Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb fajtamentési...

Mivel jobb fajtamentési szervezettől örökbefogadni egy kutyát 35000 ft-ért,mint szaporítótól elhozni 30000 ft-ért?

Figyelt kérdés

Értem azt a részét,hogy segítek vele egy állatot. De a szaporítótól elhozottat is segítem,mert ki tudja hol végzi és így legalább tudom,hogy én gondját viselném. Ok.. támogatom a szaporítót,felfogom. De ha nem kelnek el a kutyái,ki tudja mit tesz velük?


Félre értés ne essék,nem támogatom a szaporítókat,sőt. De felmerült a kérdés,miután a tegnapi nap folyamán közölték egy fajtamentő csoportnál,hogy 35.000 ft a kutya,ivartalanítva,chippel,oltva. De ki tudja honnan származik? Ugyanúgy veszélyes mint szaporítól nem?


2021. jan. 20. 07:10
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem meg normális ember a bizonytalanra, tehát albérletbe úgy ahogy felelős ember gyereket sem szül, így kutyát sem vállal, főleg hogy a tulaj nem biztos hogy engedi. Mitől különb az, amikor valaki 12 órákat dolgozik, és egyedül hagy a lakásában 2 kutyát arra az időre? Mert nekem volt ilyen ismerősöm. Úgy sajnáltam őket, és kulcsot kértem a lakásához, hogy legalább 2x megsétáltassam őket míg hazaér a munkából.


Én is kalkuláltam hogy be tudom-e vállalni a yorkiemat, mind anyagilag, érzelmileg, lakhatásilag. Végig kérdeztem a szomszédokat, nem-e zavarná őket egy ilyen kiskutya. De igyekeztem úgy nevelni, hogy ne ugasson feleslegesen. Mindenki imádja, egy barátságos, boldog kiskutya. #15.

2021. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
33%
18- ha jól értem, a fajtamentőktől ugyanazt a kutyát kapom mint a szaporitoktol(hiszen onnan származnak) csak chippelve,oltva, ivartalanitva. ÉS JÓVAL IDŐSEBBEN.Ja, és kb. ugyanannyiért.
2021. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
73%

22, Mondok példát. Ismerős vett szaporítótól yorkit jó drágán (merugye divatkutya). A kutyát négy hónaposan már műteni kellett, mert sérve volt és egyéb problémái. Ergo mégegyszer annyit költött rá, mint amennyiért vette.

Ha ugyanez fajtamentéstől történik, akkor ők ezeket a köröket lezongorázzák, és egészséges kutyát kapott volna, aki már túl van a problémák nagyrészén (nyilván a genetikai gondok jöhetnek később).

És kapta volna mindezt jóval olcsóbban, mert ugye a menhely se a kutyát se a műtétet nem fizetteti ki.

Szóval nem, nem kb ugyanannyiért.


És a dolognak nem csak anyagi aspektusa van, ezt csak a kedvedért emelem ki. De sokkal többet nyom a latban az, hogyha nem veszel szapistól, akkor nem éri majd meg neki tovább csinálni. Vagy hogy míg a szapis a pénzt nyaralásra, új telefonra költi, addig a menhely más állatok megmentésére.

Ég és föld a különbség. Rohadt nagy gáz van nálad fejben, ha nem érted.

2021. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nekünk albérletben van mentettkénk. És pont a rossz gazdi példái vagyunk: bár úgy fogadtuk be, hogy előtte le volt beszélve a tulajjal, igen, szerződésújítás, hosszú táv, hogyne jöhetne, neki is van... ehhez képest egy hónap se telt el, és kirakott.

Ott álltunk egy frissen befogadott mentvénnyel, hogy most akkor mi a franc van. Szóltunk a kapcsolattartónak az alapítványnál, hogy ez van, de próbáljuk megoldani (természetesen eszünkben sem volt visszaadni - bár nyilván, ha ezt előre tudjuk, nem is fogadtuk volna be, hiszen állattal albérletkeresés...), ő jelezte tovább, mint utólag kiderült.

Nem kezdtek el minket bacctatni, hogy adjuk vissza vagy akármi, hanem az időközben fészre kiírt albérletkeresős posztunkat megosztották a saját nyilvános oldalukon, hogy befogadóink, a mentettke gazdái, segítsen, aki tud.


Nyilván nem innen lett lakás végül, hanem seggeltünk a hirdetéseken és találtunk olyat, ahová jöhettünk állatostul, már évek óta fixen vagyunk. De gesztusjelleggel azért làtszik, nem lett rólunk leszedve a keresztvíz... pedig tényleg az iskolapéldái lettünk annak, hogy miért ódzkodnak az albérletesektől.

