Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Némelyik kutyás miért nem...

Némelyik kutyás miért nem tudja felfogni, hogy erdőben elengedni a kutyát nem helyes? Én reagálnám túl?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem van, hogy sétálok földesen erdős részen esetek többségében rohan felém egy kutya, majd legtöbbször következőt hallom ,,Nyugi nem harap". Mégis mi a francnak engedik el? Nem harap? Én honnan legyek benne biztos? Számomra egy idegen kutya a kutyának is idegen vagyok. Ha esetleg elkóborolna erdőben, és kilövi egy vadász a gazda lenne felháborodva. Véleményem szerint teljesen felelőtlen az ilyen gazda.

2021. febr. 26. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
29%
ha német ha nem akkor is porázon lehet vele futni, ha nem lusta a gazdi de valszeg az
2021. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
61%

“ A németjuhász mozgásigényét pórázon ki lehet elégíteni.”


A egy diszpláziás show vonalét igen.

Amikor napi 5 km-t futok vele, ő menne még.

15 kilométer túrázás hegyek közt sem nagyon kottyan meg neki. 30-on nem voltunk még vele.


“ ha német ha nem akkor is porázon lehet vele futni, ha nem lusta a gazdi de valszeg az”


Ld. feljebb. De biztos a kommentet egy olimpikon maratonista írta. Ja nem.

2021. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
35%

28 logikai bukfenc. Ha futtatóban a nj lefárasztotta az agarakat. De a nj lefárasztható pórázon. Akkor nem lehet, hogy az agarakat ne lehetne lefárasztani pórázon. (Legalábbis ez alapján)


Mondjuk most csak a futásról beszélünk, mert ugye egy kutyát feladatokkal is le lehet fárasztani, akár jobban mint a futással.

2021. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
79%

Nem reagálod túl, de a póráz kérdés örök vitatéma kutyás körökben is. Nekem mentett kutyám van, és nem vadászkutyának látszik, mégis elmenne a szag után, ha nem lenne pórázon, pedig amúgy a legtöbb helyzetben szót fogad, szépen jön mellettem. Másrészt jogszabályok is köteleznek a pórázhasználatra.

Én úgy vagyok vele, hogy addig engedik el a felelőtlen kutyások a kutyájukat, amíg nem történik baj, pl. lelövik, elütik a kutyát, felnyársalja egy vadkan, behúzza kerítés mellett egy nagyobb kutya, beesik egy szakadékba... stb.

Én le tudom fárasztani az enyémet pórázon is, és nem tartom fárasztásnak azt, amikor a gazdi engedi, hogy a kutya mehet, amerre akar, van, amelyiket nem is lehet így lefárasztani, akkor sem, ha hajnaltól késő estig mennek, de a gazdi túl kényelmes ahhoz, hogy agyi fárasztást, feladatozást, tanítást is csináljanak, pedig sokszor az többet ér az egész napos mászkálásnál.

2021. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 qkker1 ***** válasza:
6%

"Azagarakon kívül egy kutyafajt mondjatok aminek póráz nélkül nem lehet a mozgásigényét kielégíteni.."


Német juhász, és az összes juhászkutya!

2021. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
81%
Ha visszahívható a kutya, nekem oké. A mezőn én is elengedem, könnyebb így labdázni is. Ha látom, hogy valaki közeledik, behívom és rárakom a pórázt.
2021. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem se szabadna elengedni. Oké, hogy nem harap, de megijeszthet arra járókat, lovakat, felzavarhatja a vadat, beleeshet szakadékba, bármi történhet.

Vagy akik elengedik, azok nem bánják ha a kutyájukat elintézi egy vaddisznó, mert véletlenül belebotlott a kismalacokba? Tök oké, majd szerez új kutyát?

2021. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
89%

Én a póráz nélküli kutyák többségét nem látom behívhatónak, nagyon kevés gazdi foglalkozik ezzel komolyan. Volt olyan, hogy ismerős kutya szaladt át hozzánk az úton, a gazdira oda sem figyelt, aki megpróbálta visszahívni. Ha autó jön, a kutyának annyi. Ha mind behívható lenne, egy szavam sem lenne, de a többség nem az.

Van egy klikk a környéken, a gazdik csevegnek egy kupacban a parkban, nyitott játszótér is van, parkoló, autóforgalom, busz a közelben. A kutyák mennek, amerre akarnak. Egyszer az egyik beleharapott az én kutyám fülébe, én álltam közéjük, hogy ne legyen verekedés, mert az enyém meg nem vette jó néven a haveri szimatolás után ezt az agresszívabb gesztust (mily meglepő). A másik kutya gazdája füle botját sem mozdította.

2021. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
89%
Kutyas vagyok, de szerintem igazad van. Nem csak emiatt, de a kutya osztonleny, es altalaban elobb vesz eszre barmit, vadat, embert, lovast, mint a gazda, utana rohan es kesz a baleset. Vagy mostanaban van egy csomo sakal csapda kihelyezve, hogy ez legalis e, az kerdeses, de en emiatt sem setaltatnam a kutyamat poraz nelkul. Hiaba szofogado, adodhat olyan helyzet, amiben nem tudni elore, hogyan fog reagalni. 6-7mes porazzal viszem, nincs annyira korlatozva, de nem kockaztatok.
2021. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen teljes mértékben igazad van, én is kutya gazdi vagyok, és felelőtlenségnek tartanám elengedni a kutyámat. Sétáltatni is csk pórázban szoktam, mert nagyon érzékeny a macskák jelenlétére, azonnal szétszedné őket... Leszoktatni sajnos nem sikerült róla.(De nyugi,egy macskának sem esett bántódása!!) Még sokáig szeretném ha velem lenne, úgyhogy biztos nem engedném el az erdő közepén/szélén. Eleve meg lett tanítva neki, hogy a bejárati ajtón/kapun póráz nélkül nem mehet ki, és ezt betartja, meg egy macska látványa sem tudja kicsábítani! Úgyhogy jogosan vagy "Felháborodva".
2021. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!