Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
68%
Az oké, hogy hivatalosan hogyan lehet bizonyítani a tulajdonjogot, de ezekkel a kérdező sem rendelkezik, mert találta a kutyát, ebbe pedig beleköthetnek.
2021. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
60%

Olvass vissza. A kérdező a nevére írathatja a talált kutyát, mivelhogy az előírt határidőn belül nem jelentkezett érte senki, noha ő bizonyíthatóan kereste a gazdáját.

Neki ezt kell bizonyítania, minden mást a kedves gazdának, legfőképp azt, hogy a kutya az övé volt, mivelhogy nem jelentkezett érte határidőn belül.

2021. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
78%
Én másoltam ki a jogszabályt, de hidd el, egy ügyes jogász tudja úgy csűrni a dolgokat, hogy ne legyen egyszerű, ha nagyon akadékoskodnak. Ez kevés érv. A kutya jóllétét is alá kell támasztani, hogy az ő hibájuk volt a szökés, nem biztosították azt, hogy a saját területükön maradjon, nem jól gondozták, mert állatorvos által igazolt régebbi egészségügyi gondjai voltak, ezt leletekkel lehet igazolni. Ezek együtt már jók, és ebbe, ha kell, állatvédők is beleállnak, akár a fajtamentés is.
2021. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
69%

#42

Persze vannak ilyenek is, de azt írtam, hogy ha mindkét fél akarja, akkor a kutya visszakerülhet az eredeti gazdájához. Meg lehet kérni családtagot, vagy barátokat, hogy osszák meg, hogy eltűnt a kutya. Csak akarat kérdése, aki szeretné megtalálni az talál megoldást (akkor is ha munka miatt nem lehet fent ilyen oldalakon)

2021. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
80%

Úristen nagyon rossz kifogás hogy letörölte a posztokat... Ennél még a nincs facebookom is jobb lett volna kibúvónak. Komolyan nem értem, ha eltűnne a kutyám égen földön keresném, de egyértelmű hogy a gazdája ezt nem tette meg.

Azt mondanám alap esetben, hogy add vissza, de mivel rosszul volt tartva, feltételezem hogy megint megszökne. Az erdeti gazdája tipikus ez a, ha el akarják vinni akkor hirtelen az ő kutyája és követeli, de egyébként nem foglalkozik vele, csak úgy van.

2021. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim válasza:
2021. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
78%

Jogi oldalról közel sem annyira egyértelmű az eset, mint ahogy azt sokan gondolják. Sajnos (vagy szerencsére, mindenki döntse el) a törvény nem tartalmazza tételesen azt, hogy a megtalálónak milyen intézkedéseket kell végrehajtania annak érdekében, hogy az eredeti tulajdonos részére a talált dolgot (jelen esetben a kutyát) viszajuttassa. A törvény azt írja, hogy mindent meg kell tennie.


Ez viszont egy gumitörvény (mindenki úgy nyújtja, ahogy akarja), mert mi az a "minden"?

A kérdező írt többször fb-ra és próbálta a chipet beolvastatni, oké. De ez kimeríti a "minden" fogalmát? Persze, azt beláthatjuk (túlzó példa következik) hogy nem várható el tőle, hogy minden magyarországi állampolgárt egyesével felkeressen, hogy övé a kutya, ez irreális lenne. De az pl. még ésszerű keretek között kivitelezhető, hogy a helyi gyepit, a területen "illetékes" állatmentő/állatvédő szervezetek, állatmenhelyeket felhívja. Szóval legjobb esetben is vitára ad lehetőséget, és közel sem egyértelmű az eset.

De szerintem inkább az eredeti gazdának áll a zászló, ugynais: Alapvetően a közterületen talált "dolgoknak" a hivatalos bejelentését a jegyzőnél kell megtenni. Tehát ha a kérdező a jegyzőnél írásban nem tett erről bejelnetést, akkor sajnos (jogilag) nem tett meg mindent az eredeti tulajdonos megtalálása érdekében. (Ha

2021. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
77%

A te verziód szerint a kutya téged illet. De én meghallgatnám a másik felet is, mert ez két oldalú és így ugye nagyon elfogult vagy magaddal szemben. Azt írod, törölte a kutya kereséses posztjait, tehát ő is kereste Facebook-on. X idő eltelével meg gondolom azt hitte, a kutyával történt valami rossz dolog és törölte a posztokat. Ugyanúgy, ahogy gondolom te is törölted, miután úgy döntöttél, megtartod. Az, hogy nem jutott el hozzá a posztod és hozzád sem az övé, bizony van ilyen. Chipelve volt, tehát oltva is, a regisztráció elmaradása az orvos hibája. Tehát ennyiből nem gondolnám, hogy rossz gazda, aki leszarja a kutyáját. Azt mondták az ott lakók, hogy 3 napja ott kóborolt. Előtte lehetett másik környéken is, tehát nem biztos, hogy 3 nappal a szökése után találtad meg, az ottlakók nem azt mondták, hogy ez a Marika kutyája, hanem azt, hogy 3 napja van OTT a kutya. A gazdi nyaralni volt, de ez nem azt jelenti, hogy nem bízott meg bárkit is, hogy a kutyával foglalkozzon, etesse, sétáltassa stb. Simán lehet, hogy a megbízott személy mulasztott, vagy éppenséggel azonnal közölte a gazdával, hogy nincs meg a kutya és a gazdi már posztolta is Fb-re. Milliók járnak kutya nélkül nyaralni, van aki kutyapanzióba adja le addig, szóval ne akadj fent ezen, mert ettől még nem lesz szar gazda.

