Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem sétál a kutyám?Meg...

Miért nem sétál a kutyám?Meg sem mozdul.

Figyelt kérdés

A kiskutyám meg sem mozdul le fekszik ha sétáltatni akarom. Tegnap hoztam haza 6 hónapos még sosem volt pórázon. Meg sem indul semmire sem a jutalom falatot se veszi el kézből csak ha a földre teszem de akkor se mindig eszi meg. A lakásban ha hívom hogy jöjjön vagy hívom a nevén se mindig jön hozzám. Egész nap csak teszik nem is játszik hiába csipogtatom neki a játékot le tolja pedig állítólag játékos. Azt mondta a tenyésztő hogy nagyon nyugodt de azt nem hogy semmit nem akar csinalni csak feküdni. Tegnap délután jött evett is ivott is de ma reggel alig tudtam neki a porcvédőt beadni kajával. Most rajta van a hám a póráz is 20 perc telt el és most el kezdte rágni.

Hogyan vegyem rá hogy sétáljon ? Vagy lehet az a baj hogy nem igazán ismer? Velem aludt este és simogattam ki volt térülve.



2021. júl. 24. 10:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az. Hat hónaposan nem szocializált, nem tud sétálni, ráadásul odaadta betegen.

Gondolom olyan fajta "tenyésztőről" van szó akinek van hatvan darab kutyája bezsúfolva egy kennelbe. Ha nem így lenne, akkor lett volna rá elég ideje, és féléves létére szegény nem olyan szellemi fejlettségben lenne mint egy 10-12 hetes kiskutya.

Az természetes hogy még nem olyan bátor az új helyen, de a többi nagyon nem okés.

2021. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van gyógyszere? A tenyésztő adta? Féreghajtás, oltás megvolt?
2021. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:
Jó én ezt értem. De mit csináljak? Megtanulja majd akkor vagy mi? Teljesen kétségbe vagyok esve nem tudom mit csináljak. Most is csak fekszik amúgy. Max tegnap is csak enni meg inni kelt fel meg 3x pisilt pelusra
2021. júl. 24. 10:46
 14/61 A kérdező kommentje:
Egy oltása lesz neki a héten a veszettségre azt hiszem más minden megvan neki. A gyógyszert az orvos adta neki az ő orvosuk.
2021. júl. 24. 10:47
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj? Mondjuk vidd orvoshoz.

És nem azért, mert jaj, a Fifike nem úgy ugrál ahogy fütyülök, hanem mert beteg, bágyadt, rosszul van.

2021. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%

Mit vársz? 6 hónapig élt egy megszokott közegbe, ahonnan nem mozdult ki.

Várd meg, míg felenged otthon. Minden más csak utána következik. Ha még az idegrendszere sem a legstabilabb,sokáig türelemmel kell megtanítanod neki mindent.

2021. júl. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

Neten van egy csomó videó és cikk a nyakörvre és pórázra szoktatásról.


Egy törzskönyvet adó szaporítótól vettél kutyát. A jó tenyésztő már párhetes korában rárakja a megkülönböztető nyakörvet. A veszetségellenit meg már rég meg kellett volna kapnia.

2021. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:
Az orvosa mondta hogy nem kell addig vinni még megvan a gyógyszere mert ez csak utó köhögés neki. Alapból nyugodt fajta a kutyus csak annyi hogy nem akar játszani meg ugye sose volt rajta hám meg póráz de az tényleg nem ok hogy nem akar elindulni sem. De el viszem akkor az itteni orvoshoz.
2021. júl. 24. 11:08
 19/61 A kérdező kommentje:

Nem szaporító egy neves kennelből van ő. Nagy portájuk van ezért nem volt pórázon. Tényleg kellett volna de ez van. Köhög stb de akkor is ezen kívül egészséges ez biztos. Nem egy kutya jött már onnan és egyébként az ő orvosa mondta hogy jobb is hogy most jön ide hogy ne fertőzze meg a többit.

De még mindig nem ez volt a kérdés hogy szaporító vagy nem az meg hogy vigyem e az orvoshoz vagy nem ehhez nem vagyok hülye egyedül a póráz dologgal nem vagyok tisztában hogy mi miatt nem indul meg.. köszönöm a segítséget

2021. júl. 24. 11:12
 20/61 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem indul meg, mert nem ismeri a pórázt! Nem érti mivan, lehet hogy fél is tőle
2021. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!