Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól párosítható...

Hány éves kortól párosítható két kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kan és egy 1 éves szuka németjuhászom, mindkettő fajtiszta.

Mikor lehetne őket párosítani? Eddig nem engedtük, mindig megakadályozza (a kan nagyon akart, de mindig bezártuk olyankor vagy eltereltük a figyelmét játékkal, sétával, stb.



2021. jan. 31. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
66%
Lehet utálni, meg lehülyézni engem, de basszus, tényleg senki nem veszi észre hogy ez már mennyire röhejes ami itt megy?
2021. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
57%
Még csak nem is hallottál ivartalanítási kötelezettségről. Ez is azt bizonyítja hogy életedben nem vettél még tenyésztőtől kutyát.
2021. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:
68%

#81


Mikor először olvastam a kérdést s láttam a Kérdező hozzaállását a dologhoz azt hittem megint csak egy unatkozó troll, de már ebben sem vagyok biztos. Minden esetre röhejes vagy sem a szaporítás létező probléma, pláne Mo.-n. Persze lehet mondani ,hogy “nem ezen az egy elmúlasztott alom kiskutyával fog megszünni a szaporítás” de a probléma soha nem fog megoldódni ha mindenki úgy gondolkodik mint a Kérdező. Ellenben ha mindenki normálisan ivartalanítana s csak a hivatásos tenyésztők tenyésztenének akkor máris nem mi lennénk az elsők között a gazdátlan kutyák-macskák listáján. Lehet trollkodni meg “nem tartozik rád”-ozni de ez olyan helyezés amire nem kellene büszkék legyünk s besegítsünk ,hogy megtartsuk (vagy növeljük...) a szintet.

2021. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
59%

"Senkinek semmi köze, hogy azzal a kutyával, amit nehéz pénzért vettem meg mit csinálok."


Ez nem így működik. Ha egy tárgyat veszel, akkor igen, egy állat tartása viszont kötelezettségekkel jár. Ha például rossz körülmények közt tartasz, kínzol egy kutyát, azért büntetés jár. Lényegtelen, hogy fizettél-e a kutyáért, ajándékba kaptad, vagy esetleg nem is a tiéd.

2021. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
32%

Az ivartalanítási kötelezettség fajtatiszta kutyákra és a törzskönyvesekre sem vonatkozik, csak a keverékekre. Szaporítók mindig is voltak és lesznek is. Nem telik mindenkinek 200 ezres kutyára tenyésztőtől, és néhány tenyészet azért irat alá ivartalanítási kötelezettséget, hogy azt a fajtát minél kevesebb helyen legyen, hogy tőle vegyék. Azt sem véletlen hozták be, hogy a kuvaszokra (amit most felkaroltak) a tenyésztők ingyenes dns vizsgálatot kapnak, hogy ha nincs is törzskönyve és szaporítótól van, megbizonyosodhassanak hogy tényleg fajtatiszta-e, ugyanis azt nem akarják, hogy beltenyészet alakuljon ki (mert egy idő után kialakul ha csak tenyésztők tenyésztenek). Egy szaporítónak is lehet fajtatiszta kutyája.

Mindettől függetlenül. Miért szarozza mindenki orbánt, ha olyan jó világot teremtett, hogy az emberek már más életével vannak elfoglalva és mindenképp másba kötnek bele? Tényleg nincs semmi más problémátok már, mindenképp a másik telkén kell söprögetni? Úgy tudom minden vélemény megjelent már itt, és el is olvasta a kérdező, felfogta a véleményeket, de mint látjátok, nem érdekli. Mellesleg úgy olvastam állatorvostól is tanácsot kért, azt hiszem ha ő rábólintott, akkor nektek egy szavatok sem lehetne. Vagy itt mindenki feljebb áll mindnekinél?

2021. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
23%
A kérdező nem a nagy világba tenyészt, azt is leírta, hogy konkrét személyek vannak akik szeretnék a kiskutyát. Szóval ezekkel a kiskutyákkal nem a gazdátlan állatok tábora nő, hanem a boldog családoké akiknek kiskutyájuk lett.
2021. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
70%
...és akik boldogan szaporítanak tovább
2021. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 A kérdező kommentje:

82 akkor légy boldog hogy te igen.

És a magad dolgával foglalkozz.

84

Igen,ezzel egyet értek. De ezt a hatóság felügyeli, nem egy civil.

85

Köszönöm amit írtál. Leírtad, amit én nem tudtam megfogalmazni. Igazad van. Két állatorvosnak sem volt ellenvetése a döntésem el kapcsolatban, az egyikük egyetemi tanár ráadásul.

Annyit mondott mindkettő, hogy ha nem akarok elmélyülni a témában, akkor ne csináljak ebből nagy bizniszt, csak amit felvállalni tudok és amennyi kölyökre igény van,mert kár lenne hogy utcára kerüljenek. Ezzel egyet is értek.

86-os. Így van. Ezért a lelkiismeretem tiszta és nem érzem úgy, hogy bárkinek is ártanék.

2021. febr. 1. 22:22
 89/90 anonim ***** válasza:
77%

"néhány tenyészet azért irat alá ivartalanítási kötelezettséget, hogy azt a fajtát minél kevesebb helyen legyen, hogy tőle vegyék."

Nem, a tenyésztők azért íratnak alá ivartalanítási kötelezettséget, mert a tenyésztő azért tenyészt, hogy nemesítse a fajtát amit imád. Nem szeretné hogy minden idióta továbbszaporítsa a tőle származó kutyákat, ezzel rontva a fajta minőségét. Nem nyerészkedik belőle, nem hoz pénzt a tenyészet, csak visz.

Sajnos sokaknak fogalma sincs alapvető fogalmakról, nem tudják hogy mi a különbség a tenyésztő és a szaporító között.

Nem járnak utána, azt mondják hogy "de há' van a Buksinak törzskönyve, tehát tenyésztőtől vettem"

Nem tudom eldönteni hogy hol a határ a naivitás és az ostobaság között.

2021. febr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
77%

Ivartalanítási kötelezettség tenyésztőnél a továbbtenyésztésre nem alkalmas egyedekre mindenképpen van, pl. kiderül valami olyan betegség, amire nem volt szűrés annál a fajtánál, a hordozó egyedeket mindenképpen kivonják (normális, felelős tenyésztők) a továbbtenyésztésből, de lehet akár az adott kölyök jelleme is olyan, hogy nem ajánlott továbbtenyészteni, de ettől még jó családi kedvenc lehet (mondjuk egy ösztöngyenge terelőkutyával nem fognak terelni, de egy sportos családban jókat kirándulnak, kocognak vele, munkavonalon viszont tenyészteni nem fognak vele).

Illetve vannak olyan kutyák, akik a munkájuk miatt nem maradhatnak ivarosak, pl. a vakvezető kutyák csak ivartalanul állnak munkába vakok mellett, mivel a szaporodási ösztön akadályozná a munkájukat. Persze ezt azok intézik, akik ezeket a kutyákat kiképzik, nem a leendő gazdi feladata.

2021. febr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!