Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Némelyik kutyás miért nem...

Némelyik kutyás miért nem tudja felfogni, hogy erdőben elengedni a kutyát nem helyes? Én reagálnám túl?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem van, hogy sétálok földesen erdős részen esetek többségében rohan felém egy kutya, majd legtöbbször következőt hallom ,,Nyugi nem harap". Mégis mi a francnak engedik el? Nem harap? Én honnan legyek benne biztos? Számomra egy idegen kutya a kutyának is idegen vagyok. Ha esetleg elkóborolna erdőben, és kilövi egy vadász a gazda lenne felháborodva. Véleményem szerint teljesen felelőtlen az ilyen gazda.

2021. febr. 26. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
14%
ne félj már egy kutyától!
2021. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
50%

#20 ha már vérvegánok vannak a te válaszodban egy vérkutyást ismerhettünk meg.


Játszunk fekete fehér igen nemet.


Baja lessz e a kutyának ha csak pórázon van sétáltatva?


Nem.


Kimondható e hogy 100%ban megbízható egy kutya?


Nem.


Vannak sétára vágyó emberek, akik félnek a kutyától?


Igen vannak.


Vannak rosszul szocializált kutyák akik nem bírják más kutyák közelelettét a sétáltatásnál?


Igen, vannak.


Van bármi reális oka a kutyasétáltatóknak nem pórázon tartani a szőrmókot?


Nincs.

2021. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
39%

Na, azt mondja még meg nekem valaki hogy az erdőben sétáló "sétára vágyó ember aki fél a kutyától" az a vaddisznótól, a szarvastól meg a fácántól nem fél, csak a kutyától?


Hagyjuk már ezt hogy fél a kutyától, de amúgy meg egy erdőben sétál ami tele van vadállattal.

2021. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
78%

A kutyát az erdőn, mezőn is kötelező pórázon tartani, ez lehet akár 20-50m is, csak legyen.

Egy szabadon lófráló kutyáról nem tudja eldönteni senki, hogy az harap vagy sem, vagy milyen szándékai vannak. A vadász is nyugodt szívvel kilőheti, ha nincs ott a gazdája, mert kóbornak minősül legyen akármennyire is behívható.

2021. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
40%

Hát magyarországon a vaddisznón kívül csak a kutyától lehet félni.


Minden más az ember elöl fut.

Egy szarvastámadás sem történt magyarorszákon, sem dánvad, vagy őzike.

2021. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
61%
Igazad van, kutyát a futtatóban vagy a kertbe futtassák. Pórázon is élvezi a kutya a sétát. A múltkoriban volt is egy lovasbaleset ebből a Pilisben az erdőből kirontó kutyák megijeszetették a lovat, az meg leesett a szikláról, szerencsére a lovasa leugrott időben. Ha valakinek nagyon engedelmes kutyája van, nagy mezőn, belátható területen, ahol végig látja és vissza tudja hívni! ott elengedhetné sztem. Én a mezőn járok lóval, nagyon kevesen vannak, néha néha jönnek kutyások, de messziről látom őket, ők is engem, behívják, megfogják, elmegyünk, köszönünk, kész. De fegyelmezett kutya kell, mert tele van a mező őzzel, nyúllal.
2021. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 qkker1 ***** válasza:
41%
Bármilyen meglepő, a kutyának is van mozgásigénye, amit pórázon nem lehet kielégíteni! Kutyafuttatót meg hagyjuk, mire egy nagytestű kutya felgyorsulna, már a végére is ér!
2021. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
4%

Azagarakon kívül egy kutyafajt mondjatok aminek póráz nélkül nem lehet a mozgásigényét kielégíteni....

#27 meglepne, ha egy fajtát is tudnál mondani.

2021. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
69%
28 a németjuhászom. Van egy 3 négyzetkilométeres erdős bekerített futtató, lefárasztotta az agarakat.
2021. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
38%

A németjuhász mozgásigényét pórázon ki lehet elégíteni.


Sétával is, de ha többre vágy bicajjal is sétáltathatsz.

2021. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!