Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem jól döntöttél , reméljük mostmár a tulajdonos jobban oda fog figyelni a kutyákra és nem fog többször ilyen megtörténni.
2021. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt azóta?
2021. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező! Lehet egy kérdésem utólag?


Miért csak facebookon kerested a gazdit? Plakáton miért nem?


Tudod, hogy nem minden ember van rajta facen? A környezetedben is rengeteg ilyen ember van!

2021. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
65%

Minek tett volna ki plakátot? Elázik,letépik,meg se nézik,trollkodnak,olyan jelentkezik akinek semmi köze a kutyához..Pénz kidobás,papír pazarlás.Manapság még újság hírdetést se éri meg feladni mert a kutya se olvassa max tényleg nagyon vidéken ahol netezni sem divat.

De már a híreket is többnyire a neten olvassák az idősebbek is,ott meg megint csak ingyen hírdethetsz több platformon.

2021. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
25%

Facebookon csak egy réteget ér el. Azt a réteget, akinek fontos a folyamatos netes jelenlét, posztolgatás.


Pl. az én ismeretségi körömben sokan nem is használják, regisztrálva sincsenek.

Ha az ő kutyájuk tűnne el, biztos nem a facebook lenne az első gondolatuk.


Sok ember, pl az előző válaszoló is azt hiszi, hogy manapság a facebookon mindenki rajta van, ott éli az életét. Pedig nagyon nem így van.

2021. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom, nekem ha a kutyám eltűnne az első dolgom lenne hogy mindenhol keresem, ott is ahol amúgy nem vagyok felregisztrálva, pl jófogás hátha valaki el akarja adni. De ez fordítva is igaz lenne rám, hiába nézném a facebook talált kutyás csoportokat, eszembejutna azért hogy hátha a megtaláló nem használja a facet, és kiplakátolta a kerületet, de azért körbejárnám nem csak a környéket hanem az összes környező falut is. Ezért nem értem, mert ez a feltevés oda-vissza igaz, ha eltűnt a kutyám olyat is megteszek amit nem tennék. Nem kifogásokat keresek.
2021. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
79%

Na min1 nekem úgy ahogy van bűzlik továbbra is ez a sztori.

Egyébként tényleg mi van azóta? Tudsz valamit a kutyáról? Ti a másik kutyáddal jól vagytok?

2021. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
87%

"trollkodnak,olyan jelentkezik akinek semmi köze a kutyához"


Ez mondjuk nem tudom miért érv a plakátolással szemben (függetlenül attól, hogy szerintem is fölösleges plakátolni), mert a FB posz alapján ugyanúgy betalálhatják a trollok.

2021. dec. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 A kérdező kommentje:

Azóta a kutya vissza került az eredeti gazdájához és helyére , de sok meló volt , új kerítés ami már megfelelő ehez a kutyushoz. De ami még nagyobb meló volt az az akitával való összeszokás. 1 hónapot vett igénybe de végül sikerült megbarátkozniuk. Ameddig még nem volt biztonságos az együtt elés az akitával addig nállam lakott. Azóta én elköltöztem a városból a saját kutyusommal aki jól van de az elején nagyon hiányzott neki a husky kutyus ezért örökbe fogadtam egy új barátot. Mindketten nagyon jól megvannak és a husky gazdájával is tartom a kapcsolatot és amikor van rá lehetőség akkor szoktunk együtt sétálni , mondhatni barátok lettünk.


Ami pedig ezt a plakáolást illeti , tanultam belőle. Ha legközelebb ilyen történik nem csak a facebookom fogok hírdetni. Mind a ketten hibásak voltunk de a lényeg hogy beláttuk a hibáinkat és hogy minden rendben mostmár , tanultunk mind a ketten.

2022. jan. 2. 11:11
 90/90 anonim ***** válasza:
100%
Végül is minden a lehető legjobban alakult. Azért csak van valami haszna ennek az oldalnak. 🙂
2022. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!