Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Némelyik kutyás miért nem...

Némelyik kutyás miért nem tudja felfogni, hogy erdőben elengedni a kutyát nem helyes? Én reagálnám túl?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem van, hogy sétálok földesen erdős részen esetek többségében rohan felém egy kutya, majd legtöbbször következőt hallom ,,Nyugi nem harap". Mégis mi a francnak engedik el? Nem harap? Én honnan legyek benne biztos? Számomra egy idegen kutya a kutyának is idegen vagyok. Ha esetleg elkóborolna erdőben, és kilövi egy vadász a gazda lenne felháborodva. Véleményem szerint teljesen felelőtlen az ilyen gazda.

2021. febr. 26. 08:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
40%
De szabad. A kutyának is kell futni, mozogni. Ezt nem paragraffusok határozzák meg, hanem az élet. Gyere le falura okoskodni és nem a kutya harap meg, hanem a gazdája vág orrba. Van sok hely,sétáljon máshol akit zavar. Ez ilyen egyszerű.
2021. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
100%

#51 ez ám a hozzáálás, gyere le falura, összeverünk úgyhogy nekünk van igazunk...

Igazi suttyómódi.

2021. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
83%
"Gyere le falura okoskodni és nem a kutya harap meg, hanem a gazdája vág orrba." - Pont faluról vannak rosszabb tapasztalataim az önsétáltató, kerítés mögött örjöngő, le nem fárasztott, kerítés mögül kirontó kutyákkal, egyik kollégám is falun él a feleségével, ők normálisan tartják a kutyáikat, sportolnak velük, de az egyik kutyájukat pont ilyen udvarról kiszökött kutyák tépték meg úgy, hogy állatorvosi ügyeletre kellett rohanniuk.
2021. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy sztori.

A világ legkedvesebb kutyáját fogtam ki, nem is csoda, hisz a golden vér kiütközik rajta.

Szerintem még a betörőket is barátilag fogadná a kutyám.

Egyszer a Bátyám felkapott játékból, és a kutyám azonnal harci állásba vágta magát, morgot vicsorított a bátyámra.


Szerencsére hamar letett, a kutyám meg visszaált a kedves állapotába.


Ez egy kedves védelmező gesztus volt a kutyám részéről, mert félreértett egy helyzetet, de pontosan megmutatja miért kell pórázon tartani a kutyát.


Mert bármikor félreérthet valamit, egy gesztust, egy másik kutya közelettét, és póráz nélkül aliga van ideje a gazdának reagálnia.


Nekem senki ne mondja, hogy tíz métterre kiengedett pórázzal nincs elég mozgástere a kutyának, és hogy egy közös futás alkalmával nem lehet átmozgatni a kutyát.

2021. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
0%
“le nem fárasztott“. Ha meg lefárasztjuk azért nyafogtok. Mert én kiviszem, minden nap és el is engedem, hiszen akkor tud igazán futni, szaglászni, hemperegni. Hozzám is jött már oda okostojás, hogy kössem meg, mert sétálna. Sétáljon később vagy máshol, itt végtelen terület van. Ordítozott velem, orrba vertem. Itt ez így megy, nem városi szobakutyákat tartunk.
2021. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
100%

"Mert én kiviszem, minden nap és el is engedem, hiszen akkor tud igazán futni, szaglászni, hemperegni."


Ez nem fárasztás. Ilyen városban is van. Pont ilyen kutya harapta meg az enyémet is. A gazdi szerint elég, ha elengedi szaladgálni.

2021. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
22%
A kutyák már csak ilyenek. “Mindig az erősebb kutya...”
2021. márc. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
100%
Te orrbaverős, véletlenül nem olaszliszkai vagy?
2021. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
3%
Nem, viszont nyápic, hangember sem vagyok, aki csak a neten okoskodik, ha meg élőben meglát egy kutyát, tele a nadrág. A falusi élet már csak ilyen.
2021. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
85%

,,A kutyának is kell futni, mozogni. Ezt nem paragraffusok határozzák meg, hanem az élet. Gyere le falura okoskodni és nem a kutya harap meg, hanem a gazdája vág orrba. Van sok hely,sétáljon máshol akit zavar. Ez ilyen egyszerű."


Rohadt egyszerű és kényelmes megoldás, hogy elengeded a kutyát, aztán megy amerre lát, majd visszajön. Persze, így is lehet kutyát fárasztani. Meg van egy felelősségteljesebb mód, ami nem feltétlenül jár azzal, hogy a kutya kontrollálatlanul rohangászik fel-alá. Canicross, bikejöring, dogscooter, puller, úsztatás, agility, bandázás, apportozás például. Ja, hogy ehhez tanítani kell a kutyát, foglalkozni vele? Hát ilyen az élet :)

2021. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!