Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb fajtamentési...

Mivel jobb fajtamentési szervezettől örökbefogadni egy kutyát 35000 ft-ért,mint szaporítótól elhozni 30000 ft-ért?

Figyelt kérdés

Értem azt a részét,hogy segítek vele egy állatot. De a szaporítótól elhozottat is segítem,mert ki tudja hol végzi és így legalább tudom,hogy én gondját viselném. Ok.. támogatom a szaporítót,felfogom. De ha nem kelnek el a kutyái,ki tudja mit tesz velük?


Félre értés ne essék,nem támogatom a szaporítókat,sőt. De felmerült a kérdés,miután a tegnapi nap folyamán közölték egy fajtamentő csoportnál,hogy 35.000 ft a kutya,ivartalanítva,chippel,oltva. De ki tudja honnan származik? Ugyanúgy veszélyes mint szaporítól nem?


2021. jan. 20. 07:10
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gyönyörű mentett kutyám van, mindenki, aki először meghallja, csodálkozik, hogy hogyan lehet ilyen szép kutyát kidobni. Nem minden kölyöknek jut jó gazdi. Az én kutyámnak sem jutott elsőre, pedig szuper kutya, a viselkedése alapján egyértelmű, hogy kidobták.
2021. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó! Az emberekben is van hiba, nem is kevés. Én azért vettem 250.000 forintért munkavonalas németjuhászt, mert szerettem volna vele sportolni, dolgozni, őrző-védőzni. Fontos volt, hogy legyen egy jó idegrendszerű, jó csontozatú kutyám, aki nem szarik be a villámlástól vagy az első 2 km-es futástól. Szerettem volna elkerülni a diszpláziát és az ezzel kapcsolatos nyűgöket.


Kiss Béla azért vesz pl németjuhászt (vagy bármi mást), mert divat, tetszik neki. Nem nézi milyen igényei vannak a fajtának, a kertben jól mutat, arra meg megfelel a 30.000 forintos szapis is, a lényeg, hogy fajtatisztának látszódjon.


Ha megnézed hogy néztek ki a kutyák évtizedekkel ezelőtt, akkor rájössz, hogy pl a dán dog méretű csámpás németjuhász egyáltalán nem normális, pusztán a felelőtlen szaporítás eredménye. De ugyanez megfigyelhető más fajtáknál is.


Ha már szóbahoztad a maine coon-t, érdemes megnézni a külföldi tenyésztők macskáinak pofadobozát és az itthoniakét, ahol (minden túlzás nélkül) szegről-végről már minden maine coon rokon. Nagyon kevesen pároztatnak külföldről, mert annyi pénzt nem akarnak beleölni, nincsenek kapcsolataik. Helyette évente váltogatják az ismerősöket, hol az egyik kandúr fedezi be, hol a másik.

2021. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!