Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem sétál a kutyám?Meg...

Miért nem sétál a kutyám?Meg sem mozdul.

Figyelt kérdés

A kiskutyám meg sem mozdul le fekszik ha sétáltatni akarom. Tegnap hoztam haza 6 hónapos még sosem volt pórázon. Meg sem indul semmire sem a jutalom falatot se veszi el kézből csak ha a földre teszem de akkor se mindig eszi meg. A lakásban ha hívom hogy jöjjön vagy hívom a nevén se mindig jön hozzám. Egész nap csak teszik nem is játszik hiába csipogtatom neki a játékot le tolja pedig állítólag játékos. Azt mondta a tenyésztő hogy nagyon nyugodt de azt nem hogy semmit nem akar csinalni csak feküdni. Tegnap délután jött evett is ivott is de ma reggel alig tudtam neki a porcvédőt beadni kajával. Most rajta van a hám a póráz is 20 perc telt el és most el kezdte rágni.

Hogyan vegyem rá hogy sétáljon ? Vagy lehet az a baj hogy nem igazán ismer? Velem aludt este és simogattam ki volt térülve.



2021. júl. 24. 10:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
81%
Pedig pont úgy tűnik, hogy az vagy... 5 oldalon keresztül kapod a tanácsokat, de neked megint semmi sem jó...
2021. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:
Pár komment volt hasznos abból egyik sem írta le hogyan tanította meg a kutyáját csak azt hogy meg kell tanítani meg kell tanítani nem ismeri a pórázt uristen vidd orvoshoz azért nem indul stb stb
2021. júl. 25. 10:14
 43/61 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy megnézed a videót az nem segít a kutyádon. Alkalmazni kell a tudást. Ez nem megy egyik percről a másikra. Akár hetekig is eltarthat, főleg, hogy már traumatizáltad a pórázzal
2021. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
81%

Na, legalább bevallottad hogy szaporítótól van.

Vidd kutyaoviba, szükséged van rá mert láthatólag semmit nem tudsz a kutyákról. Ott segítenek.

2021. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

Hol vallottam én be hogy szaporitos ???? Hallod te már olvasni sem tudsz!!! Törzskönyves! És többe került mint az életed ! Elegem van már belőled!


Utolsó előtti neked köszönöm és persze tudom alkalmazni kell és nem megy majd egy könnyen de próbálkozunk szépen lassan. A tapasztalatok érdekelnek egyébként hogy kinek hogyan ment.

2021. júl. 25. 15:11
 46/61 anonim ***** válasza:
67%

Azt vágod hogy nem az alapján lehet eldönteni valakiről hogy tenyésztő vagy szaporító, hogy mennyiért adja a kiskutyákat?

Pont az ilyen dolgokból jön le többek között. Hogy mennyire egészséges a kutya (a tiéd nem az, köhög. Egy tenyésztő így nem adja oda és pont.) hogy mennyire van szocializálva, hogy mennyit foglalkoztak vele. Az minden kutyán látszik hogy mennyit van vele foglalkozva. A tiéddel semmit nem foglalkozott a szaporítója. Életében nem volt még sétálni, pedig már fél éves!

Rámutattam hogy kutyaoviba kell vinned (mivel nem a gyk-n kell megtanulni az alapokat, hanem szakembertől), erre vagdalózol meg őrjöngsz, kezdem azt hinni hogy elmebeteg vagy. Még egy ok hogy miért nem való neked kutya.

2021. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

Kennel köhögése volt orvosnál járt még szedi a gyógyszert de egyre kevesebbet köhög. Tudom nem az árából lehet tudni ezt. Viszont neves kennelből hoztam el. Évek óta működik és olvastam véleményeket is. Elfogadom hogy kellett volna pórázra szoktatni ebben igazad van. Az orvos mondta hogy nyugodtan jöhet haza. Tehát nem hinném hogy hibásak lennénk mert köhögve jött haza.Valószínű kutya ovi lesz belőle de mivel ő az én felelősségem és én vagyok a gazdia szeretném megpróbálni én megtanítani a pórázra türelmesen! Nyilván ha azt látom nem haladunk semmire akkor tudni fogom hogy valószínű valamit nem jól csinálok! Egyenlőre én így látom jónak. Nem zártam ki az ötletet sőt köszönöm az ajánlatot.

Nem tudom miért nem való nekem kutya. Nem hiszem hogy mindenki viszi oviba a kutyát sokat otthon tanítsák kisebb nagyobb sikerrel. Én is itthon próbálom tanítani és ami sikerül az sikerül ami nem az majd menni fog szakemberrel!

2021. júl. 25. 16:22
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a te hibád hogy beteg, azé aki állítólag tenyésztő, de mégis terjed nála a kennelköhögés, mert nincsenek beoltva ellene a kutyái.

A kutyaoviban is te tanítod, veled végzi a feladatokat. Inkább a gazdikat tanítják ott, arra hogy mit hogy tanítsanak meg a kutyáikkal. A gazdával kell gyakorlatoznia, hiszen ő az akire hallgatnia kell. Nem olyan hogy beadod, megtanítanak neki dolgokat aztán érte mész.

2021. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam akkor mindenképpen keresek egy ovit neki. Köszönöm
2021. júl. 25. 16:56
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

Látod, fogalmad nincs a dolgokról,de felháborodva vagdalkozol, sértegeted azokat, akik segítenének.

A kennelköhögés abszolút a tenyésztő felelőtlensége, hiszen van ellene vakcina. Ha megkapnák a kutyái, nem terjedne nála.


A kutyaoviban TE tanulod meg nevelni a kutyádat, szakemver segítségével. De ennek se nézel utána, csak szidsz mindenkit, aki ajánlja. Te nem értesz a kutyád tanításához, ez világosan látszik. Minél tovább próbálkozol otthon, egyedül, annál rosszabb lesz a helyzet, annál nehezebb lesz kijavítani a viselkedési hibákat, ami a hozzá nem értés miatt rögzülnek. Ezzel nem téged akarunk bántani, hanem épp neked akarunk jót, hogy könnyen tudd nevelni a kutyádat.

A dokit is azért szajkózza mindenki, mert ha kennelköhögés ellen nem lett kezelve a kutya, ki tudja, milyen mulasztások vannak még a háttérben, amik nagyobb gondot is okozhatnak.

2021. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!