2021. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
94%

Nekem mentett fajtajellegű németjuhászom van. Nem a fajtamentéstől hoztam, találtam vidéken. Még cumiztatni kellett. Olyan gyönyörű kutya lett belőle, hogy mindig megkérdezik melyik kennelből van.


Ellenben baromi érzékeny, folyton allergiás, a gyomra is érzékeny, nem ehet meg bármit. A drágább tápokkal, vitaminokkal tudom szinten tartani, de folyamatosan tele van az allergiából adódó sebekkel, vakarózik, rágja magát, gyullad a füle. Több orvost megjártunk, gyógyíthatatlan, csak szinten tudjuk tartani.


Nem bántam meg természetesen, ma is hazahoznám. De! Ha gyors fejszámolást végzek, akkor az utóbbi 5 évben elköltöttünk rá 500.000 forint körüli összeget. Ebben benne van a fülműtét, az orvosok, a gyógyszerek, vitaminok.


Szóval ha valamikor kutyavásárlásra adnánk a fejünket, akkor én kifizetnék 250.000 forintot egy tenyésztőnek, mert a vége az, hogy a többszörösét elköltöd a kutyára annak, amit a szaporítós kutya vételárán megspórolsz.


Ez a veszély fennállhat persze a fajtamentőknél is, de ha egy sima menhelyi keveréket kihozol, az is lehet allergiás vagy érzékeny valamire.


Az előző kutyám sima menhelyi keverék volt, ő pl 13 éves koráig egészséges volt.


Ha engem kérdezel, akkor inkább egy menhelyi keverék vagy egy tenyésztőtől vett kutya, mint egy szapis.


Ha pedig a fajtamentőknél fogadsz örökbe, ott valóban megmentesz 2 életet, mert egyiket befogadod és egy másiknak lesz helye.

2021. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
72%

ha jól értem, a fajtamentőktől ugyanazt a kutyát kapom mint a szaporitoktol(hiszen onnan származnak) csak chippelve,oltva, ivartalanitva. ÉS JÓVAL IDŐSEBBEN.Ja, és kb. ugyanannyiért.



Nem. A szapitól kapsz egy kutyát, ami teljesen lutri.

A mentéstől pedig kapsz egy olyat, ami teljesen kivizsgált, ismerik az esetleges betegségeit, vagy akár már ki is kezelték, kapsz hozzá pontos tájékoztatást, és akár kölyköt is örökbefogadhatsz, ha van. Mert szoktak lenni pár hetes kutyák is. Rendszeresen lehet látni szaporítótelepek felszámolásából származó kölyköket.

De hiába is magyaráz neked az ember, úgysem érted.

2021. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
39%
dehogynem, értem. De nyilván saját esetből indulok ki. Pitbullom van, SOHA nem mernék magamhoz venni felnőtt példányt. Csakis kölyköt,akit én nevelek fel.
2021. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Arany középút: sintértelep.

Nekünk onnan van/volt eddig összesen 6 kutyánk, mindegyik a világ legjobb kutyája és ezt nem úgy értem, hogy profi nyomkeresők vagy őrzővédők lennének, csak simán igazi rendes jókutyák, társak, alkalmazkodnak, bármit lehet velük csinálni, univerzálisan, bármikor bármire kaphatóak, csak be kellett nekik mutatni, hogy mi az az élet.

Mindegyik 5-8 év között volt, mikor örökbe fogadtuk őket, de egyáltalán nem öregesek, mindegyik a 12.évéig aktív, játékos, túratárs volt, otthon persze csendes kis lakótársak. mindig a gazdi kedvében járnak, tudják mikor mit kell tenniük, egyszerűen a világ legjobb kutyái.

2021. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
89%

1. oltások

2. féreghajtás

3. chip

Ezek mind költség.

A menhely/fajtamentés ellenőrzi a kutya egészségét, ha kell, megkezdi a kezelést, műtik a kutyát. Ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel adnak örökbe kutyát.

A szapiknál újra és újra lesz kiskutya, mert vagy jó pénzt látnak benne, vagy hülyeségnek tartják az ivartalanítást, így mindig lesz besikerült alom, ezzel az anyaállat kimerül, idő előtt elpusztul.

2021. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
45%

23#

Nem értek veled egyett,mert pl a 180.000 ft-os törzskönyves kutyámat már 2x műtötték,míg az anyám szaporítótól való 7 éves németjuhászának kutya baja. Tehát azért nem úgy van az teljesen ahogy te írod

2021. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!