Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól párosítható...

Hány éves kortól párosítható két kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kan és egy 1 éves szuka németjuhászom, mindkettő fajtiszta.

Mikor lehetne őket párosítani? Eddig nem engedtük, mindig megakadályozza (a kan nagyon akart, de mindig bezártuk olyankor vagy eltereltük a figyelmét játékkal, sétával, stb.



2021. jan. 31. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 A kérdező kommentje:

42

Igen, nem lejt az enyémnek ennyire a hátuk, sőt. De nem is egyenes mint egy deszka

2021. jan. 31. 16:55
 42/90 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, a lejtő hát nem egészséges, lehet, hogy most még nem, de hosszú távon lesznek mozgásszervi betegségek egy ilyen alkatú kutyával. Nem lenne jó ebbe az irányba beállni.

Ezt azért olvasd el: [link]

2021. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
41%

Amennyire en tudom - nem vagyok tenyeszto -, minimum 2 eves kor szukseges. Persze ilyenkorra mar kiderul, alkalmas-e a tenyesztesre. Ha nem, hat nem.


Ismerosoknek en nem adnek, plane nem munkavonalasat (bar ezek szerint a tieid egyszeru kiallitasosak), azzal dolgozni kell es foglalkozni, nem csaladi kedvenc.


Ha a kutyaidnak nincs minimum egy BH vizsgaja (bar inkabb IGP1, minimum az egyiknel), folosleges szaporitani.


Egyebkent hogy tervezted? Hivatalosan, letrehozol egy kennelt es elviszed oket tenyeszszemlere is? Ha annyira jok a kutyaid, mint mondod, akkor nincs felnivalod se elvinni oket.


Ha maskepp csinalod, nem vagy kulonb egy szaporitonal.

2021. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
15%
a kérdező nem vitázni akart. Ha ő szíporítani akar megteheti. Te segitesz vagy nem , de nem kötsz a kérdezőbe.
2021. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
86%
A kan megfelelő korú, a szukának minimum 18 hónaposnak kell lennie.
2021. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 A kérdező kommentje:

47-48

Te tudatmódosítók hatása alatt állsz?

Egyrészt nem korcsok a kutyám másrészt abszolút semmi de semmi közöd nincs az életéhez. Másrészt tényleg nem kéne vitázni mert ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni és csak eszét osztani jöttél, jobb ha befogod és tovább állsz, mert le se szar senki.


49

Ez van. Eddig minden németjuhászom ilyen volt, de még egynél sem volt gond (eddig 4 németjuhászt neveltem fel, igaz most van hogy egyszerre 2-t tartok).


50

"Egyebkent hogy tervezted? Hivatalosan, letrehozol egy kennelt es elviszed oket tenyeszszemlere is? Ha annyira jok a kutyaid, mint mondod, akkor nincs felnivalod se elvinni oket."

Nem, dehogy. Mondtam hogy nem akarok ebből bizniszt csinálni vagy ezzel foglalkozni. Nem akarok kennel vagy ilyesmit, egyszerűen kölyköket.

Valaha volt két korcs juhászkutyám, nem tudom hány évesek voltak, mert már nagyok voltak, amikor befogadtam őket, már nagyok voltak. Na, ők párosodtak és lettek kölykeik. Azokat neveltem egy darabig aztán lassan elosztogattam anno szomszédoknak, meg falura. Háromról még ma is tudok, de mind jó helyre került.

Annyi, hogy nem tudtam, hogy működik ez ilyen fáj kutyáknál, meg eleve hogy ez milyen korban esedékes.


Azokból sem húztam hasznot, ezekből sem akarok

2021. jan. 31. 19:16
 47/90 A kérdező kommentje:

52

Köszönöm. A szuka esetében megvárom a 24 hónapot, mondta az állatorvos, hogy 18-tól lehet, de ha már 2 éves, az még jobb.

2021. jan. 31. 19:17
 48/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:
68%
Ha csak simán kölyökkutyázni akarsz akkor pl miért nem önkénteskedsz menhelyeken? Szoktak lenni kölykök is, pár napostól az aggastyánig mindenféle kutya megfordul az ilyen helyeken. S akkor te is kiskutyáznál, tudnád ajánlani az ismerősöknek is az adott helyet ,hogy örökbefogadjanak és felesleges szaporulat se lenne/ te sem lennél szaporító. Ennyi, “win-win” szituáció. Persze most jön ,hogy “én nem idegen korcsokat akarok babusgatni hanem a saját kutyáim kölykeit”, hát akkor csináld rendesen vagy sehogy de ne szaporíts a vakvilágba mert “jajj! Kiskúgyaaa”.
2021. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
63%
Márpedig a kutyáid fajta jellegű korcsok. Ugyanis ha tenyésztőtől származnának, akkor kizárólag ivartalanítási kötelezettséggel vehetted volna meg. Egy tenyésztő felelősséget vállal a kutyáiért, nem engedi hogy valami gyökér szaporítsa őket, mert ha az a gyökér elkezdi a szaporítóbizniszt az általa tenyésztett kutyával/kutyákkal, azzal az ő tenyésztői munkáját sározza be. Amikor jönnek a genetikailag beteg kiskutyák, egyre nagyobb a botrány, és visszavezethető hozzá a vérvonal. Ezt egyetlen tenyésztő sem hagyja megtörténni, tehát te már alapból valami szaporítótól vetted a korcs kutyáidat.
2021. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 A kérdező kommentje:

53

Nem akarok önkénteskedni, nem erről van szó.

És igen, ha van lehetőségem hogy a kutyáimnak legyenek hasonló jó vonalú kutyáik, akkor miért ne? Mindkét kutyám szülei sokszoros bajnokok, elismert kutyák.

Én nem adtam sokat az ilyesmire, de még mondjuk nem késő. Betanítani betaníttattam őket, lehet hogy majd járok velük versenyekre. Akárhogy, még fiatalok.

De nem hinném hogy bármi bajt okoznék, ha lennének kölykeik, s azokat elajándékoznám. Mint mondtam nem adom alkoholista vadembereknek, hanem rokonoknak, ismerősöknek.

2021. jan. 31. 20:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!