Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Némelyik kutyás miért nem...

Némelyik kutyás miért nem tudja felfogni, hogy erdőben elengedni a kutyát nem helyes? Én reagálnám túl?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem van, hogy sétálok földesen erdős részen esetek többségében rohan felém egy kutya, majd legtöbbször következőt hallom ,,Nyugi nem harap". Mégis mi a francnak engedik el? Nem harap? Én honnan legyek benne biztos? Számomra egy idegen kutya a kutyának is idegen vagyok. Ha esetleg elkóborolna erdőben, és kilövi egy vadász a gazda lenne felháborodva. Véleményem szerint teljesen felelőtlen az ilyen gazda.

2021. febr. 26. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
25%
SANOS igaz én is nagyon utálom a kutyásokat, sok felelőtlen szr ember, csodával határos módon nem téptek még szép gyerekeket, engem már harapott meg 1 dobbermann, minden debil gazda azzal jön h nem harap, a fenét, ez egy állat, ösztöneivannak, nem hallgat a szóra ha elborul az agya, miért kell emberként kezelni őket? nem bunkó akarok lenni csak tényleg ez már beteges ami itt folyik. Póráz kötelező mindenhol! a maszkal ellentétben ezt tényleg fontos betartani
2021. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
65%

Azt ügye vágják a kutyások (én is gazdi vagyok) hogy attól hogy ők tudják hogy mennyire megbízható a kutyájuk, mások akkor is összefossák magukat, egy póráznélküli kutya látványától?


Hogy arról ne is beszéljünk, hogy más sétáltatott kutyáknak milyen sokkot okozhat, ha rájuk ront egy póráztalan eb.


Semmibe nem kerül pórázon sétáltatni egy kutyát, ha rendesen futtatni akarja az ember bicajozhat mellette.

2021. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
13%
Hát, nekem egy 14 kilós welsh corgim van, aki attól összefossa magát meg sokkot kap, az maradjon otthon.
2021. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
83%
#13 mert az nem tud úgy megharapni, hogy varrni keljen?
2021. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
59%

Aztán majd nyígnak

- ha a kutya belelép egy rókacsapdába vagy felnyal valami mérget (a szmét vadászok, minek teszik ki)

- esetleg nekiront valami vad (a szmét állat)

- a kutyája tesz kárt egy pl őzben és sikerül feljelenteni a gazdát - az esetek többségénen sajnos nem - és fizethez elég komoly összeget


De ezt a sok ostoba agyhalott sajnos nem fogja fel.

2021. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
80%

13-as, mikor egy 10 kilós kutyát kellett szó szerint felrúgnom, mert rátámadt az tízhónapos totyogós unokahúgomra (a gazdája valahol hat méterre a kutya mögött), akkor miről beszélünk?

Nem, a kislány nem sivítozott, a kezembe kapaszkodva "sétált", mire a kutya gondolt egyet és nekiugrott.


De egy nénike 3 kilós szobapatkánya is ment már a bokámra.


Hát bocs, hogy némelyik kutyástól feláll a hátamon a szőr, az, hogy ŐT nem bántja az állat, nem jelenti azt, hogy nem megy neki másnak.

És nyugi, a te 14 kilós corgid is tud olyan sérülést okozni ( pl egy kisgyereknél), hogy baj lesz belőle.

2021. febr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
16%

ma 10:12


Na, azért döntsük már el hogy miről beszélünk, mert az azért elég valószínűtlen hogy az én póráz nélküli corgim és a te totyogós unokahúgod egyszer csak összetalálkoznak az erdőben felügyelet nélkül:) Ha igen, akkor többen is marha nagy mulasztásban vagyunk:)

2021. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
69%

#17 valószínűtlen=nem lehetetlen.


Az eddig még baj nemtörtént addig működik, ameddik egyszercsak váratlanul baj nem történik.


Minden évben baromi sok sétáltatásos kutyatámadás történik.

2021. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
17%

"Az eddig még baj nemtörtént addig működik, ameddik egyszercsak váratlanul baj nem történik."


Hát egyfelől lehet így is nézni, másfelől viszont a valószínűség-számítás is egy létező és egyáltalán nem ördögtől való dolog, ami meg pont ennek az ellenkezőjét támasztja alá:)

2021. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
36%

Csak a te kedvedre már csak a kertben fog futkározni a kutyám.

Nálunk nincsenek ilyen kutyáknak kijelölt területek. Van egy erdő mellettünk, akkor ne menjek mert egyesek felelőtlenek? Bocs de inkább vállalom a kockázatot minthogy a kis kertben élje le a kutyám az életét. Nyilván minden kutyás ugyanolyan nem? És te mit sétálgatsz ennyi erővel erdőben, ebben is simán belelehetne kötni. Téged is pórázon kéne tartani nehogy elijeszd a vadakat barom

2021. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!