Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás ez? Vagy csak...

Állatkínzás ez? Vagy csak kegyetlen halálosztás?

Figyelt kérdés

www.srbija. Blog.hu/2010/09/02/eleven_kiskutyakat_dobalt_a_folyoba_egy_lany_18


Engem ez úgy ledöbbentett, hogy ... most se jutok szóhoz. Nem így kellett volna megszabadulni a kutyuktól és ivartalanítani kellet volna a család kutyáját.


2010. szept. 3. 17:56
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

és az a baj hogy ez sajnos tényleg nem olyan durva ahhoz képest hogy mit meg nem tesznek egy kisállattal :'( némely tetthez képest amit elkövetnek szerencsétlenek ellen ez még abszolút humánus módszer :/...

elég csak arra gondolni hogy készül egy szőrmebunda...

2011. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
75%

Ismét egy gyönyörű példát láthattunk a vidéken folyó primitív állattartási kultúrára. Magyarországon dettó ugyan ez megy. És most meg lehet sértődni, meg amit akartok, lehet pesti bunkózni is (kár lenne, mert vidéken élek:)) de a tény az tény: a vidékiek, pláne a falusiak 90%-a olyan körülmények között tartja az állatait, és olyan dolgokat megenged magának, olyan felfogást vall az állatokról ami undorító, és elfogadhatatlan. Az ivartalanítást hírből se ismerik, az állatokat orvos max akkor látja ha kötelező oltást kell beadni, ha beteg, hát megdöglik, kit érdekel, hisz csak egy állat. Két kanyit nem költenének a meggyógyítására, vagy az ivartalanításra, és nem is értik miért kéne egy "csakegyállatra" a drága pénzüket költeni, amikor költhetik magukra is. Nem elég hogy a kutyák nagyrésze láncra verve, van hogy kutyaház nélkül kénytelen MOSLÉKON élni (hisz az állateledel minek, pénzbe kerül, jó neki a kenyér is), a születendő állatokat agyonverik, vízbe fojtják, de olyan leleményes nagyikáról is hallottam már akinek "nem volt szíve" agyonverni a kismacskákat, ezért nemes egyszerűséggel berakta őket élve a fagyasztóba. AHELYETT HOGY IVARTALANÍTANÁ AZ ÁLLATOT, HA MÁR ÁLLATOT TART A H*LYE FEJÉVEL! És lehet hőbörögni hogy "de én vidéken élek, és nemisigaz, meg neáltalánosíts": ezeket a saját szememmel látom magam körül, volt hogy én, saját pénzemből vettem ételt némelyik szerencsétlennek, én vitettem kutyaólat nekik, én próbáltam meg ezeknek a primitív bunkóknak a fejével beszélni (hála istennek volt már hogy sikerrel...) Azt is meglehet nézni hogy amikor az iszapkatasztrófa volt, és az állatvédők mentek segíteni, mi volt az ottani lakosság hozzáállása. Szó szerint lehordták mindennek az állatvédőket hogy miért a "ro*adt kutyával" foglalkoznak helyettük.

Kedves vidéki, normális, állatbarát társaim! Akinek nem inge, ne vegye magára!!! De ez a szomorú valóság, ami most kikívánkozott belőlem!

Őszintén remélem hogy az állatvédelem ebben a "moslékországban" is eljut arra a szintre, hogy az ilyen emberek zsíros kis bírságokat, és bírósági meghívókat kapjanak, aztán ott rohadjanak meg a börtönben a gyilkosok között, oda valók!


Egyébként a kommentekbe is beleolvastam, és abban is van valami amit az egyik kommentelő írt, miszerint képmutatás hogy a folyóba dobált kiskutyák láttán mindenkinek vérbe forog a szeme, aztán lazán, mindenféle bűntudat nélkül megzabálják a borzasztó körülmények között tartott disznók, csirkék, marhák húsát... Szerencsére nekem nincsenek efféle lelkiismereti problémáim, vegetáriánus vagyok, és az eddig húsra költött pénzemből inkább házitejet, és szabad tartású csirkéktől származó tojást veszek. Akartok még egy kicsit videózni? Parancsoljatok:


http://www.youtube.com/watch?v=41XUfQzlAus&feature=watch_res..


http://www.youtube.com/watch?v=7RxhJoNymSo&feature=related


Jóétvágyat!

2011. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
47%

Jól beszélsz, én is vega vagyok szóval nekem se képmutatásból jár a pofám...és igen sajnos az emberek tényleg azt hiszik hogy nincs azzal semmi probléma hogy ők csak megeszik az állatot és nem megölik.Sajnálják,sajnálják szegény állat meg minden, de hát nincs mit tenni hiszen "finom" :/...meg úgy gondolják hogy azzal hogy ők megveszik a húst még nem fognak kevesebb állatot elpusztítani.Erre csak annyit tudok mondani hogy ez hasonló dolog mint az hogy védjük a környezetünket , ne szemeteljünk."Most az hogy eldobok egy csikket az utcán mit számít, mindenki ezt csinálja ,nem az én szemetemtől fog elpusztulni a föld" . És akkor jönnek azzal hogy de hát azt a sok állatot lekell vágni mert elszaporodnak...-.-' abba nem gondolnak bele hogy nyilván ha számottevően kevesebb hús fogyna akkor , kevesebb állatot tartanának csak ebből a célból h levágják...na mind1 :/

a videókban mi van ?még több kínzás?nem mertem megnézni...

