják a szaporítónak nem kellő vagy a hozzád hasonló egyszerű gazdák által megunt kutyákat.

- Ivartalanítanak, oltanak, chippeltetnek. A komoly betegségeket kezelik.

- Felelősséget vállalnak a kutyára, ha bármi gond van, visszaveszik vagy segítik a kezelését, tartását.


És még ezek után te nem érted a különbséget?

Ha te ezek után is azt hiszed, hogy a szaporítótól "mentesz" kutyát, akkor egyszerűen csak végtelenül buta és felelőtlen vagy.

Inkább ne tarts állatot. Az írásod alapján nem vagy erre megfelelő. Ha az alap jóérzés, felelősség tudat sincs meg benne, nem fogsz tudni gondozni egy kutyát.

2021. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
87%

“dehogynem, értem. De nyilván saját esetből indulok ki. Pitbullom van, SOHA nem mernék magamhoz venni felnőtt példányt. Csakis kölyköt,akit én nevelek fel.”


De gondolom pitet nem is megbízhatatlan szaporítótól veszel, ahol esélyesen ideggyenge kutyát kapsz...

2021. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Téged pedig utolsó végtelenül elnyomhatnak otthon,hogy rajtam próbálom kielégíteni az uralkodási,majd én megmondom hajlamodat.


"Vagy a hozzád hasonló egyszerű gazdák által megunt kutyákat."


Ne általánosíts,amíg nem ismersz ;)

Nekem van róla papírom,hogyan ismerhetlen meg pár ilyen mondatból amit leírtál.

2021. jan. 20. 13:43
 37/52 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek szólt elnézést.
2021. jan. 20. 13:43
 38/52 anonim ***** válasza:
41%

Szaporító 40%

Tenyésztő 60%


Kb ennyire megbízhatóak. A tenyésztők már elkanászodtak,nagyon kevés a valamire való kennel. Iszonyat sok helyen brutál körülmények között tartják őket. Tisztelet a kivételnek. Szaporítók ugyanezek. Nagyon sok kutya csoportban vagyok fent,mert még én sem tudom pontosan,milyen társat hozzunk az akitánk mellé,de le a kalappal sok szaporító előtt,mindennap képet,videót tesznek fel a kölykökről,naon tisztán,jól vannak tartva. Persze,nem tudhatom mivel etetik stb,de a tenyésztőt sem tudom. Messziről jött ember...

A betegségekre ugyanúgy vonatkozik a 40/60 arány. Persze,billen a mérleg a tenyésztő irányába,de nem sokkal.


Fajtamentés mind szaporítótól való,de ott nem kapsz kölyköt,akit te nevelsz pici kora óta. Onnan kapsz egy már rossz szokásokkal berögzült kutyát és kínlódsz hónapokig/évekig mire leneveled róla. Nem minden esetben de ugye ez is lutri.

2021. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ezzel jönnek, hogy megveszik a szapitól a kölyköt, és azzal védekeznek, hogy megmentették.


De annak a kölyöknek az anyját ki menti meg?

2021. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Ez egy ördögi kör. Se így,se úgy nem jó. Kb egyenlőek az érvek a szaporítók és fajtamentők javára
2021. jan. 20. 15:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!