Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki akinek van fogalma...

Valaki akinek van fogalma Kangal nevelesrol?

Figyelt kérdés
Het hetes kangal keverek,egy hete van nalam es ugy tunik feszegetni akarja a hatarokat :) Szuka kutyam meg nem volt eddig, Elotte valo kutyam egy KAJ es Kangal keverek kan,elso heten siman elfogadta,hogy en vagyok a falkavezer. Ez a szuka viszont makacskodik, hivasra ha akar csak akkor jon oda,ha kozeledek fele akkor arrebb megy,ha nincs kedve hozza sem erhetek mert kiter a kezem elol ha simogatni akarom. Meg korai lenne aggodni? Varjak meg vele vagy rememytelen eset? Otletek? Kerlek csak az valaszoljon aki tudja is,hogy mit ir :) Kutyasuli meg ilyenek kizarva .

#kutya #kangal #Szotfogad
2021. jún. 8. 16:47
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

40-es latom nagyon ertessz a kutyakhoz mivel egybol megalapitottad,hogy em szarul nevelem :)

Amugy ezt mibol gondolod? Tudsz egy konkret dolgot mondani?

Megjegyzem ha szarul neveltem volna a KAJ-omat akkor 6 ev alatt biztos megolt volna engem vagy valamelyik csaladtagomat nem?!

2021. jún. 14. 10:41
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Közhelyeket pufogtatsz kérdező, de ettől nem fogsz hozzájuk érteni.

Te a harcoltatást sztárolod meg azt hogy ha nem értesz az egyik kangalhoz, veszel inkább másikat... barbár kontár vagy, aki csak menőzni akar a pásztorkutyákkal.

2021. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 6 évet élt meg nálad az előző kutyád, akkor pláne ne okoskodj.
2021. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

Rendben van ez,de te mitol ertessz a kutyakhoz? Hany ev tapasztalatod van? Milyen kutyaid voltak?

Mi az hogy ha nem ertek az egyikhez veszem a masikat,rz mibol jott le neked? Ha nem ertenek hozza,bizonyara nem jottem volna ra hogy nem lessz jo kutua belole es nem szabadultam volna meg tole.

2021. jún. 14. 10:46
 45/53 anonim ***** válasza:
100%

Neked mi ez a "milyen kutyád van?" mániád? Gondolod,hogy csak egy fajta van,az is a kangal? vagy kettő és csak a kangal meg a káj? És csak ezek nevelése a hű de nagy szaktudást igénylő feladat? Amúgy sem nehéz őket nevelni,semmi nehézség nincs benne.Mindkettő jó tenyésztőtől beszerezve kifejezetten nyugodt fajta.


Mert lehet,hogy te az interneten csak annyira keresel rá,hogy a káj meg a kangal milyen állatot tud megölni és milyen menőn ugat habzó szájjal valaki kezeibe aki megtartani se tudja őket,de ezek a kutyák nem csak erről szólnak.

Alapvetően két különböző jellemű,de mégis hasonló rizikó faktorú fajtáról beszélünk.Mindkettő őrkutya (nyáj őrzés) és mindkettőt manapság személyvédelemre használják nagy területeken.

Míg az egyik oldalon a Kangal domináns,és kétséget kizáróan agresszív addig a másik oldalon a káj nyugodt,és nehezen hozható ki a sodrából,DE ugyan úgy hajlamos az agresszióra és főleg a kanok erősen dominánsak.

Na most ezek keverékében kitudja melyik üt ki.Ha a kangal rosszabbul jársz,mert idegen közelébe tök mindegy mennyit szocializálod és hordod kutya suliba nem fog nyugton maradni.Ösztön szerűen NEM jön ki idegenekkel,idegen kutyákkal végleg nem hiszen arra tenyésztették,hogy távol tartson a gazdájától és a területüktől minden betolakodót.

Őrző-védő feladatokra lehet tanítani SZAKEMBER (iskolát végzett,papírt is szerzett,tapasztalt őrző-védő oktató a kutya iskolákban,és NEM pistike aki beszerzett egy szaporítótól való fajta jellegű dögöt és otthon eszkabál csibészelésre alkalmas eszközöket..) segítségével és akkor arra,hogy megvédjen téged tökéletes,de kimerült a kutya lehetősége ennyiben.Nem viheted nagyon sportolni,mert nincs értelme,kertre vagy nagy saját területre van szüksége.