2011. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

00:09


A videókon az látható hogy hogyan készül az a finom pipihusi, rántott hús, meg hamburger, bár gondolom, az senkit sem érdekel. Egyébként én azt mondom, aki nem akar, ne mondojn le a húsról, lehet normális körülmények között tartott, ún. "tanyasi" vagy "szabadtartású" vagy "ökológiai gazdálkozdásból származó" húst is venni. Igaz kétszer annyiba kerül mint az az undorító döghús, amit ételnek mernek nevezni, és 500/kilóért vágják utánad a tescoban, és akkor egy hónapban a 30/30 nap helyett mondjuk csak 30/15 napon lehetne húst zabálni, és akkor már megállna a világ egyeseknek.


Ha valaki esetleg mégis hajlandó lenne efféle nemes ügyért némi pénzt áldozni, és megvenni a drágább csirkehúst, ellenben nincs lehetősége kendős-otthonkás néniket keresni a piacon: a nagyobb áruházakban, illetve sparban/matchban lehet kapni a MasterGood nevezetű cég termékeit. Igen, ez a reklám helye volt. Csak azért gondoltam hogy leírom, mert nekem hetekbe telt rájuk akadni, sajnos nem nagyon reklámozzák a normális kajákat, mert a sok birkának inkább kell a sz*r, a lényeg hogy sok legyen.

2011. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy sok legyen: Tudod ezt nem mindenki teheti meg ma, hogy a drágábból vegyen... Mi a kendős néniket szoktuk keresni amúgy, de a kendős néni szerinted mivel jobb? Az ilyen kendős nénik szoktak kismacskát vízbe fojtani, meg kiskutyát elásni. Csak nem veszik videóra, mert nem tudják, hogy hogy kell használni. vedd úgy, hogy ezek a piaci kendős néni unokái.
2011. jan. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:

01:34


Nem értetted az iróniát a hangomban. Egyébként nem többet kell venni a jobból, hanem pont hogy kevesebbet, és akkor pénzednél vagy. Csakhogy az emberek úgyse érnék be kevesebből, inkább veszik meg a sz*rból a többet. Erről beszéltem. Jaj de utálok magyarázkodni. Szövegértés gyerekek (bocs,gondolom fáradt vagy, már én is, de a meló az meló)

2011. jan. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
Amúgy én se tehetem meg, ezért lettem vegetáriánus:)
2011. jan. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 kisnita ***** válasza:

Azért ne keverjük már össze a disznót meg a csirkét a kutyával!!! A disznót azért tenyésztik hogy megegyük, levágják és a húsát meg eladják és étkezési célokra felhasználják. A kutyát nem ezért tartják! Ha nem vágnák le a csirkéket, disznókat meg a marhákat akkor mit enne a kutyád?? Ő is zöldségeket mint te? Hagyjuk már a hülyeséget.

Azokat én is elítélem akik nem jól tartják az állatokat, bántják vagy verik őket, mert az az állat is érez addig amíg le nem vágják és fel nem használják és legalább addig kellene tisztelni és normális körülményeket teremteni neki.

Hogy a kérdésre is válaszoljak a kezét törném le ennek a csajnak! Az a baj, hogy annyira buta, bunkó, tudatlan dög, hogy nincs is tisztában azzal hogy amit tett annak milyen súlya van! Ahogy a cikkben is írták csak bulinak fogja fel. Na adnék én neki olyan bulit, hogy megemlegetné!

2011. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim válasza:

utálom az ilyen embereket és egyértelmű h állatkínzás :S

sajnálom szegényt :)HA így kezdi ez az ember mi leszz később ? embereket fog bántani ?



Állatbarált// :)

2011. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Őőő nem akarok beleszólni az egyik válaszolóba! DE mi az, hogy "falusi szokás"???? Jó pár falun biztos vannak ilyen sík gyökerek..DE ne, hogy felkapjátok a vizet..a Városiak élve temetik el őket.. Meg láttam már olyat is, hogy kocsiba ült egy fiú és egy lány a lány fogat a kötelet ami a zsákra volt erősen kötve! A zsákba kiskutyák voltak ( vagyis az egyik ismerősük szerint kiskutyák voltak! ) és mindennek neki mentek szegénykék..a patkának egy autó is átment félig rajtuk..És ezek városiak..Úgyhogy szerintem ne falusizzunk! (=
2011. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!