Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem sétál a kutyám?Meg...

Miért nem sétál a kutyám?Meg sem mozdul.

Figyelt kérdés

A kiskutyám meg sem mozdul le fekszik ha sétáltatni akarom. Tegnap hoztam haza 6 hónapos még sosem volt pórázon. Meg sem indul semmire sem a jutalom falatot se veszi el kézből csak ha a földre teszem de akkor se mindig eszi meg. A lakásban ha hívom hogy jöjjön vagy hívom a nevén se mindig jön hozzám. Egész nap csak teszik nem is játszik hiába csipogtatom neki a játékot le tolja pedig állítólag játékos. Azt mondta a tenyésztő hogy nagyon nyugodt de azt nem hogy semmit nem akar csinalni csak feküdni. Tegnap délután jött evett is ivott is de ma reggel alig tudtam neki a porcvédőt beadni kajával. Most rajta van a hám a póráz is 20 perc telt el és most el kezdte rágni.

Hogyan vegyem rá hogy sétáljon ? Vagy lehet az a baj hogy nem igazán ismer? Velem aludt este és simogattam ki volt térülve.



2021. júl. 24. 10:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Őszintén oda teszed ahova akarod természetű kutyus. Kisruhát próbáltam rá és azt is tűrte nem akarta levenni magáról tényleg nagyon nyugodt alapból ezt mondta is. Ha fogod is úgy fogod ahogy akarod nem ugrál össze vissza. Figyelni figyel most is eldobta magát hogy simogassam imádja. Tényleg csak az hogy nem akar mozogni póráz nélkül sem inkább fekszik simogattassa magát de figyel ha szólok neki csak nem mindig jön ha hívom meg egyáltalán nem mozdul meg a pórázra sem. Szerintem hagyom ezt most kicsit össze szokunk le viszem vidékre hátha a portán majd mozog meg a dokihoz is elviszem.
2021. júl. 24. 11:37
 22/61 anonim ***** válasza:
100%
Épp elég stressz neki az, hogy kiszakadt a megszokott környezetéből. Te pedig még tetézed azzal, hogy ráraksz egy ismeretlen dolgot a testére és elvárod, hogy vígan sétáljon.
2021. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:
Most elkezdett magától játszani a hámot az ágyba hagytam és el kezdte rágni oda raktam a játékokat és szagolgatja mag rágcsál :) gondolom kezd akkor feloldódni
2021. júl. 24. 12:00
 24/61 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az, amit gyűlölök az emberekben. Minden azonnal kell nekik. Nem téged szidlak kedves kérdező, de ha tegnap hoztad el, ne várd azt, hogy egyből olyan tökéletes kapcsolatot tudsz vele kialakítani, hogy mindenhez kedve lesz. Jól írták előttem, elég nagy trauma lehetett neki, hogy kizökkent az eddig megszokott helyzetekből, neki is meg kell még szoknia a közelséged, meg kell értenie téged, hogy tudja mit miért csinálsz, bíznia kell benned. Az első és legfontosabb dolog a doki. Találj egy olyan orvost, aki teljes mértékben reális veled, illetve a kutyával szemben is, AZTÁN, ha már minden rendben, téged is megszokott, a környezetet is, valamint egészséges és jó a kedve, irány a kutyaovi. Ott mindent el fogtok érni amit szeretnétek.
2021. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nem fog zökkenőmentesen menni minden. Engem az riasztott meg picit hogy tényleg mégsem moccant én úgy gondoltam hogy azért egy két lépést megtesz majd meg valahogy rá lehet venni.
2021. júl. 24. 16:26
 26/61 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondoltad. Még kicsi, és ugyanúgy mint más kutyáknál, minden idő kérdése, de sosem lehetetlen semmi.
2021. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még, új helyen van, ráadásul meleg is van. Majd alakul.
2021. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:
Igen egyre jobban ragaszkodik hozzám már nyalogat meg egyszer már keresett és nyavíkolt hogy nem lát. Játszott ma a kis nyuszijával is meg bújik egyre jobban érdeklem ahogy észre veszem. A séta nem megy neki ugyan úgy próbálom itt a lakásba de nem indul meg sajnos. Majd alakul.Legalább a pelus megy neki nem pisil máshova.
2021. júl. 24. 21:57
 29/61 anonim ***** válasza:
68%

7 honaposan vettem amstaffot. Nyakorvhoz porazhoz szoktatott es ugatasrol leszoktatott. Azonnal reagalt mindenre.

Seta kozlekedeshez is szoktatva volt mar. Szobatiszta ia volt.



Nem jo tenyesztot valasztottal.

2021. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:
Ő nem ugat pedig a fajtájához tartozik így született ilyen kis nyugodtan.Ő is szoba tiszta kintre és bentre végzi a dolgát. Egyedül tényleg ez hogy nem mozdul meg meg nem is nagyon jön ha hívom egyszerűen nem tudom semmivel rá venni. Pedig a hám nem szorítja direkt úgy állítottam be hogy épp hogy hozzá érjen. Várok vele hogy ha megszok akkor mi lesz ha nem akkor ez van akkor bentre végzi a dolgát csak. Faluba meg tud az udvaron lenni ennyi. Sajnos nincs jobb ötletem. De reménykedem hogy sikerül majd.
2021. júl. 24. 22:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!