Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk ha egy idősebb ember akinek nincs Facebookja mondjuk, akkor megfontolnám hogy vissza adom, nem láthatta a hirdetésed, ő se tudott kitenni ilyet. De akkor fényképek se lennének a telefonján gondolom. Ha fiatalabb, így se kereste fel évig, csak amikor meglátta hirtelen mégis kell neki akkor nem adnám vissza, eddig se érdekelte. Kivéve, ha tudja bizonyítani hogy kereste csak valami másik budapesti csoportban ahol te nem vagy, és pont elkerultétek egymást, akkor megint csak átgondolnám (persze függ attól, hogy eddig hogy tartotta a kutyát, miért nem voltak dokinál, hogy szökött el, stb. Ha azt látom hogy az önhibáján kívül balszerencsésen alakult minden, így a pandemia közepette előfordulhat, akkor vissza adnám és közös kutya sétáltatásra invitálnám, így látnám a kutyust is és a németjuci is, de ha a kérdezősködésnél már eleve ellenszenves és kerüli a válaszokat vagy lekoptatna, akkor nem adnám vissza)
2021. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
20%
tehát mert nem facebook mániás a gazda, te csesztél visszaadni a tulajdonosának. Az megfordult a fejedben hogy megnézesd van-e chip benne? Mert ez alap... Ha van, add csak vissza szépen a tulajnak, mert nem tettél meg mindent hogy megtaláld a gazdát.
2021. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
26%
amúgy ha olyan szar gazda , mint amilyennek be akarod állítani, hogyhogy őrizgeti a képeket a kutyáról?
2021. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
24%
És nem csak az idősek tudnak fa.szbúk nélkül létezni.
2021. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
71%

Mindig viccesnek tartom az idős embereket facebook nélkül, információínségben vegetálóként lefestő kommenteket, én spec lassan nem találok olyan facebook csoportot ami ne lenne tele áldásosztó nagymamákkal és nagypapákkal. Kifogás ez ma már.

Aki nem tesz chipet a kutyájába és/vagy fél évig nem is keresi, az ne kérje már vissza. Ha nem tudtok megegyezni, mutasd meg neki a jogszabályt, aztán pereljen, ha gondolja, van ez így. Csodálkoznék, ha épp ügyvédre költene.

2021. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
62%
A kérdező nem írta hogy nincs benne chip, sőt az SE hogy megnézette. Van ez a fajta, aki direkt nem keresi a gazdát, és játssza a nagy állatmentőt: pedig csak egy tolvaj.
2021. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
31%
amúgy én meg az olyanokon röhögök, akik a facebookon élik az életüket, és azt hiszik mindenki ilyen...
2021. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
89%
Ha elveszne a kutyám, akkor biztos regisztrálnék Facebookra a keresés idejére, egyszerűen több embert elér egy poszt, mint egy utcára kiragasztott hirdetés. Az emberek nagy része meg egyébként is néhány naponta felnéz, ha elveszne a kutyám, biztos minden nap posztolnék és figyelném a csoportokat.
2021. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
22%
Egy kolléganőm mostanában akart regisztrálni Facebookra, és nem sikerült, nem érti, miért, lehet, hogy valami technikai hibába futott bele pont. Fiatal, informatikához értő nőről van szó, szóval nem egy technikai analfabéta.
2021. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
83%

17-es, roppant erőltetett ez a kötözködés. Ha villanyoszlopon hirdetne, azt modanád, nem jár arra, ha a helyi újságban, azt mondanád, nem azt olvassa. Óriásplakát megfelelne? Attól függetlenül, hogy te mit gondolsz a facebookról, ami, nyugodj meg, senkit se érdekel, sokan használják, és épp ezért kiváló kutyakeresésre. Ha nem látja a gazdi, látja a szomszéd. Ha a kutyámat elveszítem és keresem, akkor biztos nem foglakoznék azzal, mennyire menő a Facebook, oda is beregelném és keresném.

Persze ha valaki kötözködni akar, akkor kötözködik, ilyen ez a gyakori.

2021. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!