Az, hogy unatkozott és kiszökött, míg a gazdája nem nyaralt, szintén egy olyan dolog, mi nem ad okot arra, hogy rossz gazdának nyílvánítsd. A huskyknak mozgás kell, különben szöknek és hiába a 2 méteres kerítés, megoldják. De hogy fárassza le, ha nincs is otthon? Míg a gazdi otthon volt, nem szökött el.

Időközben lett egy másik kutyám, aki domináns, félek tőle, agresszív más kutyákkal, de sebaj, majd össze barátkoznak. - Mondta a kutya eredeti tulajdonosa, aki vissza szeretné szerezni a kutyáját. Ez úgy bűzlik, ahogy van, mert a cél az, hogy vissza kapja a kutyáját, nem az, hogy lebeszéljen róla téged, hogy vissza add. Kizárt dolog, hogy egyedül hagyta a kutyát, akit szeret, étlen-szomjan, betegen, aztán meg perelni akar, hogy vissza kaphassa az agresszív akita jellegűje mellé, akitől ráadásul fél.

Tehát összegezve az előző gazda szögéből: bizonyította, hogy övé volt a kutya, rengeteg képet mutatott róla, tehát valóban szerette, a kutya kiskönyvvel, chippel és oltásokkal rendelkezett, a chip regisztrációjának mulasztása nem a gazda hibája, kereste Facebook-on is, szerintem ő is megtett mindent, hogy megtalálja.

A te szögedből: kerested a gazdáját, a chipet regisztráltattad a saját adataiddal, költöttél rá, kezeltetted és nevelted.

Milyen kisebb betegségei voltak a kutyának, ha szabad tudni?

A gazdája fél év elteltével megpillantja az eltűnt kutyáját, elbeszélgettetek, bizonyította, hogy övé volt, te meg nem akarod vissza adni neki, ezért perrel fenyeget. A kutya megismerte, de mivel fél éve nálad van, értelemszerűen ő is össze zavarodott. Ha annyit beszélgettetek, hogy a leírtakra fény derült, akkor meg is tudtatok volna egyezni normál hangnemben. Vagy esetleg felajánlani neki több találkozót, hogy kiderüljön, a kutya mit akar. Mutogatja a képeket, nála a kiskönyv, nem is volt otthon, mikor a kutya elszökött, szereti és vissza akarja kapni. Azt, hogy a perrel fenyegetésig fajult a dolog, csak úgy tudom elképzelni, ha te hangot adtál annak, hogy bizony nem adod vissza a kutyát, mert szar gazdának tartod. Ha te normális hangnem helyett felháborodtál, azon, hogy vissza szeretné kérni a kutyáját, akkor meg tudom érteni, hogy ő is felhúzta magát és ezért vonná bele a rendőrséget is. Én is foggal-körömmel harcolnék, ha az ő helyében lennék és nem lehetne kultúráltan megbeszélni a dolgot.

2021. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
59%

Az azért érdekelne,hogy te egy TALÁLT kóborló kutyánál honnan tudod,hogy hogyan volt tartva.Azt se tudod mióta lehetett kóbor,következtetsz a szomszédok elmondása alapján.Egy kóborló kutya koszos lesz,éhes lesz,élősködők szállhatják meg akár napok alatt,és máris úgy néz ki egy amúgy teljesen jól ápolt és tartott kutya mintha egy másik szájából húzták volna ki.Meg is sérülhet,nem kell ahhoz bántalmaznia a gazdájának.

Betegségeket is össze szedhet,elég megennie valami rossz szemetet kukákból és más napra olyan gyomor bántalmakat kaphat (legrosszabb esetben aznap),hogy neked megint úgy tűnik,hogy hű de el van hanyagolva.


Oltási könyve van,tehát oltotta,az egyetlen amit felróhatnál az az,hogy nem volt ivartalanítva,mert azt te csináltattad meg ÚGY,hogy volt a kutyában chip,tehát tudhattad,hogy fognak érte jelentkezni!


Nekem nagyon úgy tűnik,hogy te akarod ezt a "rosszul tartja" dolgot hinni,magadat hősnek beállítani,hogy meglegyen az okod a kutya megtartására,AKI NEM A TIÉD! Ellopod,elveszed valakitől a kutyáját pedig vissza kaphatná az elveszett kedvencét végre ki tudja mennyi idő után.



De még ez sem elég ok egyébként! Az az ő kutyája akkor is ha rosszul tartja,nem neked kell igazság szolgáltatósat játszani önkényesen és szó szerint elkobozni tőle az állatát.Mert onnantól,hogy ők újra egymásra találtak,te pedig ilyen-olyan apró indokkal nem akarod vissza adni ez már lopás/elkobzás.


Add vissza azt a kutyát.Ha kell a pénz beszéld le vele,de egy gazdás kutyát amúgy sem lett volna jogod műttetni,akár egy év múlva is jelentkezhetett volna érte az az állat akkor is az övé lenne.

Vagy ha te veszel egy kutyát és elveszíted (A SAJÁTODAT! ez nem a tiéd,ne ezzel a kutyával gondolkozz..) szeretnél hadakozni valakivel,hogy adja vissza a jogos tulajdonod?

2021. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó nem lopta, tebnem tudsz olvasni basszus??? A kutya meg mi a francért van közterületen egyáltalán? Baromi felelős gazda lehet. A törvény előtt meg mindegy hogy husky vagy yorkie. És 90 napig köteles keresni a gazdáját. 1 év múlva már elmehet a régi gazdi a fenébe. A kérdező egy csomó pénzt raköltött, szerette, befogadta, hát ezek után a régi gazdi elmehet a búsba.
2021. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!