Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
0%

Chip kinek a nevén van? Azt mondod ivartalaníttattad,gondolom kapott oltást is,meg kellett hogy nézzék a chipet akkor.

Kerested a gazdát,20 napig kötelességed.Ha 20 napig nem jelentkezik és chip sincs a kutyában akkor bechipelheted és onnantól a tiéd.


(Ha nem volt chipje oltási könyvet se tud felmutatni.Chipelt kutyát oltanak,felírják a chipre az oltást és hogy mit kapott.

2021. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
74%

Öcsémnek sincs Facebookja, 30-as, olyan a munkája (teljesen legális), hogy biztonsági okból jobb, ha nincs fent közösségi oldalon. Van olyan ismerősöm is, aki nem szereti a közösségi oldalakat, és azért nem regisztrált vagy törölte a regisztrációját. Ismerek olyat, aki poénból törölte magát, és most nem tud újra regisztrálni. Ezzel nem akarok beléd kötni, csak ilyen is van. :-)

Szerintem egyébként meg lehet ezt oldani pereskedés nélkül is, ha értelmes felnőtt emberek vagytok.

Mikor tűnt el a kutya, mit mondott? Vagyis mennyi idő telhetett el az eltűnése óta addig, hogy te megtaláltad? A kutya emiatt is lehetett olyan állapotban, amilyenben volt, amikor találtad.

A mostani kutyájukat hogy tartják? Az a kutya milyen állapotban van?

2021. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
88%
41-es, írta a kérdező, hogy nem volt regisztrálva, ez az állatorvos hibája.
2021. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
46%

Ha volt benne chip akkor viszont hiába üres vissza kell adni a gazdájának.

Kérd vissza a pénzt amit ráköltöttél adás-vételi szerződéssel,és kész.

Az akkor az ő kutyája akárhonnan nézzük.És,azért a kutya érdekel is,hogy mit akar amúgy..? Mert erősen kétlem,hogy ne akarna a gazdájához vissza menni.

2021. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 A kérdező kommentje:

A kutya 2 éves


38-as !


Nem vagyok önző , a kutya nem volt jól tartva , a gazdája épp nyaralt a kutyáját pedig hátra hagyta . Valószínüleg unatkozott ezért kiszökött. Van facebookja , állítólag írt is ki kereső posztot , amit végül le törölt állítása szerint.


Nem tudom.. te vissza adnád neki amikor van egy akita jellegű kutyája és eléggé agresszívan áll a másik kutyához ? Mert a gazdája így is vissza követeli azzal a mondttal hogy ne aggódjak majd megszokják egymást. Viszont a kutyájáról én ezt nem gondolnám, van ami soha nem fog működni.

2021. nov. 4. 17:15
 46/90 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, chip nem bizonyít tulajdonjogot.
2021. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 anonim ***** válasza:
15%
44-esnek.
2021. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
65%
Ja es persze "letörölte" a posztokat, hát messziről jött ember azt mond, amit akar. Itt már szépen leírták, mivel tudja bizonyítani a tulajdonjogot, azaz törzskönyv vagy szerződés. Meg még a kérdezőt hibáztatja itt valaki, miért nem plakátolt? És az exgazdi miért nem kereste akkor?? Kérdező, én biztos nem adnám vissza az tuti.
2021. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
65%

Ha valaki biztonsági meg nem tudom, milyen okokból nem lehet fent Facen, akkor csinál egy profilt kép nélkül Kovács János néven, aztán privátban leírja, hogy nem regisztrálhat a valós nevén a munkája miatt. Vagy használja addig egy ismerőse fiókját.

Ne szórakozzunk már, hogy még ebben is a kérdező a hibás, bezzeg szegény gazda biztos CIA ügynök és nem keresheti csak úgy az elveszett kutyáját közösségi oldalakon. Bár egyébként ha valaki nem olvasta volna, a gazda elvileg tett ki posztokat, de már törölte őket. Ami felettébb furcsa.

2021. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 A kérdező kommentje:

A kutya közvetlen az eredeti gazdájával szemben , felismerte de a távolságot megtartotta hiába engedtem el oda szaladt a hölgyhöz megengedte hogy megsimogassa de mindig visszajött hozzám és leült mellém. Bár ha ez nem így lett volna akkor lehet elgondolkodom azon hogy vissza adjam.

Miután elszökött 3 napig kóborolt az utcán. Az állatorvos által talált kisebb nagyobb betegségek 3 napnál hamarabb jelentkeztek.

2021. nov. 4. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!