Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem sétál a kutyám?Meg...

Miért nem sétál a kutyám?Meg sem mozdul.

Figyelt kérdés

A kiskutyám meg sem mozdul le fekszik ha sétáltatni akarom. Tegnap hoztam haza 6 hónapos még sosem volt pórázon. Meg sem indul semmire sem a jutalom falatot se veszi el kézből csak ha a földre teszem de akkor se mindig eszi meg. A lakásban ha hívom hogy jöjjön vagy hívom a nevén se mindig jön hozzám. Egész nap csak teszik nem is játszik hiába csipogtatom neki a játékot le tolja pedig állítólag játékos. Azt mondta a tenyésztő hogy nagyon nyugodt de azt nem hogy semmit nem akar csinalni csak feküdni. Tegnap délután jött evett is ivott is de ma reggel alig tudtam neki a porcvédőt beadni kajával. Most rajta van a hám a póráz is 20 perc telt el és most el kezdte rágni.

Hogyan vegyem rá hogy sétáljon ? Vagy lehet az a baj hogy nem igazán ismer? Velem aludt este és simogattam ki volt térülve.



2021. júl. 24. 10:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tanította meg senki a pórázon sétára, miért várod el, hogy tudja? Eleve miért így állsz a kutyához? Kezd el nevelni és szocializálni!
2021. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:
És mégis hogyan ha leül vagy lefekszik? Hiába hívom hiába adnék neki jutifalatot akkor sem egy lépést nem tesz? Húzzam erőszakkal vagy mi? Várok minden nap megpróbálom többször itt a lakásba. Egyszer remélhetőleg megindul majd
2021. júl. 24. 23:50
 33/61 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy le viszem holnap simán csak a hámot teszem rá valami nagy füves részre a közelbe ahol nincs senki. És megnézzük úgy sétál vagy szaladgál e aztán ha úgy megy egyenlőre úgy csináljuk és idővel rá rakom a pórázt. Más ötletem nincs sajnos mert úgy hogy a póráz nincs rá rakva azért sétálgat a lakásba meg néha jön utánam vagy ha szólok neki azért megindulhat csak ugye póráz nélkül
2021. júl. 25. 00:07
 34/61 anonim ***** válasza:
75%

Basszus, először szoktasd pórázhoz! Utána kezd el vele sétáltatni! Komolyan ennyire nem értesz a kutyákhoz? Akkor miért nem a kutyasuliba vezet az első utad? Miért erőlteted azt, amit még meg sem tanítottál neki? A felelősségtudatnak és tudatosságnak kicsit tessék már utána olvasni, ha egyébként ezen tulajdonságok nincsenek meg benned.

És egy 6 hónapos, teljesen neveletlen és szocializálatlan kutyát ne vigyél ki szabadon közterületre! Egyébként is törvénysértés, de mit teszel, ha pl. egy hangtól, egy másik kutyától vagy egy embertől pánikba esik és világgá fut? Vagy kocsi elé fut? Persze tudom a választ, majd szerzel másikat helyette pár napon belül...

2021. júl. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

Az első mondataid oké.Tényleg fogalmam sincs hogyan oldjam meg ezért tettem fel a kérdést. Az utolsó mondatod miatt pedig vegyél vissza magadból! Mi az hogy szerzek másikat??? Te nem vagy eszednél nem én!

Azt írtam olyan helyre ahol nincs senki! Azt sem tudod hol lakok. Vannak olyan helyek ahol alig járnak ez a kutya meg ha megijed nem elszalad hanem össze húzza magát! Meg nyilván nem egyedül viszem le egyébként meg van kerítés is ha nem tudnád!

2021. júl. 25. 00:25
 36/61 anonim ***** válasza:
79%

"ez a kutya meg ha megijed nem elszalad hanem össze húzza magát!"


Ezt SOSEM tudhatod. Bármikor reagálhat eltérően a kutya, és akkor majd csak lesel, hogy lelépett.


Az meg alap, hogy ha magadhoz veszel egy kutyát, elviszed orvoshoz, hogy nézze át, vizsgálja meg, akkor is, ha előtte másik orvos is látta.

A korábbi kérdésed alapján nem ő az első kutyád, elkeserítő, hogy ezzel sem vagy tisztában.


Vidd dokihoz, és keress egy kutyasulit, ahol megtanulod kezelni ezeket a helyzeteket.

2021. júl. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:
Ti rá vagytok állva az állatorvosokra vagy mi meg erős késztetést éreztek hogy másról írjatok mint a kérdés?? Le írtam viszem az orvoshoz!! Nem probléma hogy hétvége van és még nem tudom vinni? Egyébként meg első kutyámnak számít mert gyerek koromba volt sok de nyilván anyum csinálta ezeket a dolgokat. Meg volt egy idősebb kutyám aki már pórázra volt szoktatva.
2021. júl. 25. 09:46
 38/61 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd el a kutyától, hogy mennyen a hámmal és pórázzal! Írd be a keresőbe, hogy pórázra szoktatás. Rengeteg videó és cikk van a témáról.
2021. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
2021. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:

Én sajnos nem találtam olyat ami az itteni problémát megoldaná és videóba is csak mellébeszélések.

Rá rakom majd többször a hámot meg a pórázt gondolok így megszokja aztán egyszer majdcsak eljutunk odáig hogy el is indul.

2021. júl. 25. 10:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!