Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól párosítható...

Hány éves kortól párosítható két kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kan és egy 1 éves szuka németjuhászom, mindkettő fajtiszta.

Mikor lehetne őket párosítani? Eddig nem engedtük, mindig megakadályozza (a kan nagyon akart, de mindig bezártuk olyankor vagy eltereltük a figyelmét játékkal, sétával, stb.



2021. jan. 31. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
67%

Pont ezért kellene tanulnod a genetikáról és betegségekről, hogy át tudd gondolni, hogy ez a két kutya biztosan jó párosítás lenne-e. Amíg vársz, hogy a szuka elég idős legyen, addig neked is hasznos lesz egy kis fejtágítás (kifejezetten jó értelemben).

Pl. a bordereknél van egy olyan szabály, hogy két merle kutyát nem szabad pároztatni, mert olyan genetikai betegséget hordoznak, ami az utódjaikon biztos, hogy kiütközik, de rajtuk nem jön elő, és más színnel nyugodtan párosíthatók, csak merle merlével nem.

2021. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
70%

Mind a két kutyád szűrt gerincre, könyökre, csípőre?

Mind két kutyád mentes (vagy legalább az egyikük) dm-re? Vagy majd 5-6 évesen sorra altathatják le a gazdák a miattad megszületett beteg kutyákat?


Legalább tenyészszemléjük van a kutyáknak? Vagy igazából nem is lehet tudni, hogy mennyire pocsék idegrendszerűek?


Vagy esetleg még csak nem is tk-esek a kutyáid, csupán keverékek?

2021. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 A kérdező kommentje:

66

Törzskönyves mind a kettő, mint azt sokszor mondtam, nem keverékek. Megvan minden szűrésük. Szuper idegrendszerük van, még akkor is ha ez neked nem tetszik. Ami kell, mindenük megvan, ez nem gond.

2021. febr. 1. 09:16
 64/90 anonim ***** válasza:
74%
Akkor miért nem tk-ezteted a kölyköket? Miért gyártasz keverékeket? Gondolom azért, mert a "megvan mindenük" egyszerűbb szöveg, mint az igazság...
2021. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 A kérdező kommentje:

67

Azért mert mint mondtam nem akarok ebből bizniszt csinálni, nem akarok nagy felhajtást az egészből. Nekem így bőven jó, aki ért az ilyesmihez az csinálja nagyban és hivatalosan. Én nem, tőlem ennyi telik.

2021. febr. 1. 09:50
 66/90 A kérdező kommentje:
Figyelj! A kérdésre már kaptam választ, igaz nem a sok nagyokostól aki unatkozik otthon és ide jött osztani a bölcsességét. Innentől kezdve felesleges szócséplés az egész. Hanyagold a kérdésemet, mert már nem aktuális. Még kell várjak egy évet és összeereszthetem őket. Megvan a válasz. A többi mind mellébeszélés és olyan felesleges infó amire nem vagyok vevő
2021. febr. 1. 09:55
 67/90 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos ebből az lesz, hogy rákapsz erre, mint könnyű pénzkeresetre. És a 2-3-5. tk nélküli keverék almot már jó pénzért fogod árusítani boldog-boldogtalannak.
2021. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 A kérdező kommentje:

70

Nincs türelmem, de lehet neked van. Számold akkor még, hányszor írtam le, hogy nem akarok pénzt keresni ezzel. Egy garas profitot sem akarok.

Másrészt két színtiszta németjuhász kölyke nem lehet keverék. Nem a könyv teszi a kutyát. Ha az apja makulátlan németjuhász és az anyja is törzskönyves németjuhász, akkor ő labrador lesz vagy valami németjuhász utánzat? Ne nevetess

2021. febr. 1. 10:46
 69/90 anonim ***** válasza:
75%
A fajtatiszta jogi fogalom, nem biológiai, szóval törzskönyv nélküli kutya nem fajtatiszta, akkor sem, ha a szülők törzskönyvesek ugyanabból a fajtából. Mellesleg korábban volt szó arról, hogy ugye nem minden tenyésztő kisangyal, szóval az ilyen nem jó tenyésztők csinálnak olyat is, hogy nem is az a valódi szülő, aki a kölyök törzskönyvében szerepel, beírják a sokszoros díjnyertest, mert az jól mutat, de nem tőle hozzák le az almot. A kedves gazdi meg később csodálkozik, ha valami nem stimmel a kölyökkel. A törzskönyves szapi meg vagy lebukik egy botránnyal, vagy nem.
2021. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 A kérdező kommentje:

72

Akkor ez van. Ne fájjon senkinek.

Egy százszoros díjnyertesnek is lehet selejtes kölyke amúgy.

2021. febr. 1. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!