Ha a kájra üt azzal meg életed végéig folyamatosan játszhatod a dominanciáért folytatott küzdelmed,mert akármilyen sokat foglalkozol vele időről időre újra meg fogja kísérelni,hogy átvegye feletted a vezér szerepet.Nyugodtnak nyugodt,ezt veheted úgy,hogy teljes nyugodtsággal fogja leszarni azt amit utasítassz,mert önálló feladatvégzésre munkakutyának lett tenyésztve nem pedig faroknövelő hobbikutyának otthonra.

2021. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Ja,és a nyugodtságot se úgy vedd,hogy a nyugodt kutya nem agresszív vagy nem lehet domináns,neem..ameddig végzi a feladatát azt higgadtan teszi.Nem ugat feleslegesen,nem rohangál idegesen ide vagy oda,nehéz helyzetekben is pontosan tudja mit kell tennie és teszi.

ETTŐL számít nyugodt kutyának egy munka kutya! Kizökkenthetetlen,ha a kötelességét kell végeznie..

2021. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

“ Ha a kangal rosszabbul jársz,mert idegen közelébe tök mindegy mennyit szocializálod és hordod kutya suliba nem fog nyugton maradni.Ösztön szerűen NEM jön ki idegenekkel,idegen kutyákkal végleg nem hiszen arra tenyésztették,hogy távol tartson a gazdájától és a területüktől minden betolakodót.”

Na latod epp errol beszeltem en is :)

Ha tisztaban vagy azzal amit fennebb irtal akkor nem ertem az eddigi trollkodasaidat.

“Tok mindegy mennyit szocializalod es mennyit hordod kutyasuliba”

Szerinted en miert mondtam,hogy kutyasuli kizarva?

Ha kangal miert jarnek rosszabbul?

Nekem nem oleb kell hanem hazorzo kutya vagyis jol jarok :)

Az elozo kaj-om is olyan volt ezert olt meg tobb kutyat pedig kiskoraba ment a szocializalas, latod te is beismerted,hogy ez nem a rossz neveles eredmenye hanem ok ilyenek.

2021. jún. 14. 12:03
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyom. Felesleges belemenni ilyen emberrel a milyen kutya van még kérdésbe, hiszen láthatóan neki csak és kizárólag arra kell az állat hogy vagizzon vele. Aztán probléma esetén megszabadul tőle és vesz egy másikat.
2021. jún. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

“ Ha a kájra üt azzal meg életed végéig folyamatosan játszhatod a dominanciáért folytatott küzdelmed,mert akármilyen sokat foglalkozol vele időről időre újra meg fogja kísérelni,hogy átvegye feletted a vezér szerepet.Nyugodtnak nyugodt,ezt veheted úgy,hogy teljes nyugodtsággal fogja leszarni azt amit utasítassz,mert önálló feladatvégzésre munkakutyának lett tenyésztve nem pedig faroknövelő hobbikutyának otthonra.”


Ez pontosan igy van de a kaj-al nem volt gondom a 6 ev alatt(pedig szerintetek nem ertek a kutyakhoz) igaz parszor beprobalkozott de mindig helyre tudtam rakni!

Ezert nem kell kutyaiskola mert “teljes nyugodtsaggal leszarja amit utasitassz” Na latod amikor azt mondtam,hogy ezek a kutyak maskepp mukodnek mint fifike akit a kutyaiskolaba mindenfele apro trukkre tanitanak akkor mindenki nekem ugrott hogy en nem ertek a kutyakhoz :))) Most meg leirod itt nekem amiket en eddig megtapasztaltam, na lassuk most teged is le fognak hujezni a trollkodok?

Ja es nem hobbykutyanak kell a kangal,nagy udvarom van,kozel lakom az erdohoz...szoval hazorzo kell.

2021. jún. 14. 12:10
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, utoljára.


Azért nem értesz a kutyákhoz mert

1. A harcoltatást sztárolod

2. Elhozod 6-7 hetesen az alomból

2. Pásztorkutya fétised van

3. mikor gond van a kutyával lepasszolod és utána veszel másikat.

4. Büszkélkedsz azzal hogy a kutyád más kutyákat öl meg

5. Fogalmad sincs a kutyaiskoláról, mindent egy kalap alá veszel

6.és mivel felszínes minden tudásod a kutyákról, mindenről csak közhelyeket puffogtatsz

7. Hülyézed a többi válaszolót, így aztán sose fogod megérteni mi a baj

2021. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!